Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Temat: jak to jest z tym miastem i dieslem

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Diesel w mieście jest ok....ale czy potrzebne Ci wibracje w korku? Kosmiczne zużycie paliwa w porównaniu do Hondy?
    Ale czemu tylko wady podajesz? A czy nie chciałbyś pięknego samochodu w porównaniu do hondy? Czy nie chciałbyś wygodnego samochodu w porownaniu do hondy? Czy nie chciałbyś samochodu do którego nie trzeba dolewac 5l oleju na 1000km?
    Ehh...

    Kosmiczne spalanie? Bez przesady. Oszczędna w miescie to ona nie jest, ale średnio spala mi 8l/km przy 150 koniach, więc tragedii nie ma. A jak wiadomo Bela lekka nie jest. A i kuce muszą coś jeść.

    PS. Wibracje w korku? Yyyyy że co?
    Ktoś tu ma chyba dwumas do wymiany

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Ale czemu tylko wady podajesz? A czy nie chciałbyś pięknego samochodu w porównaniu do hondy? Czy nie chciałbyś wygodnego samochodu w porownaniu do hondy? Czy nie chciałbyś samochodu do którego nie trzeba dolewac 5l oleju na 1000km?
    Ehh...

    Kosmiczne spalanie? Bez przesady. Oszczędna w miescie to ona nie jest, ale średnio spala mi 8l/km przy 150 koniach, więc tragedii nie ma. A jak wiadomo Bela lekka nie jest. A i kuce muszą coś jeść.

    PS. Wibracje w korku? Yyyyy że co?
    Ktoś tu ma chyba dwumas do wymiany
    Masz diesla 9 miesięcy...zakończmy dyskusję.
    Od 4:30 https://www.youtube.com/watch?v=fkAsUbpx3gE

    Sprzedałem 6 cylindrowego benzynowca dla tej, fakt ślicznotki. Największy błąd życia.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Sprzedałem 6 cylindrowego benzynowca dla tej, fakt ślicznotki. Największy błąd życia.
    Trzeba było sobie 3.2 kupić, byś miał ślicznotkę i sześciocylindrowca.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Mam diesla 9 miesięcy i jestem zadowolony. Co więcej, następnym samochodem też pewno będzie... uwaga... diesel.
    Nie wiem zatem dlaczego mój krótki staż jako posiadacza klekota miałby kończyć dyskusje. Benzynę miałem pewno dłużej niż żyjesz, więc, może skończymy dyskusje, co?

    A twoje 3.0... Mam ci zazdrościć, czy może ten fakt czyni cię autorytetem w dziedzinie motoryzacji?

    Edit.
    Poza tym, co ma to ile mam diesla do tego że zauważam że Bella jest piękna i wygodna?!
    Ostatnio edytowane przez Serafiel ; 01-05-2018 o 09:55

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Mam 44 lata...

    dpar...3,2 błagam.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #16
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Moje 1,9 150KM (100% fabryka, EGR jest, DPF jest, kolektor bez klap), pali dużo przez pierwsze 2 kilometry. Jak silnik złapie temperaturę to spalanie szybko spada. przy bardzo ekonomicznej jeździe pewnie można uzyskać w okolicach 7l w mieście, ale dwumas wtedy mocno po dupie dostaje. silnik jest na tyle elastyczny, że jak się ktoś uprze to można jechać na 5 biegu przy 1000obr. Jeżdżąc normalnie mam 8-9l średnie. (z reguły tankuję za 100zł i robię z tego ok. 250km). Ale jak lubisz depnąć na światłach i jest lekko pod górkę to chwilowe potrafi 30l i więcej pokazać. komputer pokazuje wypalanie DPF-a co 750km.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Ja mam alfe 159 1,9 150KM w manualu od 8 lat jeden egzemplarz

    Gdybym tym autem miał jeździć tylko po mieście to bym się chyba zapłakał.
    Mega krótkie biegi 1,2... w zimę na krótkich odcinkach to jest dramat - widocznie całe auto się męczy zanim się nie rozgrzeje.
    Ale to tak jest z dieslem...

    Na miasto... w życiu bym diesla nie kupił !!
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    już nie japończyj..już upragniona 159 2.0 170KM..
    Postów
    35

    Domyślnie

    no i jak widać - co człowiek to opinia


    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Diesel w mieście jest ok....ale czy potrzebne Ci wibracje w korku? Kosmiczne zużycie paliwa w porównaniu do Hondy?
    Ale czemu tylko wady podajesz? A czy nie chciałbyś pięknego samochodu w porównaniu do hondy? Czy nie chciałbyś wygodnego samochodu w porownaniu do hondy? Czy nie chciałbyś samochodu do którego nie trzeba dolewac 5l oleju na 1000km?
    Ehh...
    co do wibracji się nie wypowiadam, co do reszty - Hondę mam bo była potrzebna a akurat nie znalazłem żadnego sensownego egzemplarza 147 w okolicy. Jeśli wcześniej znosiłem spalanie 12-13 litrów mojego Fiata a teraz znoszę spalanie 6-7 Hondy i drugie tyle mojego motocykla - to i 12-13 w TBi dźwignę.
    A Silnik Hondy - fakt mniej wysilony, ale też wiekowy - 1.7 CDTi to konstrukcja ISUZU z lat 50..oczywiście modyfikowana nieco potem ale nadal - czas na coś nowszego

    Dzięki Wam za wszystkie opnie - utwierdzam się zatem w przekonaniu że rozglądam się za TBi lub JTDm i w mocy pomiędzy 150-200KM

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Jakby co to 1,9 jtdm 8v 120 koni możesz bezpiecznie zczipować na coś koło 150 koni, także warto wziąć to też pod uwagę jakbyś znalazł jakiś fajny egzemplarz.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Jakby co to 1,9 jtdm 8v 120 koni możesz bezpiecznie zczipować na coś koło 150 koni, także warto wziąć to też pod uwagę jakbyś znalazł jakiś fajny egzemplarz.
    164KM plus 410Nm nowe sprzęgło, nowe 8 łożysk w m32 I reg.turbo,uwierz mi nie jeden się zdziwi

Podobne wątki

  1. mały zlot i przejazd miastem
    Utworzone przez awj1 w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 20:33
  2. [GTV] temperatura silnika przy - 10 poza miastem
    Utworzone przez pawell w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 17:25
  3. [156] z dieslem
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 07:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory