Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Q4 a koło zapasowe / dojazdowe

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie Q4 a koło zapasowe / dojazdowe

    Witam. Czy tzw dojazdówkę to do q4 można założyć czy dla dalszej sprawności układu napędowego nawet nie myśleć o takich kombinacjach ? Powiem szczerze że kiedyś kupiłem na wszelki wypadek A teraz pomyślałem że to był babol z mojej strony i cale szczescie nie zlapalem kapcie. Czy zapas do q4 to tylko w rozmiarze co komplet kół na aucie? Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Hmm a to ta dojazdówka miałby być traktowana jako pełnoprawne koło do śmigania czy awaryjny środek transportu do najbliższego wulkanizatora z prędkością do 70km/h.
    No bo jeżeli to drugie to ja nie widzę problemu.

    A co to Q4 może zaszkodzić w porównaniu do 2WD?
    To tak na logikę to jak np. auto RWD z otwartym dyferencjałem pojedzie na dojazdówce na osi napędzanej to więcej momentu trafi na koło o mniejszej przyczepności (czyli dojazdówkę).
    W Q4 przedni i tylni mechanizm różnicowy też są typu otwartego no ale w końcu jest jeszcze ten centralny torsen, który akurat moment rozdysponuje na oś o większej przyczepności.
    Najważniejsze to wyłączyć całkowiecie VDC by elektornika nie głupiała i nie próbowała np. przyhamowywać kół.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    jechalem na dojazdowce i nic sie nie stalo. Tylko w zakretach sie trakcja włączała. Jakbys zrobil na dojazdowce z 5tys km to mogłby sie róznicowy wysrac, bo wystarczy ze na jednej osi bedziesz maial rozne profile opon tego samego rozmiaru to sie wysra

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kiedyś na ekspresówce wyprzedziła mnie 159 z dojazdówką na przedniej osi czyli da się
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    A no to git. Pytam bo tyle się mówi w temacie o felgach że w q 4 musi być ta sama średnica koła przy różnych szerokosciach , że się zacząłem zastanawiać tym bardziej że przy 19' były zamiast zapasów zestawy naprawcze. Dzięki za odpowiedzi . Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Koło zapasowe - wnęka na koło
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 20:23
  2. [159] Koło dojazdowe
    Utworzone przez Yannkes w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2016, 05:49
  3. Koło dojazdowe
    Utworzone przez Mackowiak w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-05-2016, 06:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory