Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Temat: Alfa Romeo 159 skrzypiace zawieszenie

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    31

    Domyślnie

    Czy ktoś może powiedzieć jak sprawdzić górne wahacze???. Moje zawieszenie skrzypi jak stara wersalka i podejrzewam że to właśnie górne wahacze ale przed wymianą chciałbym mieć pewność że to one skrzypią.

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Najlepiej odwiedź SKP tam typ za dwie dyszki sprawdzi Ci całe zawieszenie,co prawda górne wahacze na trzepakach ciężko wychwycić czy są padnięte ale za to bez problemu sprawdzi dolne wahacze czy mają zerwane tuleje. Jeżeli dół jest ok to odpowiedź prosta .

  3. #53
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał trupek91 Zobacz post
    Czy ktoś może powiedzieć jak sprawdzić górne wahacze???. Moje zawieszenie skrzypi jak stara wersalka i podejrzewam że to właśnie górne wahacze ale przed wymianą chciałbym mieć pewność że to one skrzypią.
    Tulei na szarpakach nie sprawdzisz chyba ze masz stan agonalny. Najlepiej zrobic to w 2 osoby. Jedna targa kolem do siebie druga sprawdza wtedy czy sworzen jest sztywny. Powtarzasz to na prostych i skreconych kolach bo sworzen moze miec luz w roznych pozycjach.

    Zerwana tylna tuleja nie skrzypi w dolnym wahaczu. Jedynie cukierek(choc one rzadko padaja) i sworzen

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] a to dziwne bo u mnie ta właśnie tuleja(tylna dolnego wahacza)tak skrzypiała że wstyd było jeździć,coś nieprawdopodobnego,a przerabiałem już skrzypienie górnych wahaczy więc jakieś odniesienie mam. Reszta dolnego wahacza tj.cukierek i sworzeń były w idealnym stanie, zresztą sam stwierdzisz organoleptycznie bo chcę oryginalny wysłać do Ciebie na regenerację. Co do sprawdzenia ja zrobiłem to w ten sposób i bez problemu diagnoza trafna,raz prawy górny, ostatnio (paradoksalnie )lewy dolny. Póki co błoga cisza.

  5. #55
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] a to dziwne bo u mnie ta właśnie tuleja(tylna dolnego wahacza)tak skrzypiała że wstyd było jeździć,coś nieprawdopodobnego,a przerabiałem już skrzypienie górnych wahaczy więc jakieś odniesienie mam. Reszta dolnego wahacza tj.cukierek i sworzeń były w idealnym stanie, zresztą sam stwierdzisz organoleptycznie bo chcę oryginalny wysłać do Ciebie na regenerację. Co do sprawdzenia ja zrobiłem to w ten sposób i bez problemu diagnoza trafna,raz prawy górny, ostatnio (paradoksalnie )lewy dolny. Póki co błoga cisza.
    No to musiala byc w stanie agonalnym. Pierwszym objawem zerwania tylnych tulei jest to ze auto fatalnie sie prowadzi bo nie trzyma zbieznosci. Co do regeneracji zapraszam.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  6. #56
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
    Postów
    31

    Domyślnie

    A czy jet jeszcze jakiś element który może dawać taki dźwięk??? np. przegub albo maglownica???

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał trupek91 Zobacz post
    A czy jet jeszcze jakiś element który może dawać taki dźwięk??? np. przegub albo maglownica???
    Amortyzator

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Charakterystyczne skrzypienie al'a stary tapczan wydobywa się z wahacza tudzież wahaczy, strzelanie i inny stukot może być spowodowane padniętą maglownicą czy zużytym przegubem ale to łatwo zdiagnozować. Zainwestuj 20pln jedź na stacje kontroli pojazdów zejdź z typem do kanału i wszystkiego się dowiesz.
    Ostatnio edytowane przez FilipoInzhagi ; 25-08-2018 o 18:39

  9. #59
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 120KM Progression
    Postów
    8

    Domyślnie

    miałęm to samo u mnie dolny wahacz pękła osłona gumowa woda się dostała i sworzeń piszczał jak durny - tragedia - wymiana wahacza rozwiązała problem niestety sworznie nie są wymienne - kolejny "plus" dla alfy

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaello Zobacz post
    miałęm to samo u mnie dolny wahacz pękła osłona gumowa woda się dostała i sworzeń piszczał jak durny - tragedia - wymiana wahacza rozwiązała problem niestety sworznie nie są wymienne - kolejny "plus" dla alfy
    Można zregenerować.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 HP - Skrzypi zawieszenie
    Utworzone przez veloce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 17:03
  2. skrzypiace cale zawieszenie
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 15:35
  3. Alfa Romeo 156 1.9 JTD - zawieszenie...
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 18:13
  4. Zawieszenie MTS do Alfa Romeo 156
    Utworzone przez duch131 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 12:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory