Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: ALFA ROMEO 159, 1.9 JTDM 150KM. pomoc(biegi)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar akulu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2005r, 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie ALFA ROMEO 159, 1.9 JTDM 150KM. pomoc(biegi)

    Witam serdecznie.
    Mam nietypowy problem. Kupiłem Alfę 159, 1.9 JTDM 150KM, z defektem (okazja). Mianowicie, już wyjaśniam:
    -Wsteczny praktycznie wgl nie chce wbić, czasami czasami ale to rzadkość
    -1,2 duży opór lewarka, gdy wbijasz bieg, powoli powoli lewarkiem on zaskoczy, czasami lepiej czasami gorzej (w sensie długości wbijania biegu i oporu, oczywiście bez zgrzytu )
    -3 wchodzi nawet nawet, ale czasami zgrzyt jest...
    -4,6 ogólnie bez zarzutu ale i z 5teczką niekiedy (albo kwestia uczulenia po tych pierwszych biegach)

    "na sucho" (przy zgaszonym silniku) wszystko gładko.

    pytanie brzmi, czy ktoś miał taki probloem albo słyszał>? czy to kwestia docisku sprzęgła, samego dwumasu? Może skrzynia do regeneracji albo nowa? czy też od jednego alfaholika słyszałem że to łożyska w skrzyni bo biegi R,1,2,3 są na jednym wałku (czy jakoś tak).
    dowiedzieć i tak się dowiem bo samochód idzie do mechanika, tylko z ciekawości i na jaki koszt się przyszykować
    z góry dziękuję za pomoc !

    Dawid

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Raczej sprzęgło i docisk.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar akulu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2005r, 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Sprawa wygląda tak:
    -prawdopodobnie wysprzęglik coś nie halo, ale i od razu dwumas pójdzie do wymiany bo po co 2 razy rozbierać, a jest jaki jest.
    -termostat, cieknie coś z niego, też do wymiany

    nastał nowy problem, jak są świece żarowe, jest "listwa" bodajże od klap wirowych? ona jest na kolektorze ssącym zamontowana, jak dodaje gazu, zwiększam obroty to ona otwiera przepusty. ONA LEŻAŁA OBOK, nie zamontowana, luzem :/
    zero błędów i nic, normalnie autko chodziło, teraz jak zamontowałem z powrotem, wyskoczył "check", przy tym że po paru odpaleniach (nie jezdzonych) normalnie, już nie świeci...

    co to może być? i czy jest możliwość wymiany samej "listwy" czy jest to nieodłączna część kolektora ssącego...
    siedzi na swoim miejscu ale nie jakoś szałowo wytrzymale...

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Trzeba zrobić porządek z kolektorem (klapy out!). Najlepiej przy okazji robienia rozrządu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MisterDomin
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm
    Postów
    42

    Domyślnie

    Czyli masz kolektor aluminiowy?

    Do usunięcia klapy wirowe (poczytaj na forum), tak jak kolega pisze przy robieniu rozrządu, do tego najlepiej sprawdzic EGR i jeśli nie jest zaślepiony zaślepić PEŁNĄ blaszką i wyprogramować w ECU (koszt 300zł).

    Tak BTW, widać że "okazje" nie zawsze są takimi okazjami..

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar akulu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2005r, 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisterDomin Zobacz post
    Czyli masz kolektor aluminiowy?

    Do usunięcia klapy wirowe (poczytaj na forum), tak jak kolega pisze przy robieniu rozrządu, do tego najlepiej sprawdzic EGR i jeśli nie jest zaślepiony zaślepić PEŁNĄ blaszką i wyprogramować w ECU (koszt 300zł).

    Tak BTW, widać że "okazje" nie zawsze są takimi okazjami..
    tak aluminiowy
    no, może i nie, ale płacąc połowe ceny za tutejsze alfy(norwegia), to wydaje mi się że nie jest tak źle
    Ostatnio edytowane przez akulu ; 23-04-2018 o 20:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory