Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z gniazdem AUX, właściwie jego brakiem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Sidu
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa GT, Alfa 159
    Postów
    58

    Domyślnie Problem z gniazdem AUX, właściwie jego brakiem

    Gdzie 159 znajduje się gniazdo AUX przejrzałem cały samochód i nie znalazłem. Czy to możliwe aby nie było wejścia AUX??

    Gdy naciśnięciu dwa razy CD to AUX pojawia się ma wyświetlaczu.
    https://naforum.zapodaj.net/df20e7227131.jpg.htmlKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180426_155710.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	67.7 KB
ID:	244557

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Sidu
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa GT, Alfa 159
    Postów
    58

    Domyślnie

    A powiedz mi czy jeśli kupię radio od nowszej wrcjii z wyświetlaczem to bez problemu bedzie można go podłączyć

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Chodzi Ci o oryginalną nawigację? Jeśli tak, to z tego co wiem, to nie ma takiej opcji.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Sidu
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa GT, Alfa 159
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dokładnie o to zdj, no to z moich planów nici
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	666898621_1_933x700_alfa-romeo-159-radio-navi-libiaz.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	263.2 KB
ID:	244560

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Dokupujesz przewód jack z żółtą kostka wpinaną na tył radia i korzystasz z auxa. Dostępne na popularnym portalu aukcyjnym.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sidu Zobacz post
    Dokładnie o to zdj, no to z moich planów nici
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	666898621_1_933x700_alfa-romeo-159-radio-navi-libiaz.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	263.2 KB
ID:	244560
    z tego co wydaje mi się że gdzieś na forum czytałem, to da się założyć, ale to nie jest tania i prosta sprawa i w ogóle jest bez sensu:
    1.radio takie jest większe i trzeba zmieniać konsolę (ładna = dużo kasy) a i tak ciężko znaleźć ładną i jeszcze w tym samym wykończeniu (są alu ryflowane lub drapane, plastikowe, a wszystkie w różnych odcieniach, alu, jakieś ze 2 rodzaje anodowania, czarne itp itd.)
    2.minimum trzeba przerobić wtyczki
    3.trzeba dodać antenę GPS
    4.potem pewnie zmiany w proxi

    jeśli sam sobie tego nie potrafisz zrobić to kupa kasy żeby komuś zapłacić.

    a tak naprawdę to te navi oryginalne są do bani i wielu zakładało aftermarketowe radia 2DIN z navi na androidzie + sterowanie z kierownicy (do niektórych potrzebne, niektóre takie dedykowane do 159 obsłużą przyciski z CAN) - są tematy, poczytaj, tylko takie mają sens. jedni biorą w sklepach w PL drożej Chińczyki, inni ciągną radia z Chin taniej, a jeszcze inni kupują jakieś firmowe w sklepach w PL.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    z tego co wydaje mi się że gdzieś na forum czytałem, to da się założyć, ale to nie jest tania i prosta sprawa i w ogóle jest bez sensu:
    1.radio takie jest większe i trzeba zmieniać konsolę (ładna = dużo kasy) a i tak ciężko znaleźć ładną i jeszcze w tym samym wykończeniu (są alu ryflowane lub drapane, plastikowe, a wszystkie w różnych odcieniach, alu, jakieś ze 2 rodzaje anodowania, czarne itp itd.)
    2.minimum trzeba przerobić wtyczki
    3.trzeba dodać antenę GPS
    4.potem pewnie zmiany w proxi

    jeśli sam sobie tego nie potrafisz zrobić to kupa kasy żeby komuś zapłacić.

    a tak naprawdę to te navi oryginalne są do bani i wielu zakładało aftermarketowe radia 2DIN z navi na androidzie + sterowanie z kierownicy (do niektórych potrzebne, niektóre takie dedykowane do 159 obsłużą przyciski z CAN) - są tematy, poczytaj, tylko takie mają sens. jedni biorą w sklepach w PL drożej Chińczyki, inni ciągną radia z Chin taniej, a jeszcze inni kupują jakieś firmowe w sklepach w PL.
    Warto dodać, że te navi aftermarketowe mają rozmiar oryginalnego radia (standardowe 2DIN, tego bez navi), więc odpada konieczność wymiany całej konsoli.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    miałem w głowie żeby napisać ale mi uciekło dodam że uniwersalne radia 2DIN wymagają ramki i najczęściej dekodera przycisków kierownicy CAN->uniwersalne radio i czasem ciut tam trzeba pogrzebać wewnątrz konsoli z ramką, a te dedykowane chińczyki do 159 ani nie wymagają ramki, ani dekodera ani przeróbek - plug&play
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Sidu
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa GT, Alfa 159
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odp.
    Na samej navi to mi nie zależy aby ona odbierała, więc GPS odpada, głównie chodzi o to aby był wyświetlacz, podłączenie Jacka od przodu radia oraz USB.

    Wiadomo to i tak zostaje masa roboty, poczekam i zainwestuje tak jak pisaliście radio aftermarketowe

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Problem z gniazdem OBD i podłączeniem interfejsu
    Utworzone przez rivt w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 14:49
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 23:25
  3. [145] problem z gniazdem zapalniczki POMOCY!!!!
    Utworzone przez Przemeus128 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 16:28
  4. [155] Chłodzenie a właściwie jego brak
    Utworzone przez azer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory