Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Złodziej prądu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBi Sport Plus ti
    Postów
    7

    Domyślnie Złodziej prądu

    Oto zapowiedziany w dziale przeznaczonym do witania się problem z moją Alfą. Przydługi, ale opiszę wszystko dla jasności sprawy.
    Krótko po tym jak zostałem właścicielem podłączyłem do niej laptopa z Multiecuscanem i pokazał błąd: U1704 - Węzeł telematyczny MS Convergence (NCV). Zapomniałem dodać, że licznik przebiegu miga i nie działa bluetooth. Tłumaczyłem to sobie tym, że poprzedni holenderski właściciel wymontował wzmacniacz oraz subwoofera i na pewno nie osiował komputera pokładowego stąd te problemy. Niestety nie mam karty kodów i muszę wybrać się po nią do serwisu Alfy, a bez niej nie mogę zatwierdzić osiowania.
    Samochód z pewnych względów stał w garażu podczas styczniowych mrozów. Gdy musiałem go użyć nie świeciły nawet lampki sufitowe. Musiałem zawieść akumulator do serwisu bo żaden mój prostownik nie chciał podjąć się naładowania tak rozładowanej baterii. Skończyło się na tym, że kupiłem nowy 80 Ah. Wtedy serwisant zapytał mnie, czy instalacja nie kradnie prądu. Wydawało mi się to niemożliwe i nie zareagowałem właściwie. Zacząłem przyglądać się instalacji po tym, gdy sytuacja powtórzyła się z nowym akumulatorem, tyle że tym razem udało mi się akumulator naładować. Podłączyłem amperomierz. Pobór prądu po stopniowym wyłączaniu się kolejnych odbiorników zatrzymał się na poziomie 270 mA, czyli przeszło ćwierć ampera. To za dużo. Po kolei wyjmowałem bezpieczniki. Przy wyjętym F39 pobór prądy był w normie. 70mA.
    Wg instrukcji bezpiecznik ten zabezpiecza lampy sufitowe, zasilanie klimatyzacji, alarm objętościowy i gniazdo diagnostyczne EOBD. Z miesięczniku Auto Elektro nr 124 z 11 roku dowiedziałem się, że jeszcze na tym bezpieczniku wisi Blue&Me. Po kolei odłączałem odbiorniki. Lampy, mikrofon itd. Po odłączeniu Blue&Me amperomierz pokazał 70 mA. Mam złodzieja. Rozebrałem moduł i podejrzany był kondensator elektrolityczny 1000 uF/25V. Lekko wybrzuszone denko. Pomiar na wlutowanym w płytkę nie wykazuje jednak zwarcia. Podłączyłem płytkę do samochodu w nadziei, że winny element będzie gorący, albo przynajmniej ciepły. Niestety cała płytka była ciepła. Mając kamerę termowizyjną może wiedziałbym co cieplejsze. Kamery jednak nie mam. Dla mojej Alfy wg Eper ma być moduł o numerze 50521674. Jako zamienione podaje 51989250, 50518241 i 50518240. Na Allegro modułów jest pełno, ale o takich numerach nie ma. I teraz pytanie do Was. Czy ktoś ma nowe, świeże doświadczenie z tymi modułami? Czy muszą być montowane te wymienione w Eper? A może znacie Koledzy jakiegoś fachowca zajmującego się naprawą tych modułów?
    Przydługi wstęp może będzie jakąś zachętą dla kogoś, kto ma podobny problem z uciekającym prądem, a jest mniej doświadczony w takim wyszukiwaniu.

    Pozdrawiam
    Marcin2

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin2 Zobacz post
    Oto zapowiedziany w dziale przeznaczonym do witania się problem z moją Alfą. Przydługi, ale opiszę wszystko dla jasności sprawy.
    Krótko po tym jak zostałem właścicielem podłączyłem do niej laptopa z Multiecuscanem i pokazał błąd: U1704 - Węzeł telematyczny MS Convergence (NCV). Zapomniałem dodać, że licznik przebiegu miga i nie działa bluetooth. Tłumaczyłem to sobie tym, że poprzedni holenderski właściciel wymontował wzmacniacz oraz subwoofera i na pewno nie osiował komputera pokładowego stąd te problemy. Niestety nie mam karty kodów i muszę wybrać się po nią do serwisu Alfy, a bez niej nie mogę zatwierdzić osiowania.
    Samochód z pewnych względów stał w garażu podczas styczniowych mrozów. Gdy musiałem go użyć nie świeciły nawet lampki sufitowe. Musiałem zawieść akumulator do serwisu bo żaden mój prostownik nie chciał podjąć się naładowania tak rozładowanej baterii. Skończyło się na tym, że kupiłem nowy 80 Ah. Wtedy serwisant zapytał mnie, czy instalacja nie kradnie prądu. Wydawało mi się to niemożliwe i nie zareagowałem właściwie. Zacząłem przyglądać się instalacji po tym, gdy sytuacja powtórzyła się z nowym akumulatorem, tyle że tym razem udało mi się akumulator naładować. Podłączyłem amperomierz. Pobór prądu po stopniowym wyłączaniu się kolejnych odbiorników zatrzymał się na poziomie 270 mA, czyli przeszło ćwierć ampera. To za dużo. Po kolei wyjmowałem bezpieczniki. Przy wyjętym F39 pobór prądy był w normie. 70mA.
    Wg instrukcji bezpiecznik ten zabezpiecza lampy sufitowe, zasilanie klimatyzacji, alarm objętościowy i gniazdo diagnostyczne EOBD. Z miesięczniku Auto Elektro nr 124 z 11 roku dowiedziałem się, że jeszcze na tym bezpieczniku wisi Blue&Me. Po kolei odłączałem odbiorniki. Lampy, mikrofon itd. Po odłączeniu Blue&Me amperomierz pokazał 70 mA. Mam złodzieja. Rozebrałem moduł i podejrzany był kondensator elektrolityczny 1000 uF/25V. Lekko wybrzuszone denko. Pomiar na wlutowanym w płytkę nie wykazuje jednak zwarcia. Podłączyłem płytkę do samochodu w nadziei, że winny element będzie gorący, albo przynajmniej ciepły. Niestety cała płytka była ciepła. Mając kamerę termowizyjną może wiedziałbym co cieplejsze. Kamery jednak nie mam. Dla mojej Alfy wg Eper ma być moduł o numerze 50521674. Jako zamienione podaje 51989250, 50518241 i 50518240. Na Allegro modułów jest pełno, ale o takich numerach nie ma. I teraz pytanie do Was. Czy ktoś ma nowe, świeże doświadczenie z tymi modułami? Czy muszą być montowane te wymienione w Eper? A może znacie Koledzy jakiegoś fachowca zajmującego się naprawą tych modułów?
    Przydługi wstęp może będzie jakąś zachętą dla kogoś, kto ma podobny problem z uciekającym prądem, a jest mniej doświadczony w takim wyszukiwaniu.

    Pozdrawiam
    Marcin2
    Ciekawa analiza. Co do elektroniki to uszkodzony kondensator wcale nie musi się grzać. Moze mieć upływność ale nie musi. Natomiast wskutek jego uszkodzenia elektronika do niego podłączona a w szczególności układy zbudowane na mikrokontrolerach mogą pobierać więcej mocy np z powodu permanentnych restartow, gdzie mikrokontroler nie może utrzymać trybu standby z tego powodu. Trzeba wymienić kondensator i sprawdzić. Kondensatory też uszkadzają się bez wizualnych znaków.

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBi Sport Plus ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki. Wymienię kondensator. Fachowo wytłumaczone. Dobrze byłoby, gdyby to ten elektrolit był winny.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin2 Zobacz post
    Dzięki. Wymienię kondensator. Fachowo wytłumaczone. Dobrze byłoby, gdyby to ten elektrolit był winny.
    Jak na płytce jest kilka takich samych kondensatorów to wymień wszystkie. Kup kondensatory impulsowe. One nazywają się zwykle ESR. Napisy mają kolor złoty.

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Mam identyczny problem co autor tematu. Czy udało się Ci ogarnąć problem? Może ktoś coś pomóc w temacie?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75 TBi Sport Plus ti
    Postów
    7

    Domyślnie

    Wymieniłem kondensatory na nowe w module B&M jak radził Jimmi i bez efektu. Niestety skończyło się to tym, że kupiłem zgodny z ePER oryginał w serwisie. Na pewnym portalu aukcyjnym jest tego mnóstwo, ale nie do mojego auta. Wymieniłem, działa elegancko. Pobór prądu znikomy. Wg normy. Działa USB, można dzwonić i odbierać telefony. Nie mogę czytać esemesów. Pewnie mojego modelu telefonu nie ma w bazie. Co jakiś czas sprawdzam czy moduł do mojego numeru VIN jest dostępny w sieci, ale nic się nie trafia. Tak na zapas chcę sobie kupić bo nie są drogie. Sprawdzałeś czy do Twojej Alfy ePERowskiego numeru nie można kupić na aukcjach?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 jtdm 136 KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    U mnie podobny problem nie działa bluetooth ani usb w schowku. Oryginalny numer 50521674 nie ma nigdzie w sieci!!!! zamiennik podaje 50518240 50518241 lub dostępny w aso 51989250. Zakupiłem moduł o nr.50518318 działa bluetoth i łaczy się ale jak przełącze na muzyka z usb nie wyświetla sie ona na radiu. Prawdopodobnie moduł nie pasuje do dużego radia z navi. Alfa z 2011 r. z dużym navi. Macie kogoś kto naprawia te moduły?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    Nie chcę mnożyć tematów więc podepnę się tutaj.

    Coś mi kradnie prąd nie ważne czy auto jest zamknięte czy otwarte pobór prądu na postoju to ok 0,13-0,16A. W sobotę miałem trochę czasu i po kolei wyciągałem bezpieczniki, po wyciągnięciu bezpiecznika F32 pobór prądu spadał do 0,01-0,02A. Według autogenius.info bezpiecznik F32 zabezpiecza "Węzeł drzwi kierowcy/Węzeł drzwi pasażera/ urządzenie wyłącznika zapłonu". Za tym bezpiecznikiem jest centralny zamek/alarm ktoś wie gdzie szukać tego modułu? może tam też popuchły jakieś kondensatory?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    Podbijam temat, nikt nie wie gdzie i jakie odbiorniki są za bezpiecznikiem F32?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    Słuchajcie czy możecie kogoś polecić do kogo mógłbym się udać w warszawie w sprawie uciekającego prądu jak pisałem wyżej? Puki ciepło to jest ok, ale już coraz bliżej jesień i zaraz będzie zimno czas się tym zająć

Podobne wątki

  1. [159] Brak prądu.
    Utworzone przez daro1906 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-03-2020, 16:28
  2. Brak prądu
    Utworzone przez AdasSWD w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 09:09
  3. [159] Pobór prądu, 3.2 jts
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 14:41
  4. [146] Brak prądu.
    Utworzone przez maverik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 23:38
  5. [33] Brak prądu
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory