Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z elektryka

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie Problem z elektryka

    Czesc
    Pacjent AR 159 2,4. Mam dziwny problem z instalacja elektryczna. Od czasu do czasu jak temperatura powietrza jest dosc wysoka ( okolo 26-28 C) i swieci slonce, mam problem z ponownym startem samochodu. Po przejechaniu kilkunastu kilometrow wylaczam silnik gdy jest juz normalnie nagrzany. Po czym jak po kilku minutach chce odpalic to jest problem.
    Po wsadzeniu kluczyka wszystko zaswieca sie normalnie na desce rozdzielczej ale jak nacisne przycick start to tylko slysze "trykanie" pzekaznika. Rozrusznik nawet nie rusza bo wyglada na to ze nie dostaje odpowiednio duzo pradu.
    Jak podepne sie kablami pod inne auto to samochod startuje normalnie i pozniej problem znika na jakis czas. Sytuacjia powtarza sie losowo co kilka tygodni. Dodam, ze akumulator jest dosc nowy i sprawny a alternator laduje jak nalezy.

    Moje podejzenie to: wyglada na to ze pod wplywem ciepla jakies styki sie luzuja i nie sa w stanie prepuscic produ potrzebnego do rozruchu.

    Czy nacie w Krakowie jakiegos ogarnientego elektryka samochodowego? A moze ktos mial juz taki problem i wie na co zwrocic uwage?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Czesc
    Pacjent AR 159 2,4. Mam dziwny problem z instalacja elektryczna. Od czasu do czasu jak temperatura powietrza jest dosc wysoka ( okolo 26-28 C) i swieci slonce, mam problem z ponownym startem samochodu. Po przejechaniu kilkunastu kilometrow wylaczam silnik gdy jest juz normalnie nagrzany. Po czym jak po kilku minutach chce odpalic to jest problem.
    Po wsadzeniu kluczyka wszystko zaswieca sie normalnie na desce rozdzielczej ale jak nacisne przycick start to tylko slysze "trykanie" pzekaznika. Rozrusznik nawet nie rusza bo wyglada na to ze nie dostaje odpowiednio duzo pradu.
    Jak podepne sie kablami pod inne auto to samochod startuje normalnie i pozniej problem znika na jakis czas. Sytuacjia powtarza sie losowo co kilka tygodni. Dodam, ze akumulator jest dosc nowy i sprawny a alternator laduje jak nalezy.

    Moje podejzenie to: wyglada na to ze pod wplywem ciepla jakies styki sie luzuja i nie sa w stanie prepuscic produ potrzebnego do rozruchu.

    Czy nacie w Krakowie jakiegos ogarnientego elektryka samochodowego? A moze ktos mial juz taki problem i wie na co zwrocic uwage?
    I znów podobny temat. Przewód masowy do sprawdzenia między aku a karoserią a w zasadzie chodzi o łączenie

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Przewody masowe byly sprawdzane. Jakby to byl problem z masa to podlaczenie minusa akumulatora do silnika lub innego miejsca rozwiazaloby problem. Niestety dodatkowe uziemienie nie rozwiazuje problemu.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    Rozrusznik i jego masa może leżeć, kiedyś tak miałem w mitasubiszi.
    Alfa Romeo 145 1.4 Boxer
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD

    Alfa Romeo 159 1,75 TBi

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Wszystkie przewody masowe juz sprawdalem 2x. Dla tego szukam jakiejs innej opcji.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159
    Postów
    91

    Domyślnie

    a sprawdziłes przekaznik?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Dzis znow to samo, jak sie samochod nagrzal to pozniej nie chcial odpalic. Nawet podpiecie pod inny samochod nie pomoglo. Auto odpalilo dopiero jak samochod troche przestygl. Jak wskazniek temperatury plynu chlodzacego m\byl ponizej 90C to odpalil od strzala.
    Nie jest to problem przewodami masowymi. Cos gubi polaczenie przy okreslonej temperaturze. Pytanie tylko co to moze byc?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Dzis znow to samo, jak sie samochod nagrzal to pozniej nie chcial odpalic. Nawet podpiecie pod inny samochod nie pomoglo. Auto odpalilo dopiero jak samochod troche przestygl. Jak wskazniek temperatury plynu chlodzacego m\byl ponizej 90C to odpalil od strzala.
    Nie jest to problem przewodami masowymi. Cos gubi polaczenie przy okreslonej temperaturze. Pytanie tylko co to moze byc?
    Obejrzyj stan wiązki wychodzącej z ecu. Górna wtyczka idąca na silnik.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159
    Postów
    91

    Domyślnie

    a jak odepniesz czujnik temperatury to odpali?

  10. #10
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Rozrusznik, a właściwie to jego kończące się szczotki

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. problem z elektryka
    Utworzone przez sakulec w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 15:29
  2. Elektryka - problem
    Utworzone przez PlantoHolic w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 09:09
  3. [GTV] Problem z elektryka..
    Utworzone przez alfa_ostrów w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 17:05
  4. [145] problem z elektryka:/
    Utworzone przez daniello22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 16:24
  5. Problem z elektryka
    Utworzone przez marcin_p28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory