Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 2.4 JTD wywala płyn chłodniczy, po odkręceniu korka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie 2.4 JTD wywala płyn chłodniczy, po odkręceniu korka

    Witam,
    Zacznę może od początku, jakoś początkiem tego roku pękł mi wąż przy termostacie, auto na warsztat wąż do wymiany, ale przy próbie odkręcenia zbiorniczka niebieska część korka została mi w ręku, a reszta czyli zaworek w zbiorniczku. Jakoś udało mi się to wytargać ale korek do wyrzucenia. Kupiłem nowy z Allegro, jakaś żółta podróbka (stwierdziłem że niby co może być wyjątkowego w zwykłym korku). Auto cały czas normalnie jeździło, tyle że wiadomo zima więc się nie poszaleje, dodatkowo większość czasu jeździ żona i rzadko przekracza 100km/h. Przyszła wiosna, zrobiło się ciepło i zaczęły się problemy. Ostatnio krótki odcinek po autostradzie, jakieś 30km z prędkością 140-150km/h po zjechaniu z autostrady, patrzę komunikat na wyświetlaczu, plus wskaźnik temp. na 130 stopni (zauważyłem też że z nawiewu leci zimne powietrze, niema ogrzewania). Zjechałem na bok zgasiłem auto i słyszę bulgotanie pod maską, pomyślałem że coś się stało i zagotowało płyn (ale nie wywala płynu z zbiorniczka). Po chwili bulgotanie ustało odpaliłem auto, ogrzewanie wróciło, poziom płynu w normie, temp. spadła do 90C miałem do domu jakieś 10km postanowiłem jechać. Podczas jazdy wszystko w normie. Teraz sytuacja wygląda tak, póki jeździ się normalnie bez deptania wszystko jest ok, ale po ostrzejszej jeździe węże stają się twarde, znika ogrzewanie, a po zgaszeniu auta i próbie odkręcenia korka w zbiorniku poziom płynu gwałtownie rośnie pojawiają się bąble i wywala płyn. Muszę bardzo delikatnie odkręcać korek że upuścić ciśnienie (jak odstoi kilkadziesiąt minut wszystko wraca do normy). Pożyczyłem na próbę korek od znajomego, jest trochę lepiej przy ostrej jeździe nie znika ogrzewanie, temp. cały czas w normie, ale po zatrzymaniu się i próbie odkręcenia korka dalej to samo, czyli wywala płyn.
    Termostat i chłodniczka egr wymieniona w zeszłym roku. Głowica też już wymieniana, fakt na używkę. DPF out, Klapy out, EGR zaślepiony pełną blachą
    Planuję zrobić test na obecność spalin w płynie. Płynu nie ubywa, auto nie kopci, olej w normie.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Głowica poszła się rypać...Twarde węże wskazują na duże ciśnienie w układzie. Masz niestety wszystkie objawy uszkodzonej głowicy. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Głowica poszła się rypać...Twarde węże wskazują na duże ciśnienie w układzie. Masz niestety wszystkie objawy uszkodzonej głowicy. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi
    Fuck, tego się obawiam......

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    to normalne ze przy odkreceniu korka na goracym wywala plyn. Ja tu widze wine twojego korka skoro na znajomego jest ok nawet przy butowaniu i wywala dopiero jak odkrecisz

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    159 2.4 jtdm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Potwierdzam to co napisał kolega, wymień korek i ciesz się jazda. Na gorącym nigdy nie odkręcaj.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieho82 Zobacz post
    Potwierdzam to co napisał kolega, wymień korek i ciesz się jazda. Na gorącym nigdy nie odkręcaj.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Własciciele Alf szukaja sobie usterek na siłe takie przyzwyczajenie

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Własciciele Alf szukaja sobie usterek na siłe takie przyzwyczajenie
    Ja po moich przejściach z tym autem, jeżdżę jak na szpilkach, słyszę każdy stuk puk, każdy szmer, tyle razy już mnie zawiodło że dziwię się że go jeszcze mam....

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Korek działa przy określonym ciśnieniu. Kup oryginał i będzie ok. Przerabiałem w BMW. W zależności od silnika różne korki. Wygląd taki sam ale różniły się pracą w zależności od ciśnienia układu. No i odpowietrz układ dodatkowo. Ale korek to podstawa.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 159 2.4 JTD
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Korek działa przy określonym ciśnieniu. Kup oryginał i będzie ok. Przerabiałem w BMW. W zależności od silnika różne korki. Wygląd taki sam ale różniły się pracą w zależności od ciśnienia układu. No i odpowietrz układ dodatkowo. Ale korek to podstawa.
    Już zamówiony, zobaczymy

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    I przestał wywalać płyn?

Podobne wątki

  1. [155] Wywala korkiem płyn od wspomagania
    Utworzone przez omron8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-09-2017, 17:59
  2. AR 166 2.4 JTD wywala płyn chłodniczy pod ciśnieniem
    Utworzone przez Damian.S w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-04-2016, 11:00
  3. wywala wąż chłodniczy
    Utworzone przez magik1802 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 11:04
  4. [159] 1.9 jtdm po odkręceniu korka pluje olejem
    Utworzone przez Jambo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 18:56
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 10:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory