Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52

Temat: jak to jest z tym miastem i dieslem

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    już nie japończyj..już upragniona 159 2.0 170KM..
    Postów
    35

    Domyślnie

    dla mnie to też dość proste,
    Po to są małe samochody żeby jeździć po mieście - jasne jak słońce - choć ja wolę swój motocykl.. chopper to najlepszy środek transportu w mieście i poza miastem..póki nie pizga po jajcach
    ALE - po to są większe rozstawy osi, czy zawieszenia oparte o wahacze a nie o belkę skrętną czy zawiasy piórowe - żeby czuć frajdę z jazdy i wyższy komfort prawda?
    (choć tu trzeba oddać pokłon zawieszeniu piórowemu (takiemu jak w ŻUKU czy bryczce na Krupówkach), za to że dawąło radę jeszcze w poprzedniej generacji Chevy Corvette - tylko w ustawieniu poprzecznym

    ale wracając do tematu - 1.9 120 KM faktycznie z tego co już poczytałem da się wrzucić na kompa.. ale wymaga to dodatkowych modyfikacji wspomnianych wyżej.
    Póki co niestety wolałbym przeznaczyć ewentualną rezerwę finansową na wkład jaki może być konieczny po zakupie - tu jak padało na forum niejednokrotnie - może być różnie - czasem można trafić szrota za 38000 a czasem nie najgorszy egzemplarz za 25000 więc ile bym nie wydał - muszę mieć jeszcze trochę monet na rzeczy niezbędne które na pewno wyjdą po zakupie - przy każdym pojeździe trzeba tak zakładać

  2. #32
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    żeby czuć frajdę z jazdy i wyższy komfort prawda?
    No to tu cię zaskoczę. Do jeżdżenia po mieście mam właśnie takie pierdzidło 900 ccm i w warunkach dużego miasta daje więcej radochy z jazdy niż Alfa. Przede wszystkim lepiej rusza z miejsca, bo waży może z 700 kg, prędkość wydaje się większa niż jest faktycznie, fajnie i łatwo się wyprzedza, jest zwrotny, ma masę schowków, dobrze się kręci bo to japońskie pb, pali tyle co zapalniczka, nagrzewa się w kilka sekund... A że nie ma wielowahacza? W warunkach miejskich to nieodczuwalne. Oczywiście na trasę się absolutnie nie nadaje, bo przy 100 km/h uszy puchną. Ale do latania wkoło komina jest idealne.
    Gdybym był wielkomieszczuchem, to serio - rozglądałbym się za Smartem Fourfour ze 177 konnym silnikiem Brabus. Do kupienia za około 20 000 zł lub nawet tym 109 konnym (za sporo mniej hajsu). Też egzotyczny, a jeździł będzie pewnie lepiej niż Alfa (0-100 w 6,9 sekundy - czyli lepiej niż Alfa z 3.2 litra).
    Tu ciekawe ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/smart-...-ID6zzHJl.html

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    już nie japończyj..już upragniona 159 2.0 170KM..
    Postów
    35

    Domyślnie

    Zgadzam się że maluch w mieście jest lepszy, komfort pewnie nieodczuwalny..
    ale jednak - czasem ruszasz za miasto i maluch jest za mały..
    to jest trochę tak jak z dmuchanym materacem turystycznym..no niby mógłbym mieć karimatę za 9.99 z TESCO skoro i tak lezy w szafie przez 11 miesięcy w roku.. a kupiłem dmuchany kompaktowy materacyk grubości 4 cm dużo drożej tylko po to żeby mieć go na jakieś 2 tygodnie w roku spędzone pod namiotem..

    Z małym autem i alfą jest podobnie - nawet jeśli nie będe ruszał w trasy do 2 dni.. to czasem będę
    no i wygląd.. tu żaden smart, ani innego typu egzotyka się nie liczą - jestem miłośnikiem włoskiej sztuki stylizacji i wszystko co zaprojektowane z włoskim smakiem (tak jak Golf I) ma w sobie to COŚ.. i to COŚ jest niedefiniowalne i nie da się tego wycenić.

    Nie chcę alfy dlatego że jestem napalonym dzieciuchem - chcę alfę bo to COŚ w niej jest - nawet jeśli będzie mniej praktyczna w mieście..
    a do ruszania spod świateł mam motórrr a wtedy żaden brabus nie podskoczy (to nie jest prowokacja oczywiście)

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    164KM plus 410Nm nowe sprzęgło, nowe 8 łożysk w m32 I reg.turbo,uwierz mi nie jeden się zdziwi
    Taki moment z 8v? w mojej byłej wyszło 377 nm, a program był raczej w górnej granicy możliwości jednostki. Gdzie tyle "zmierzyłeś"? Też miałem nowe turbo, kpl sprzęgła i skrzynie po remoncie.

  5. #35
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie w domu są dwa auta. Moje większe i żony mniejsze. I tak jest w zasadzie od zawsze czyli od 15 lat i są to diesle. jedyne auta które mi sprawiły kłopoty to... ople i już kijem nie tknę tego dziadostwa. Najpierw żona się napaliła na corsę 1.2 benzyna. że niby do kręcenia się w koło komina. ok, nie słuchała się, bo jej się podoba i kupiliśmy, bo co się będę kłócił o auto za 10.000. święty spokój i możliwość słuchania przez 2 lata "kochanie miałeś rację" jest bezcenne . Wcześniej jeździła lupo 1.4TDI (w mieście paliło to poniżej 5l i na światłach zostawiło nie jedno BMW z zaskoczonym sebixem w środku). corsa nie jeździła, komfort jak w Tico i do tego spalanie 6-7l latem do 9l w zimie i litr oleju co 3 miesiące. teraz jeździ 207cc 1,6HDi/110KM i znowu auto pali niecałe 6l i zwija asfalt na światłach pomimo, ze waży ok. 1400kg. generalnie po mieście jeździ mniejsze auto, ale do pracy każdy jeździ sobie, więc to duże siłą rzeczy też robi trochę kilometrów po mieście. chce kolega 159 - bardzo dobry wybór. tylko faktycznie dobrze poszukać i będzie bardzo zadowolony, bo komfort jest rzeczywiście wysoki. a koszty - znowu już tak nie zwalają z nóg. jedyne co w nowych dieslach to trzeba się nauczyć pilnować DPF-a. najlepiej mieć swojego kompa, kabel i soft i co max 1000km. kontrolować stan zapełnienia i ewentualnie wymusić wypalenie. albo wyciąć dziadostwo.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 03-05-2018 o 16:39

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    już nie japończyj..już upragniona 159 2.0 170KM..
    Postów
    35

    Domyślnie

    no i się udało... jest.. 2.0 170 KM z 2010 od pierwszego właściciela..
    i fakt - jestem zadowolony, a że kobietę co kilka dni odwożę do pracy to robię rano 50km więc diesel powinien być szczęśliwym silniczkiem

    Teraz faktycznie będę rozważał kabelek i jakąś apkę żeby kontrolować stan auta - coś polecacie?

  7. #37
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Na laptop www.multiecuscan.net
    Na android AlfaOBD
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cześć.
    Od lipca posiadam Alfe 159 z 1.9 16V 150km gdzie mam pełną pseudo ekologie, moje spalanie według komputera to 8,5-8,7l. Według moich przeliczeń gdzie tankuje 30l pokonuje dystans ok 300km, co wygląda na to że samochód pali 10l ropy w mieście.
    Ciekawi mnie jeszcze jeden fakt, różnica w skazaniu spalania w Trip A i Trip B. na B wskazania zużycia paliwa są na poziomie 9,6l a na A 8,5-8,7.
    Czy ktoś wie czym to mogą być spowodowane takie różnice wskazań??

    - - - Updated - - -

    Cześć.
    Od lipca posiadam Alfe 159 z 1.9 16V 150km gdzie mam pełną pseudo ekologie, moje spalanie według komputera to 8,5-8,7l. Według moich przeliczeń gdzie tankuje 30l pokonuje dystans ok 300km, co wygląda na to że samochód pali 10l ropy w mieście.
    Ciekawi mnie jeszcze jeden fakt, różnica w skazaniu spalania w Trip A i Trip B. na B wskazania zużycia paliwa są na poziomie 9,6l a na A 8,5-8,7.
    Czy ktoś wie czym to mogą być spowodowane takie różnice wskazań??

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz ustawione na jednym z trybów kasowanie średniego spalania po każdym uruchomieniu silnika. Można to zmienic z poziomu menu komputera auta.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. mały zlot i przejazd miastem
    Utworzone przez awj1 w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 20:33
  2. [GTV] temperatura silnika przy - 10 poza miastem
    Utworzone przez pawell w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 17:25
  3. [156] z dieslem
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 07:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory