Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: OSTRZEŻENIE przed zakupem auta

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    up - uważasz że jeśli ktoś poczynił takie inwestycje to skoro sprzedaje auto to powątpiewasz w jakość tych inwestycji...więc co...należałoby jeździć takim autem do usranej śmierci?
    Stać mnie na coś młodszego, innego i co...mam jeździć dotychczasowym autem dlatego że w niego sporo zainwestowałem?
    Kolega magil dobrze napisał..."nie mierz wszystkich własną miarą"

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    a ja miałem na myśli przypadki gdzie miesiąc po kupnie nowemu właścicielowi się sypie automat
    Ale to definiuje w jakiś sposób alfoholików? Klasyka... Polak, Polakowi, Polakiem.
    Sprawa jest prosta. Jeśli coś za granicą, średnio kosztuje X, to w Polsce, po sprowadzeniu, musi kosztować około Z, co jest sumą X i Y, gdzie Y to koszty sprowadzenia i marża dla handlarza. Natomiast jeśli Z < X, to należy zacząć się zastanawiać gdzie jest haczyk. A większość aut sprowadzanych z zagranicą jest tańsza niż oferty wyjściowe w kraju w którym samochód został kupiony. Jeśli coś sprzedawane jest drogo, to oczywiście może to być bubel, ale przeważnie nim nie jest. Natomiast jeśli coś sprzedawane jest tanio, to może być dobre, ale przeważnie jest bublem.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 30-04-2018 o 18:57

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Producenci sprzedają nowe auta i po parunastu kilometrach się psują, np. taka Honda gdzie ludziom padają skrzynie, a producent nie widzi problemu https://www.civicx.com/threads/the-i...40#post-357005 http://www.civicforum.pl/showthread....je-lub-zgrzyta
    A co dziwić się autom dziesięcioletnim lub więcej że coś może się zepsuć w każdym momencie.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Inna sprawa to fakt że "polski salon" to się ceni czasem +30%, a tymczasem z obserwacji (i bez względu na markę) nie wynika żeby nasz dumny naród za bardzo dbał o samochody, więc dla mnie przynajmniej to nie jest wcale taki znowu plus.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Inna sprawa to fakt że "polski salon" to się ceni czasem +30%, a tymczasem z obserwacji (i bez względu na markę) nie wynika żeby nasz dumny naród za bardzo dbał o samochody, więc dla mnie przynajmniej to nie jest wcale taki znowu plus.
    Dla mnie to wcale nie jest plus, a niejednokrotnie minus, samochody na polski rynek nie rzadko są słabiej wyposażone. Poza tym jeśli auto z polskiego salonu, tzn, że od początku miało styczność z zasolonymi polskimi drogami, a to jest cholerny mankament.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    [MENTION=381]sedici[/MENTION] z całym szacunkiem ale uważam że bzdury wypisujesz i pakujesz wszystkich do jednego wora a na koniec jeszcze obrażasz mówiąc ze Alfa od Alfaholika to takie samo szambo jak od pseudo handlarza. To niby po co jest to forum?z góry zakładasz że każdy tu jest po to by mieć później bonus przy odsprzedaży?żartujesz,prawda?!

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    nie wynika żeby nasz dumny naród za bardzo dbał o samochody
    Bo zaletą nie jest kwestia dbania, tylko fakt udokumentowanej przeszłości.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Co komu po udokumentowanej przeszłości w autach naprawianych po taniości, często z zerową profilaktyką itp itd?

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    To o czym piszesz, to są akurat stereotypy. A ja mówię o faktach. To, czy ktoś naprawiał po taniości oraz czy nadwozie jest skorodowane, możesz sprawdzić w każdej chwili, w każdym specjalizującym się w marce warsztacie. Jest też duża szansa, że właściciel zarejestrował się na forum, na którym też pisał o każdej pierdółce i z treści jego postów możesz wywnioskować jak zajmował się pojazdem. Jak masz książkę serwisową, to możesz popytać o opinię na temat danych warsztatów, albo nawet odwiedzić z flaszką dany warsztat. Może jeszcze pamiętają samochód i to jak był serwisowany.
    Przeczycie sami sobie. Z jednej strony obrażacie się na forumowicza mówiącego o tym jak alfiści drutują swoje pojazdy, a po chwili sugerujecie, że każdy Polak to niechluj z kulturą techniczną szympansa.

    Akurat Turki za zachodnią granicą również nie słyną z doskonałej kultury technicznej użytkowanych przez siebie pojazdów, natomiast Włosi czy Francuzi nie specjalnie przejmują się stanem blacharko lakierniczym pojazdu. Nadto handlarz który przytargał to do Polski też picował ją na sprzedaż na pewno nie na oryginalnych nowych częściach przy zachowaniu procedur zalecanych przez ASO, ale po taniości, najtańszym chłamem jaki kupił ze złomu lub na Allegro.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Stereotypy które widzę niestety każdego dnia na ulicy.
    Oczywiście do każdego wozu trzeba podejść indywidualnie bla bla bla, chodzi mi tylko o to, że auto z Polski absolutnie nie jest gwarancją czegokolwiek. I nie pisze tu o Alfie tylko ogólnie, druciarstwo niestety jest u nas powszechne (a że zarejestrowanie się na forum marki ułatwia sprzedaż, to już cwaniaczki dawno zauważyli, więc tu tez trzeba ostrożnie).
    Ot - trzeba uważnie oglądać przed zakupem, a nie sugerować się głupotami, albo co gorsza przepłacać za polskie sztuki które wcale nie są lepsze często

Podobne wątki

  1. sprawdzenie auta przed zakupem
    Utworzone przez Wrona w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 20:07
  2. Koszt sprawdzenia auta w ASO przed zakupem
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 16:53
  3. Sprawdzenie auta przed zakupem!?
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory