Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wyciek z uszczelniacza wału - 1.9 8v

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 v8 150KM
    Postów
    209

    Domyślnie Wyciek z uszczelniacza wału - 1.9 8v

    Witam, mam wyciek z uszczelniacza wału, został raz wymieniony na nowy marki ELRING i problem nadal występuje. Uszczelniacz jest w obudowie. Na wale rysa okolo 2 milimetrów. Jakieś pomysły by nie ruszać wału?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Hej,
    Ja bym uzupełnił tą rysę klejem takim jak ten:
    https://m.emag.pl/metal-bond-plynny-...8aAkn7EALw_wcB
    Potrafi działać cuda.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Niedawno ktoś miał podobny wyciek, tylko nie pamiętam, czy od strony skrzyni czy rozrządu, i pomogła zmiana uszczelniacza na Corteco. Ten od Elringa miał zbyt słabą sprężynkę.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 v8 150KM
    Postów
    209

    Domyślnie

    U mnie jest od strony rozrządu.

    Jest możliwość np. przesunięcia uszczelniacza aby warga nie chodziła w rysie?

    Taki uszczelniacz:
    Ostatnio edytowane przez gsmfon ; 12-04-2018 o 07:35 Powód: Dodatkowe info

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Odświeżam temat, po wymianie na corteco w 2.4 jest wyciek. Na wale podobno jest rysa i przez nią cieknie. Czy jest jakiś uszczelniacz z przesuniętą wargą lub inny sposób?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Odświeżam temat, po wymianie na corteco w 2.4 jest wyciek. Na wale podobno jest rysa i przez nią cieknie. Czy jest jakiś uszczelniacz z przesuniętą wargą lub inny sposób?
    A z której strony masz ten wyciek od rozrządu czy od strony sprzęgła?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    A z której strony masz ten wyciek od rozrządu czy od strony sprzęgła?
    Od strony sprzęgła. Wycieku chyba nie było przed wymianą bo auto było wiele razy sprawdzane i nikt mi na to nie zwrócił uwagi no ale nie jestem pewny co do tego. Wymieniałem uszczelniacz przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasy i od tej pory najprawdopodobniej leci a było to robione kilka miesięcy temu. Wycieku nie zauważyłem sam bo pod autem nie ma plam, natomiast powiedzieli mi o tym na przeglądzie. Konsultowałem to z innym mechanikiem który ma wszystko rozebrać w przyszłym tygodniu i on stawia na błąd montażu. Według niego w tych silnikach nie dochodzi do awarii wału a rysę/rowek zazwyczaj przykrywa dobry uszczelniacz, natomiast martwi mnie, że to corteco które jest polecane nie dało tu rady, chyba ze faktycznie źle założyli, czy to możliwe? Z tego co widzę na allegro to każdy wał do tego silnika ma tą rysę/rowek. Mechanik stwierdził też, że trzeba się liczyć z większymi kosztami jeśli np. zostało uszkodzone sprzęgło od oleju ale póki co nie ślizga się ani nie ma żadnych niepokojących objawów podczas jazdy, więc modlę się, żeby zakończyło się na samym simmeringu.
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 17-02-2022 o 12:17

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Od strony sprzęgła. Wycieku chyba nie było przed wymianą bo auto było wiele razy sprawdzane i nikt mi na to nie zwrócił uwagi no ale nie jestem pewny co do tego. Wymieniałem uszczelniacz przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasy i od tej pory najprawdopodobniej leci a było to robione kilka miesięcy temu. Wycieku nie zauważyłem sam bo pod autem nie ma plam, natomiast powiedzieli mi o tym na przeglądzie. Konsultowałem to z innym mechanikiem który ma wszystko rozebrać w przyszłym tygodniu i on stawia na błąd montażu. Według niego w tych silnikach nie dochodzi do awarii wału a rysę/rowek zazwyczaj przykrywa dobry uszczelniacz, natomiast martwi mnie, że to corteco które jest polecane nie dało tu rady, chyba ze faktycznie źle założyli, czy to możliwe? Z tego co widzę na allegro to każdy wał do tego silnika ma tą rysę/rowek. Mechanik stwierdził też, że trzeba się liczyć z większymi kosztami jeśli np. zostało uszkodzone sprzęgło od oleju ale póki co nie ślizga się ani nie ma żadnych niepokojących objawów podczas jazdy, więc modlę się, żeby zakończyło się na samym simmeringu.
    Wały w 2,4 mają taką przypadłość że zdarza się im pęknąć ale od strony rozrządu nad gwintem śruby mocującej koło rozrządu,od strony sprzęgła raczej nie ma problemu a ślad po simeringu na powierzchni wału nie jest niczym niezwykłym.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Wały w 2,4 mają taką przypadłość że zdarza się im pęknąć ale od strony rozrządu nad gwintem śruby mocującej koło rozrządu,od strony sprzęgła raczej nie ma problemu a ślad po simeringu na powierzchni wału nie jest niczym niezwykłym.
    Myślę, że od strony rozrządu u mnie wszystko jest w porządku póki co z tym wałem. Jeśli chodzi o ślad po simmeringu od strony skrzyni - poprzedni mechanik który mi to robił stwierdził, że jeśli nowy uszczelniacz (który zresztą wymienił) tego nie uszczelni i będzie się lało to należy wymienić wał, co wiąże się z dużymi kosztami naprawy i rozbiórką dołu. No i teraz się właśnie leje ale nie chce mi się wierzyć w to, że ludzie w takim przypadku faktycznie wymieniają te wały z powodu wytarcia w tym miejscu. Przecież to byłby absurd. Tym bardziej, że były opisane przypadki gdzie ludzie mieli już to wytarcie po przebiegu 100-150 tys. W przyszłym tygodniu oddaje wóz do mechanika, który ma doświadczenie w robieniu alf i mam nadzieję, że jakoś sobie z tym poradzi.
    Ostatnio edytowane przez leczooo ; 18-02-2022 o 12:17

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Witam,
    musze wymienic uszczelniacz od strony rozrzadu w silniku 2.4jtdm.Jak odkrecic,a potem sciagnac dolne kolo rozrzadu? Wiem ze tam jest lewy gwint,ale chodzi mi o to czym i jak zablokowac wal? Jesli sie juz uda odkrecic srube,to czy potrzebny jest jakis sciagacz?

Podobne wątki

  1. Wymiary uszczelniacza wału ( siemmering )
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 20:06
  2. Awaria uszczelniacza wału głównego 147 1,6 ts
    Utworzone przez talar44 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 17:01
  3. Wymiana uszczelniacza wału 2.5 v6
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 10:20
  4. wymiana uszczelniacza przedniego wału JTD16v
    Utworzone przez mac!ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 19:17
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory