Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: OSTRZEŻENIE przed zakupem auta

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie OSTRZEŻENIE przed zakupem auta

    Nie wiem, czy ten temat powinien tutaj wylądować. Jeżeli nie, proszę administrację o jego przekierowanie w odpowiednie miejsce. Nie chciałem go pisać w wątku pomoc przy zakupie - zaginie w gąszczu odpowiedzi.

    Pacjent:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8

    Powiem szczerze - gorszego gnoju nie widziałem. Po kolei:

    1) Auta nie ma 70K przebiegu, na pewno z przodu powinna być 2. Fotel wypierdziany, podlokietnik oglazi, ubrudzona galka zmiany biegów.
    2) Rozbierany i niechlujnie zlozony boczek kierowcy
    3) Rozbierany i niechlujnie zlozony slupek pasażera
    4) Kluczyk wyglądał jak po przygodzie z maszynka do miesa - wytarty, starty chrom, starte logo, brudny jak z chlewu
    5) Obie przednie boczne szyby wymienione
    6) Auto na start mialo w pamięci błędy rozrządu i sprezarki klimy - usunal wyswietlanie z deski rozdzielczej, ale w pamieci byly
    7) Felgi sa polupane na rantach - do kosztownej renowacji
    8) Auto po odpaleniu ewidentnie mialo problem z falowaniem obrotow, ustaly dopiero po niecalej minucie
    9) Auto w kawalkach bylo cale paćkane, nie malowane. Wyglada to jakby typowy Janusz malowal to motipem w garazu. I to wszystko doslownie po kawalku jest pociapane, niespolerowane, kiepsko dobrany kolor. Dla przykladu zderzak przedni malowany po obu bokach tak, ze mgielka z bezbarwnego lakieru zostala na lampach
    10) Książka serwisowa jest, ale tylko 2 wpisy są wg moich zrodel ok
    11) Wisienka na torcie bylo pokretlo od radia - od srodka pekniete, to zamiast przykleic na poxipol czy cos, to skleili to.... plastrem z apteki i zalozyli na radio.

    Spodu i zawiasu nawet nie ogladalem. I pomyslec, ze to auto poczatkowo bylo wystawione za 21 900.

    Sprzedawca to tez typowy Sebix w dresie - ura bura nie podoba sie to ogladac z parkingu.
    Auto jest przygotowane pod konkretnego klienta - napalonego 18-19 latka na 1 fure co kupuje jako tani pusy magnes za ciezko zarobione pieniadze w Reichu na truskawkach. Widzialem juz kilka alf, ale tak nieudolnie picowanej jeszcze nigdy.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    VIN trzeba było spisać, bo tak ogłoszenie już nieaktualne, link zaraz będzie nieaktywny i nie będzie wiadomo o jaki samochód chodzi.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    VIN gdzieś mam zaraz dopisze
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Bardzo fajnie że sprawdziłeś auto i dajesz znać o stanie, ale ja nie widzę w tym ogłoszeniu nic nadzwyczajnego - cena jest mocno przesadzona względem stanu auta, tak jak w dużej części moto-ogłoszeń.
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasiu018 Zobacz post
    Bardzo fajnie że sprawdziłeś auto i dajesz znać o stanie, ale ja nie widzę w tym ogłoszeniu nic nadzwyczajnego - cena jest mocno przesadzona względem stanu auta, tak jak w dużej części moto-ogłoszeń.
    Nie bylaby przesadzona gdyby stan byl taki jaki piszą. Tak samo przebieg. Zapomnialem tez napisać, że auto jest z 2005 a nie 2006 r.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    ja nie widzę w tym ogłoszeniu nic nadzwyczajnego
    A ja widzę. Sprzedawca utrzymuje, że samochód serwisowany w ASO, ale nie dodaje, że tylko przez dwa lata. Sprzedawca utrzymuje, że samochód jest bezywpadkowy, tymczasem ujawniono ślady nieudolnego malowania wielu elementów w dodatku ślady po demontażu elementów wnętrza i wymianę dwóch bocznych szyb. Oczywiście nie musi to świadczyć o powypadkowej przeszłości, ale fakt zrobienia tego na odwal, sugeruje, że kolizja w niedalekiej przeszłości była prawdopodobna.

    - - - Updated - - -

    ja nie widzę w tym ogłoszeniu nic nadzwyczajnego
    A ja widzę. Sprzedawca utrzymuje, że samochód serwisowany w ASO, ale nie dodaje, że tylko przez dwa lata. Sprzedawca utrzymuje, że samochód jest bezywpadkowy, tymczasem ujawniono ślady nieudolnego malowania wielu elementów w dodatku ślady po demontażu elementów wnętrza i wymianę dwóch bocznych szyb. Oczywiście nie musi to świadczyć o powypadkowej przeszłości, ale fakt zrobienia tego na odwal, sugeruje, że kolizja w niedalekiej przeszłości była prawdopodobna.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiven
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Brera 2.2 JTS
    Postów
    60

    Domyślnie

    Boczek kierowcy, uchwyt do zamykania drzwi razem z przyciskami do szyb z innego auta.
    Jeśli wnętrze jest szare, uchwyt też powinien być szary, taki jak w drzwiach pasażera.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiven Zobacz post
    Boczek kierowcy, uchwyt do zamykania drzwi razem z przyciskami do szyb z innego auta.
    Jeśli wnętrze jest szare, uchwyt też powinien być szary, taki jak w drzwiach pasażera.
    Oczywiscie ze tak - zostal zamieniony prawdopodobnie dlatego, ze z calego zeszla juz ta gumowana okleina.
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ano, ten samochód był już chyba oceniany, tylko chyba zdjęć było trochę więcej, bo na ich podstawie stwierdziłem, że coś mi się przebieg nie zgadza (był widoczny jeszcze podniszczony fotel kierowcy). W każdym razie też był ten panel przycisków nie pod kolor. Ocena oczywiście została skwitowana przez megaznawcę forumowego (tego od "łohoho znafcy oceniajo samochód po braku znaczków dziudziaro błehehehe") jako nic nie warta, a ja sam gówno się znający. Jak widać pierwszy rzut oka potrafi pokryć się ze spostrzeżeniami na miejscu

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Co do tego że nie warto tracić czasu na oględziny tego samochodu to absolutnie się zgadzam i za listę mankamentów wielkie dzięki. Zwróciłem natomiast uwagę że takich ogłoszeń jest masa i należy brać dużą poprawkę na opisy handlarzy. Piętnować oczywiście trzeba, ale po co takie emocjonalne podejście Może cena w tym wypadku jest do mocnej negocjacji -8k
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

Podobne wątki

  1. sprawdzenie auta przed zakupem
    Utworzone przez Wrona w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 20:07
  2. Koszt sprawdzenia auta w ASO przed zakupem
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 16:53
  3. Sprawdzenie auta przed zakupem!?
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory