Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 85

Temat: Pomoc w wyborze silnika 2,4 JTD vs 1,75 TBi

  1. #31
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Prawda jest taka, ze Brera w każdej wersji dupy nie urywa jeśli chodzi o prowadzenie i osiągi więc jeśli dla kogoś te aspekty są priorytetem to wybrał nie to auto... tak jak ja 2 lata temu Brera to bardziej stylowy poprzemieszczacz z punktu A do punktu B aniżeli auto o sportowym zacięciu

    Co do hodowania na klasyka to za ćwierć wieku jak te auta będą miały po 40 lat to jakiej wersji silnikowej by nie miał to będzie unikat ale czy osiągnie takie ceny aby było warto je kocykowac i utrzymywać przez ćwierć wieku? Czas pokaże.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie

    Sportowe zacięcie nie ma tutaj dla mnie znaczenia. Brera to nie auto do tego według mnie. Zabiliście mi trochę klina tymi pękającymi głowicami bo do tej pory czytałem same pozytywne opinie dotyczące 2,4 210KM i zakładałem, że po wywaleniu DPF, zaślepieniu EGR i ogarnięciu szpilek będzie to pancerny silnik na lata a tu taka niespodzianka. Chciałbym mimo wszystko szukać w Polsce ze względu na brak zabawy w sprowadzanie, tłumaczenia itd. Wolałbym coś krajowego kupionego w kraju bo łatwo sprawdzić historię, ale na allegro są trzy na krzyż w tym wcale nie w bogatych wersjach. Felgi 17" brak skóry. Co do 2,0 to zdaję sobie sprawę bo miałem okazję jeździć 1,9 150KM w 159. Taka dynamika mi wystarcza. Bardziej interesuje mnie czy 2,0 także było podatne na pękanie. Na logikę niekoniecznie bowiem temperatury są zapewne niższe. Szczerze mówiąc mało wiem na temat tego silnika.

    PS: Jak aktualnie wygląda możliwość zakupu głowicy? Były z tym problemy ale jak jest teraz? Obawiam się, że tu finansowo byłbym w ciężkiej dupie. Czy takim autem po szybkim zdjagnozowaniu problemu mógłbym wrócić do kraju na wymianę czy to wogóle nie wchodzi w grę?
    Ostatnio edytowane przez Lukas Kilar ; 04-05-2018 o 19:27

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas Kilar Zobacz post
    Co do JTS to narzeka na niego większość użytkowników for internetowych, większość znajomych tutaj we Włoszech itd. Sama Alfa nie rozwijała jego konstrukcji nie dlatego, że był genialny. Zaklinanie rzeczywostości nie ma sensu. Sam miałem JTS-a i nigdy więcej. Może to nie jest zły silnik, ale silnik o ktory trzeba dbać bardziej niż o inne...
    Piszesz o 2.0 JTS, a to całkowicie inna konstrukcja. Na awaryjność 2.2 narzekają tylko Ci, którzy nigdy go nie mieli.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    hahaha 159 tbi 1600kg a 159 2.4 1900kg, skąd masz takie dane??? jakie klapki w 2.4 się urywają? wyciągałeś kiedyś wtryskiwacz z tbi lub turbo??? chyba nie... wyciągnij a później się chwal jaki jest dostęp
    A co jest trudnego w dostępie do wtryskiwaczy lub turbo w TBi?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Wywalisz DPF'a to Ci przegladu nie przejdzie bo emisja spalin bedzie za duza. Zapomnijcie juz o wywalaniu DPFa bo te czasy juz sie skonczyly.

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Sprawny silnik w PL przejdzie przegląd.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Wywalisz DPF'a to Ci przegladu nie przejdzie bo emisja spalin bedzie za duza. Zapomnijcie juz o wywalaniu DPFa bo te czasy juz sie skonczyly.
    Eeee no tym to się nie przejmuje wogóle w kraju gdzie Yamahę R1 da się zarejestrować na motorower. To dlaczego 2,2 JTS są tak nisko cenowo skoro są ok?

  7. #37
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bo sam silnik szału nie robi. 2.2 jest słabszy od 2.4 czy TBi. Ale jest prosty w budowie i względnie wytrzymały, rzekłbym mało awaryjny i tani w utrzymaniu. Tylko nie oferuje zbyt wiele jeśli chodzi o osiągi. TBi to przy nim rakieta.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas Kilar Zobacz post
    Sportowe zacięcie nie ma tutaj dla mnie znaczenia. Brera to nie auto do tego według mnie. Zabiliście mi trochę klina tymi pękającymi głowicami bo do tej pory czytałem same pozytywne opinie dotyczące 2,4 210KM i zakładałem, że po wywaleniu DPF, zaślepieniu EGR i ogarnięciu szpilek będzie to pancerny silnik na lata a tu taka niespodzianka. Chciałbym mimo wszystko szukać w Polsce ze względu na brak zabawy w sprowadzanie, tłumaczenia itd. Wolałbym coś krajowego kupionego w kraju bo łatwo sprawdzić historię, ale na allegro są trzy na krzyż w tym wcale nie w bogatych wersjach. Felgi 17" brak skóry. Co do 2,0 to zdaję sobie sprawę bo miałem okazję jeździć 1,9 150KM w 159. Taka dynamika mi wystarcza. Bardziej interesuje mnie czy 2,0 także było podatne na pękanie. Na logikę niekoniecznie bowiem temperatury są zapewne niższe. Szczerze mówiąc mało wiem na temat tego silnika.

    PS: Jak aktualnie wygląda możliwość zakupu głowicy? Były z tym problemy ale jak jest teraz? Obawiam się, że tu finansowo byłbym w ciężkiej dupie. Czy takim autem po szybkim zdjagnozowaniu problemu mógłbym wrócić do kraju na wymianę czy to wogóle nie wchodzi w grę?
    W 2.0 trzeba ogarnąć uszczelkę smoka, żeby było odpowiednie smarowanie. Po dobrym sofcie można osiągnąć okolice 220ps i 460nm, jest kilku użytkowników 159 po takich modach.
    Nie jest wtedy mułem przy rozsądnym spalaniu.
    Co do 2.2 jts kiedyś na początku nie było zamienników rozrządu, ani opcji ściągnięcia ori Gm z Usa. Dlatego ceny, opinie z tamtych lat odstraszają. Silnik ładnie brzmi szczególnie w górnym zakresie obrotomierza, osiągi ma przyzwoite. Trzeba wymieniać olej max co 10 tys i nie deptać na zimnym, to łańcuch i cały osprzęt długo wytrzyma.
    Według mnie przy Twoich "potrzebach" o których piszesz 2.0 po sofcie, smoku i kontroli panewek będzie długo i przyjemnie służył.

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie

    Uszczelkę smoka? Możesz powieszieć coś więcej? Jaki koszt? Sprawa wygląda tak, że z 2,4 vs 1,75 zrobiło si 2,0 vs 1,75. Trochę boję się "materiałowej" tapicerki, która jednak jest w większości 1,75... Może niesłusznie w gorącym klimacie. Panowie jak teraz wygląda dostępność głowic do 2,4 bo w sumie jedynie dobra dostępność ratowalaby sprawę...

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    A patrzyłeś na subito lub jakimś innym portalu z it? Podejrzewam że ceny są na podobnym poziomie A dostępność może i na większym tym bardziej że głowice pasują z innych 2.4 jak 156 i 166 175hp chyba. Kiedyś patrzyłem na subito to była za 500 euro jakoś.
    Pozdrawiam .

Podobne wątki

  1. pomoc w wyborze 156
    Utworzone przez Ruffy w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 23:09
  2. [159] [159] Proszę o pomoc przy wyborze silnika
    Utworzone przez vvmkrkw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 10:35
  3. Alfa 166 - pomoc w wyborze silnika
    Utworzone przez LukasVanElvis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 09:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory