Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Przestrzeń kierowcy w AR 159 i kwestia silników.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Radwan
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Obecnie Alfa Mito, oraz 147 jtdm 8v 120, była GT
    Postów
    37

    Domyślnie

    Niestety mogę tylko potwierdzić fakt, że kierowca ma troszkę mało miejsca dla siebie. Taki model

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał twar Zobacz post
    A jak oceniasz miejsce na nogi idzie sie do tego przyzwyczaic? W tym momencie chodzi mi o ten srodkowy panel ktory wedlug mnie dosc znacznie ogranicza swobode takiego bardziej naturalnego ulozenia nog kiedy sie po prostu jedzie nie wykonujac zadnych operacji, czy to zmiany biegow czy hamowania.
    Jeśli chodzi o ten tunel to mi nie przeszkadza, ale wiem o czym piszesz, bo są auta w których możesz oprzeć kolano o tunel i móc z tej pozycji bez wysiłku trzymać gaz (co jak się nie ma tempomatu może być przydatne). Niestety nie jechałem jeszcze tym autem dłuższej trasy, więc nie wiem jakie bedzie odczucie po np 2-3h jazdy.

    Cytat Napisał twar Zobacz post
    I zgadzam sie ze majac te 185 cm wzrostu nawet przy siedzeniu opuszczonym max do dolu brakuje 1-2 cm aby glowa dotykac sufitu i nie wiem jak ludzie moga takie bzdury pisac jak np tutaj -> alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-andamp-946-spider/336452-159-for-tall-bloke.html (wciaz szukam informacji na ten temat i wyglada na to ze jestem najwyzszym na swiecie gosciem sposrod tych ktorzy maja 185cm wzrostu bo mam wrazenie ze sie tam po prostu nie mieszcze)

    albo gosc ma zajebiscie dlugie nogi przy bardzo krotkim tulowiu i braku jakiejkolwiek szyi albo ma otwierany dach i nie zdaje sobie z tego sprawy przeciez wedlug przelicznika google to jest 204 cm i mam mnostwo miejsca nad glowa
    No to są ewidentnie brednie. Chyba że typ jeździ "na taksówkarza" czyli wiesz - oparcie pochylone do tyłu o 30 stopni albo coś w ten deseń, wtedy pewnie da się.
    Ja jeżdżę ze sportowo (albo raczej - prawidłowo) ustawionym fotelem, czyli oparcie blisko pionu, a do tego kierownica wyciągnięta na max w moją stronę. Pozycję mam wygodną, ale jakby fotel był ze 2cm niżej osadzony, to bym absolutnie nie narzekał...

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał twar Zobacz post
    Witam,

    Moze to dla niektorych beda filozoficzne pytania i szukanie dziury w calym ale dla mnie to dosc istotne sprawy tak wiec do rzeczy.

    Ostatnio obejrzałem dwie ar159 i moze przesadze ale mam wrazenie, ze miejsca dla kierowcy jest tam mniej niz w moim clio2 (-> autocentrum.pl/renault/clio/ii/hatchback/silnik-benzynowy-1.2-i-16v-75km-1999-2010/ ) i mowie tutaj powaznie, nie wiem moze to kwestia przyzwyczjenia itd ale wydaje mi sie, ze latwiej jest mi zajac miejsce za kierownica w tym francuskim samochodzie segmentu b niz ar ktora jest w segmencie d. Mam 185 cm wzrost i 5kg nadwagi no moze 7kg.
    Ktos o podobnym wroscie moze powiedziec cos na ten temat? Czy to tylko kwestia tego ze przyzwyczailem sie do innej "ergonomii" i powinno mi to minac czy rzeczywiscie w tym samochodzie po prostu nie ma miejsca i nie wazne jak dlugo bede w nim siedzial to zawsze bedzie mi tam ciasno?

    Druga sprawa to kwestia silnika.
    Dotad szukalem wersji z silnikiem 1.8 200KM czyli tbi i z tego co sie orientuje to ten silnik jest tylko w wesrjach TI ale zaczynam sie zastanawiac czy jest sens doplacac tak zwane drugie tyle i czy nie skierowac sie w kierunku 1.8 140KM czyli mpi. Ktos moze mi powiedziec cos o tym silniku? Czy to jest w miare "dobry" silnik?, czy bierze olej?, czy tak samo jak w przypadku tbi jest zestawiany ze skrzynia m32?, itp.

    Dzieki za odpowiedzi.
    Ludzie mają takie problemy ze Ci się w głowie nie mieści a Ty tu dup...zawracasz brakiem miejsca w 159kup sobie ikarusa i wyciągnij dwa rzędy siedzeń przednich,wówczas będziesz zadowolony

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Z ciekawości zmierzyłem jak to jest u mnie. Mam 175 cm, czyli jestem niższy o 10 cm od autora tematu. Po opuszczeniu maksymalnie fotela, do podsufitki mam od czubka głowy 16 cm. Nawet gdyby te 10 cm różnicy całe było w długości tułowia, to powinno zostać nad głową 6 cm.
    Może to zależy od fotela. Były przecież co najmniej trzy opcje: z regulacją tylko tylnej części, przedniej i tylnej części oraz z regulacją elektryczną. Do tego po lifcie zmieniono coś tam z fotelami. Może stąd powód, że jedni ledwo się mieszczą, a inni mogą wsiąść w kapeluszu.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    mazda 323f, alfa 159 2.2, alfa 147 1.6ts
    Postów
    68

    Domyślnie

    188 cm i 83 kg. Siedzi się bardzo wygodnie i trasy powyżej 1000 km nie niszczą tak jak w poprzedniej maździe 323f, ale faktycznie siedzi się wysoko jak na taborecie w maździe prawie dupą po asfalcie szorowałem (przedni zderzak 12,5 cm nad ziemią ☺). Mam za to inny problem. Mam rozmiar buta 45 i przy butach zimowych zaczepiam czubkami prawej stopy przekładając ją z gazu na hamulec kumpel to samo na początku można się nieźle zdziwić.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    [MENTION=77247]FilipoInzhagi[/MENTION] - bardzo dużo wniosłeś do tematu, dzięki.

    Fakt że foteli jest kilka - jak mam elektryczne, w TI zdaje się one są jeszcze nieco inne?

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Też mam elektryczne. Jutro sprawdzę jaka jest wysokość od siedziska do podsufitki. Może z jakichś powodów fotel nie opuszcza ci się do końca.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Qard
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Swarzędz
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDM Sport Plus
    Postów
    41

    Domyślnie

    Zapraszam by zasiasc w Giuli. Tam jest dopiero ciasno ale za to czujesz sie bardziej "obudowany" przez samochod.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ja bym nie powiedział że jest ciasno, szczególnie że jestem przyzwyczajony do foteli kubełkowych w drugim aucie, które takie wrażenie by potęgowały. Ot, zahaczam czubkiem głowy o podsufitkę i tyle

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Też mam elektryczne. Jutro sprawdzę jaka jest wysokość od siedziska do podsufitki. Może z jakichś powodów fotel nie opuszcza ci się do końca.
    Zarówno fotel kierowcy jak i pasażera opuszczają się tak samo, więc to pewnie kwestia ustawienia pozostałych parametrów

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    też mi się nie wydaje, żeby w 159 było ciasno. Nie wiem co by było gdybym miał 190cm zamiast 175cm. Pewnie gdyby auto było bardzo wygodnie dla tych co mają 190+ to niewielu innym by pasowało. Musza tak dobrać wymiary, żeby pasowało jak największej ilości osób. Statystycznie osób o wzroście powyżej 180 jest niewiele. Może dlatego optymalizują wymiary dla tych niższych. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć co to znaczy mało miejsca nad głowa to proponuję przymierzyć się do GTV lub malucha (w maluchu jest lepsza widoczność, szczególnie do góry - na światła). Jak wysoki osobnik chce jeździć wygodnie niech zrobi jak Helmut Kohl. Na spotkanie głów państw zamiast mercedesem jak wszyscy inni przyjechał autobusem. Stwierdził, że tez mu się wygoda należy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 10:19
  2. Kwestia rozbiórki Alfy na czesci
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 15:38
  3. kwestia jakości wnętrza
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory