Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Dziwny rodzaj kopcenia —- proszę o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alf147
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 2004r 1,9 m-jet 16v
    Postów
    15

    Domyślnie Dziwny rodzaj kopcenia —- proszę o pomoc

    Witam wszystkich. Pacjent 159 1,9jtdm 07r. Auto przywiezione zza granicy. Auto przed zakupem przeszło diagnozę komputerowa. Dpf był off i egr off. Problem był z turbo zacinała się geometria i chrupotalo. Wymieniony wirnik no tez widać ze przegrzane .. Poszła na regenerację i wszystko ok. Euforia nie trwała długo. Po dobrych kilku miesiącach alfą zaczęła słabnąć. Wskaźnik turbo zaczął słabiej ładować. Żadnego dymku nie puściła. Pojechałem do znajomego okazało się ze mierzone i zadane ciśnienie doładowania się znacznie różnią. Mierzone dużo niższe niż zadane. Kolega stwierdził ze na bank mam dpf fizycznie w puszczę. Zatem zabrałem się za wydech. Wyrzucona porcelanka i odpowiednio wszystko w środku ogarnięte. Katalizatory zostały. Auto odzyskało ducha. Ale zaczął się inny problem po lekkim nagrzaniu jako wskazówka się podniosła powyżej 50st zaczęła kopcić na biało. I zapach olejowy ale jedni mówią ropa drudzy silnikowy. Ale tylko gdy ruszam przedział 1000-2000rpm. Jak utrzymuje równe obroty to już nic moge śmigać ostro i nic. Padła decyzja ze zapchany dpf będący w puszcze spowodował smierć trurbo w końcu nie miało siły wyrzucić z wydechowego układu wszystkiego. Zawiozłem turbo na reklamacje. Bo luz na wirniku spory. Wymienione łożysko luzu nie ma wymienione uszczelniacze uszczelki. Dodam ze znikał olej z silnika ale nic nie było widać bo zalepial katalizator i porcelanke dpf. Turbo po regeneracji założone i jest to samo. Przejechałem spokojnie kilka set km. I dopiero później ostro butem. I sytuacja bez zmian. Kopci jak sie lekko rozgrzeje i już ciagle i tylko w obrotach 1000do2000rpm.

    Kolejna diagnoza mechaników może kropelkuja wtryski?bo ich nie sprawdzają tzn z 2 miechy temu robiłem na FES diagnozę tam praca idealna na przelewach -1,2 do 1,2 to max korekty.
    Jutro będą wyciągnę wtryski i na stół do sprawdzenia.

    Miał kto taka sytuacje?

    Proszę o wsazkowki i pomoc. Ręce opadają i portfel chudnie

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Ogólnie jest tak , jak ci wtryski leją to masz zazwyczaj czarny dym, jak olej to niebieski, wodę chłodniczą biały, jak masz zastrzeżenia co do silnika to zmierz kompresje na cylindrach i bedziesz miał sprawę jasną czy uszczelka jest czy nie, możesz też zrobić test emisji spalin, jaka zawartość jest w emisji

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że ten DPF został usunięty z ECU silnika? To trochę wygląda jak wypalanie puszki w której nic nie ma.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alf147
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 2004r 1,9 m-jet 16v
    Postów
    15

    Domyślnie

    Tak jestem pewny ze dpf został dobrze wycięty sprawdzał go dobry haker. Dziś dostałem wiadomość ze wtryski kropelkuja i jeden wali w przelew i teraz pytanie czy robić te wtryski mimo to ?mam strasznie mieszane uczucia. Przebieg 235tys. Raczej zdaje mi się ze jest taki podłączając kompem nie wykazało jakiś niejasności. I także do skrzyni zaglądał Paweł z Tych i stwierdził ze ta skrzynia tez nie ma większego przebiegu. Dziś jeden mechanik starszej daty powiedział ze moge mieć zapieczone pierścienie albo gumki zaworowe padły.

    - - - Updated - - -

    Co do uszczelki pod głowica to raczej odpada nie ma wskazówek które by były za to odpowiedzialne

    - - - Updated - - -

    Co do uszczelki pod głowica to raczej odpada nie ma wskazówek które by były za to odpowiedzialne

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Bardzo dziwnym jest to, że ktoś wywalił DPF z ECU a nie zrobił tego fizycznie. Przeważnie jest odwrotnie. Jeśli masz problem z DPF to pierwsze co robisz to "odetkanie" czyli fizyczne pozbycie się.
    Po drugie to jednym ze sposobów na sprawdzenie przebiegu jest analiza czasu działania DPF....może ktoś poszedł tą drogą i pozornie wywalił DPF.

    Dla mnie informacja, że z autem dzieją się cuda powyżej 50 stopni jest właśnie wskazówką, że DPF w ECU jest.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alf147
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 2004r 1,9 m-jet 16v
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Bardzo dziwnym jest to, że ktoś wywalił DPF z ECU a nie zrobił tego fizycznie. Przeważnie jest odwrotnie. Jeśli masz problem z DPF to pierwsze co robisz to "odetkanie" czyli fizyczne pozbycie się.
    Po drugie to jednym ze sposobów na sprawdzenie przebiegu jest analiza czasu działania DPF....może ktoś poszedł tą drogą i pozornie wywalił DPF.

    Dla mnie informacja, że z autem dzieją się cuda powyżej 50 stopni jest właśnie wskazówką, że DPF w ECU jest.

    A powiedz mi polecisz kogoś kto mi to sprawdzi jeszcze raz? Może ktoś w okolicy ostrowa wlkp?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alf147
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 2004r 1,9 m-jet 16v
    Postów
    15

    Domyślnie

    odswieżam temat :

    zdiagnozowano : ze ten zapach to zapach oleju - ale oleju nie ubywa auto pracuje wzorowo

    ( wtryski były sprawdzone i wymienione - zreszta nie maja one nic wspolnego z kopceniem opisanym w pierwszym moim poscie - tylko jest pewne ze to olej silnikowy

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Jak sie przepala olej to musi go ubywać. Też nie ubywanie oleju w takim przypadku może potwierdzać to co kolega quba pisze, że dpf próbuje się wypalac i się to wypalanie przerywa . Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alf147
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Auto
    Alfa Romeo 147 2004r 1,9 m-jet 16v
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    Jak sie przepala olej to musi go ubywać. Też nie ubywanie oleju w takim przypadku może potwierdzać to co kolega quba pisze, że dpf próbuje się wypalac i się to wypalanie przerywa . Pozdrawiam
    Jutro nagram i wrzucę filmik. Zerknięcie na to

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Luki78
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    PJA
    Auto
    159SW 1,9 JTDm 16V '08r. Ducato III 2,3 D '07r., Twingo 1,2b '12r.
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał alf147 Zobacz post
    A powiedz mi polecisz kogoś kto mi to sprawdzi jeszcze raz? Może ktoś w okolicy ostrowa wlkp?
    Witam.
    Spróbuj tutaj:
    http://www.dyno.pl/dpf_fap_off.html
    Może pomogą.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny dzwięk, proszę o pomoc
    Utworzone przez Peszkin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 10:46
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 19:16
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 20:51
  4. proszę o diagnozę mojego jtd dziwny świst
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 13:40
  5. proszę o pomoc!!!!
    Utworzone przez jengo w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 18:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory