Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: jak to jest z tym miastem i dieslem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    już nie japończyj..już upragniona 159 2.0 170KM..
    Postów
    35

    Question jak to jest z tym miastem i dieslem

    Witajcie,

    W sumie po przywitaniu się w powitalni od kilku tygodni czytam sobie forum i przeglądam ogłoszenia i..głupieję.
    Ilu z Was jeździ Dieslem w mieście i nie ma problemów (poza eksploatacyjnymi sprawami) ?
    Mówiąc krótko - mieszkam w Gdańsku i robię rocznie jakieś 15000 km w systemie miasto/poza miastem (60/40..może 65/35)
    Interesują mnie 159 w sedanie tylko w konkretnych wersjach silnikowych:
    1.7TBi oraz diesle 150 i 170 KM ale oczywiście co jakiś czas słyszę jakim to paskudnym pomysłem jest diesel w mieście..

    Tylko że od 5 lat mam diesla (Civic 1.7 CDTI) i w mieście jak i poza miastem radzi sobie nieźle (choć zaczyna mieć swoje fochy alternator i turbina..ale auto ma 17 lat i wiek robi swoje)

    Więc? jakie są Wasze opinie? Jeździcie dieslami po mieście? jak z tym żyjecie?
    Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Oczywiście że jeździmy, spalanie benzyny po mieście to lekkie nieporozumienie, a alternator w benzynie też jest i też się zepsuje.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Mam diesla dopiero 9 miesiecy, więc niewiele mogę powiedzieć. Nic się nie dzieje, a jeżdżę głównie po mieście i krótkie trasy poza miasto. Okazyjnie jadę gdzieś dalej.
    Jedyny mankament to duże spalanie w mieście. Bella jest oszczędna dopiero w trasie, wtedy spalanie mam 6,3l. W mieście przeważnie jest to ok. 10l/100km. A w zimę było trochę ponad 11.
    Jeśli to Ci nie przeszkadza, to bierz diesla.

    Dpf jak zacznie świrować to go wywalasz. Klapki i egr wywalasz od razu. I w sumie nic Ci się już nie popsuje przez miejska jazdę

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    już nie japończyj..już upragniona 159 2.0 170KM..
    Postów
    35

    Domyślnie

    odnośnie klapek i DPF już się naczytałem - trochę się tego obawiam jak wejdą nowe przepisy - bo podobno mają się zaostrzyć kontrole na stacjach diagnostycznych a tam wyjdzie od razu czy jest czy go nie ma..

    Faktycznie spalanie w mieście może być problemem, ale kto jeździł po trójmieście trochę ten wie, że nie jest to trudne miasto do objechania. Nie jest też trudne żeby ominąc korki na mojej drodze do pracy i pojechać płynnie nawet te 70-90 km/h

    co do spalania to fakt, TBi mnie trochę obawia, ale - moje 1.4 w moim poprzednim aucie (fiat) miało 75 KM i spokojnie po mieście paliło 7.5 a agresywnie 11 i finansowo dawałem radę.. więc jak mi TBi spali 14 to też dam radę
    Z kolei diesel jakiego mam w Hondzie musiał przejść jakiś kurs magii guseł i wróżbiarstwa w Hogwarcie bo zimą choćbym wszystkie 100 kuni zaprzęgał do darcia kapci na mieście - nie spalił mi nigdy więcej niż 8.. a na trasie.. pali mniej niż 5 (i nie opieram się o wskaźnik komputera tylko faktycznie przejechane km i zalanie baku)
    wiem, że alfa spali więcej - ale to mnie nie boli - sami rozumiecie - honda to wspaniałe bezawaryjne auto ale - choćbym znaczkami i naklejkami okleił - nie będzie to Bella..

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    1.7TBi oraz diesle 150 i 170 KM ale oczywiście co jakiś czas słyszę jakim to paskudnym pomysłem jest diesel w mieście..
    Przeważnie mówią to osoby, które nigdy dieslem nie jeździły. Tak samo jak z tymi przebiegami które to niby trzeba robić, żeby diesel miał sens.
    Po wywaleniu ekologii co miałoby niby problemy sprawiać większe niż w przypadku silników benzynowych, które zresztą od września zeszłego roku również obowiązkowo mają montowane filtry cząstek stałych? Też wolę po mieście jeździć benzyniakiem (wygodniejszy), ale nie przesadzajmy, że diesel się do tego nie nada.

    bo podobno mają się zaostrzyć kontrole na stacjach diagnostycznych a tam wyjdzie od razu czy jest czy go nie ma..
    Od 2008 słyszę to straszenie... Przecież te nowe przepisy już weszły.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 29-04-2018 o 12:09

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał wonsky-3m Zobacz post

    Więc? jakie są Wasze opinie? Jeździcie dieslami po mieście? jak z tym żyjecie?
    Pozdro
    na dzień dobry egr zaślepić , dpf jak działa zostawić , ale trzeba pilnować wypalania i najlepiej raz na ok 300km trasę strzelić (bo tak mniej więcej się wypala na krótkich odcinkach ) , w razie rozpoczęcia wypalania najlepiej nie gasić silnika , w zimie trochę lipa bo długo się nagrzewa i jak jeździsz tylko krótkie odcinki to silnik nie będzie łapał temperatury ;

    no hondy nie porównuj do alfy , bo honda robi lepsze silniki , nawet diesla , ja bym kupił znów hondę a nie 159
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    no hondy nie porównuj do alfy , bo honda robi lepsze silniki , nawet diesla , ja bym kupił znów hondę a nie 159
    Jak silnik jest 100 koni, to nie musi mieć jakiejś kosmicznej technologii. Przy podobnej mocy, takie samo spalanie miałem w swoim Oplu. Spokojna jazda 4,6 litra, normalna w cyklu mieszanym 5,8 litra, a w mieście raczej rzadko 8 przekraczało.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał wonsky-3m Zobacz post
    odnośnie klapek i DPF już się naczytałem - trochę się tego obawiam jak wejdą nowe przepisy - bo podobno mają się zaostrzyć kontrole na stacjach diagnostycznych a tam wyjdzie od razu czy jest czy go nie ma..
    Klapy czy egr raczej nie wyjdą o ile ktoś Ci się nie dobierze i nie rozkręci, DPF faktycznie podczas kontroli może wyjść i jego usuwanie nie jest najmądrzejszą decyzją...

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Diesel w mieście jest ok....ale czy potrzebne Ci wibracje w korku? Kosmiczne zużycie paliwa w porównaniu do Hondy?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Klapy czy egr raczej nie wyjdą o ile ktoś Ci się nie dobierze i nie rozkręci, DPF faktycznie podczas kontroli może wyjść i jego usuwanie nie jest najmądrzejszą decyzją...
    1.9 i 2.4 bez dpfa ze sprawnym silnikiem przechodzi normy przeglądu z placem w nosie. Do tego stopnia, że taka operacja jest niezauważalna na badaniu. Potwierdzone na dwóch autach w czasie kursu na diagnostów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. mały zlot i przejazd miastem
    Utworzone przez awj1 w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 20:33
  2. [GTV] temperatura silnika przy - 10 poza miastem
    Utworzone przez pawell w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 17:25
  3. [156] z dieslem
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 07:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory