Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Przestrzeń kierowcy w AR 159 i kwestia silników.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie Przestrzeń kierowcy w AR 159 i kwestia silników.

    Witam,

    Moze to dla niektorych beda filozoficzne pytania i szukanie dziury w calym ale dla mnie to dosc istotne sprawy tak wiec do rzeczy.

    Ostatnio obejrzałem dwie ar159 i moze przesadze ale mam wrazenie, ze miejsca dla kierowcy jest tam mniej niz w moim clio2 (-> autocentrum.pl/renault/clio/ii/hatchback/silnik-benzynowy-1.2-i-16v-75km-1999-2010/ ) i mowie tutaj powaznie, nie wiem moze to kwestia przyzwyczjenia itd ale wydaje mi sie, ze latwiej jest mi zajac miejsce za kierownica w tym francuskim samochodzie segmentu b niz ar ktora jest w segmencie d. Mam 185 cm wzrost i 5kg nadwagi no moze 7kg.
    Ktos o podobnym wroscie moze powiedziec cos na ten temat? Czy to tylko kwestia tego ze przyzwyczailem sie do innej "ergonomii" i powinno mi to minac czy rzeczywiscie w tym samochodzie po prostu nie ma miejsca i nie wazne jak dlugo bede w nim siedzial to zawsze bedzie mi tam ciasno?

    Druga sprawa to kwestia silnika.
    Dotad szukalem wersji z silnikiem 1.8 200KM czyli tbi i z tego co sie orientuje to ten silnik jest tylko w wesrjach TI ale zaczynam sie zastanawiac czy jest sens doplacac tak zwane drugie tyle i czy nie skierowac sie w kierunku 1.8 140KM czyli mpi. Ktos moze mi powiedziec cos o tym silniku? Czy to jest w miare "dobry" silnik?, czy bierze olej?, czy tak samo jak w przypadku tbi jest zestawiany ze skrzynia m32?, itp.

    Dzieki za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Tbi były też nie TI.
    1.8 mpi ma skrzynię 5-biegową.
    I faktycznie, to dość ciasne auto, tak to sobie włosi wymyślili

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar akulu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2005r, 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    184 cm up i 90 kg (na masie XD) i elegancko się siedzi jak i prowadzi. AR 159 sedan. też słyszałem mity "mało miejsca dla kierowcy"... kwestia przyzwyczajenia. Owszem środkowy panel lekko zachodzi na kierowcę, daje efekt "natłoku" wydaje się ciasno, ale da mnie to nie sprawia problemu.
    Zależy od osobnika. jak noge trzymasz na gazie ( prosto czy podkurczoną i kolano przechylone na prawo) to możesz lekko "smyrać" tunel

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Akurat mam 1,85m + jestem szczupły i do Brery (gdy mam jak otworzyć szeroko drzwi ) wsiada mi się ok, natomiast przy fotelu ustawionym najniżej jak się da, przestrzeni nad czupryną mam minimum. Siedzi się zaskakująco wysoko mimo wszystko - pewnie taka konstrukcja fotela. Nie wiem czy 159 się bardzo różni pod tym względem

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    185cm i 75kg
    Jak dla mnie jest w sam raz. Co najważniejsze pozycja za kierownicą mnie nie męczy. W poprzednim aucie (Peugeot 406 sedan) miałem tyle samo lub nawet trochę mniej miejsca, ale za to po paru przejechanych kilometrach bolało mnie kolano i kręgosłup w części lędźwiowej - w AR tego nie ma \o/

    PS
    Dizajn nie idzie w parze z praktycznością

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    To nie jest mit, mowiono mi ze jest to ciasny samochod ale bardziej myslalem ze chodzi o miejsce na tylnej kanapie. Usiadlem rowniez z ciekawosci na siedzeniu pasazera aby porownac i tam juz siedzi sie w miare normalnie tzn nie mialem wrazenia ze cos ogranicza moja przestrzen i mozliwosc ruchu jak to jest w przypadku kierowcy ale pasazer nie musi dosuwac fotela tak aby dostac do pedalow, nie przeszkadza mu tez kierownica ktora tez ciezko bylo mi ostawic pod siebie tak aby w mozliwie najmniejszym stopniu krepowala mi mozliwosc ruchu, wspomniany srodkowy panel to juz wisienka na torcie bo przez niego to nawet nog sobie w jakies swobodnej pozycji nie moglem ustawic. Dodatkowo nie wiem czy to tylko moje odczucie ale wsteczne lusterko zaslania dosc spora przestrzen na przedniej szybie a nisko schodzacy dach to bedzie dodatkowe utrudnienie na swiatlach do kierowania ruchem jezeli te nie beda na standardowych slupkach a zawieszone nad jezdnia, podobnie jak w moim obecnym samochodzie gdzie musze sie schylac i wyginac glowe aby zobaczyc czy juz mozna jechac czy nie.
    Po zobaczeniu samochodu na zywo bylem podekscytowany jak dziecko ale jak tylko usiadlem za kierownica i nawet ustawilem wszystko w miare optymalnie (na ile bylem w stanie) to moj entuzjazm byl juz nizszy od polowe.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Faktycznie, jak podjedziesz za blisko do świateł to musisz się wyginac żeby coś zobaczyć. Z początku widoczność przez przednią szybę też wydawała mi się mała, ale to chyba akurat kwestia przyzwyczajenia, bo teraz jest ok. Przestała mi nawet przeszkadzać kiepska widoczność z tyłu
    Jeśli chodzi o pozycję za kierownicą (184cm i 90kg) to mi bardzo odpowiada. Lubię mieć wszystko pod ręką i dalsze podróże o dziwo sprawiają mi przyjemność, a nie tak jak w poprzednich autach były męczące (cordoba, megane, e46). Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Widoczność jest słaba. Jak z czołgu prawie.
    Po miesiącu jazdy alfą przesiadlem sie do starego puga 406, to się czułem jak w autobusie, wszędzie szyby i wszystko widać. Aż dziwnie jakoś.
    Ale jeżdżąc alfa wcale nie mam wrażenia że za mało widać. Słaby widok do tyłu mi nie przeszkadza bo i tak cofalem od zawsze na lusterkach a lusterka alfunia ma bardzo duże. Male dostawczaki typu Fiat doublo nie mają w ogóle szyby z tyłu i ludzie dają radę się nie pozabijac, więc dla mnie rozmowa o widoku do tyłu nie ma sensu.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Akurat mam 1,85m + jestem szczupły i do Brery (gdy mam jak otworzyć szeroko drzwi ) wsiada mi się ok, natomiast przy fotelu ustawionym najniżej jak się da, przestrzeni nad czupryną mam minimum. Siedzi się zaskakująco wysoko mimo wszystko - pewnie taka konstrukcja fotela. Nie wiem czy 159 się bardzo różni pod tym względem
    Dzieki!, jak dotad jestes jedyny ktory ma chociazby podobne odczucia co do tego samochodu jak ja.
    A jak oceniasz miejsce na nogi idzie sie do tego przyzwyczaic? W tym momencie chodzi mi o ten srodkowy panel ktory wedlug mnie dosc znacznie ogranicza swobode takiego bardziej naturalnego ulozenia nog kiedy sie po prostu jedzie nie wykonujac zadnych operacji, czy to zmiany biegow czy hamowania.

    Ktos potwierdzi ze brera ma ten sam interfejs i gabaryty jezeli chodzi o kierowce co 159?

    I zgadzam sie ze majac te 185 cm wzrostu nawet przy siedzeniu opuszczonym max do dolu brakuje 1-2 cm aby glowa dotykac sufitu i nie wiem jak ludzie moga takie bzdury pisac jak np tutaj -> alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-andamp-946-spider/336452-159-for-tall-bloke.html (wciaz szukam informacji na ten temat i wyglada na to ze jestem najwyzszym na swiecie gosciem sposrod tych ktorzy maja 185cm wzrostu bo mam wrazenie ze sie tam po prostu nie mieszcze)
    My dad is 6'7" and he has plenty of headroom too when he's driven it.
    albo gosc ma zajebiscie dlugie nogi przy bardzo krotkim tulowiu i braku jakiejkolwiek szyi albo ma otwierany dach i nie zdaje sobie z tego sprawy przeciez wedlug przelicznika google to jest 204 cm i mam mnostwo miejsca nad glowa

    ps
    Ja wciaz zapominam dodac ze siedzialem w wersji ti jezeli ma to jakiekolwiek znaczenie.

    Pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ja mam 187 cm. Miejsca jest dosyć, fotel można daleko odsunąć...tylko dlaczego w tym aucie tak wysoko się siedzi!? Kto to wymyślił? Na szczęście fotele są na tyle wygodne, że 1000 km ciągiem nie robi na mnie wrażenia.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 10:19
  2. Kwestia rozbiórki Alfy na czesci
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 15:38
  3. kwestia jakości wnętrza
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory