Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Podłączenie transmitera

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał KornelPL Zobacz post
    Witam,

    Dziekuje wszystkim za odp. Albo transmiter jest cos nie teges, albo ja jestem debil i nie potrafie tego sparowac. Niby sie widza na czestotliwosci 87.7 a muzy jak nie bylo tak nie ma, nawet nie startuje z dolaczonego pilota. Pozwole sobie w takim razie zadac inne pytanie o wasze zdanie - wymieniac fabryczne radio, czy kupic emulator zmieniarki ? Koszt podobny...

    - - - Updated - - -

    Witam,

    Dziekuje wszystkim za odp. Albo transmiter jest cos nie teges, albo ja jestem debil i nie potrafie tego sparowac. Niby sie widza na czestotliwosci 87.7 a muzy jak nie bylo tak nie ma, nawet nie startuje z dolaczonego pilota. Pozwole sobie w takim razie zadac inne pytanie o wasze zdanie - wymieniac fabryczne radio, czy kupic emulator zmieniarki ? Koszt podobny...
    A na co chcesz wymienić fabryczne radio, że koszt podobny na inne fabryczne czy jakieś uniwersalne? Nie wiem jak to będzie wyglądać w desce.
    Emulator to proste podłączenie i dużo możliwości w zależności jakie wybierzesz.
    Najtańsza opcja to wyprowadzenie kabla AUX (jest cały temat o tym).
    Ja bym kupił radio dotykowe od chińczyków z androidem na aliiexpres, ale to koszt ponad 1 tyś zł. Na razie mnie nie stać bo ciągle jakieś inne wydatki z Alfą związane :-)
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    A na co chcesz wymienić fabryczne radio, że koszt podobny na inne fabryczne czy jakieś uniwersalne? Nie wiem jak to będzie wyglądać w desce.
    Emulator to proste podłączenie i dużo możliwości w zależności jakie wybierzesz.
    Najtańsza opcja to wyprowadzenie kabla AUX (jest cały temat o tym).
    Ja bym kupił radio dotykowe od chińczyków z androidem na aliiexpres, ale to koszt ponad 1 tyś zł. Na razie mnie nie stać bo ciągle jakieś inne wydatki z Alfą związane :-)
    Dotykowca ja nie potrzebuje normalne jakies radio swiecace na czerwono bym wstawil . Co do kabelka AUX z tego co wiem to nalezy wymontowac radio fabryczne i sprawdzic czy jest wyposazone w gniazdo AUX (mam nadzieje, ze jest - mam dosc bogata wersje auta). I tutaj pojawia sie kolejne pytanie - jak bezpiecznie wymontowac to radio tak, aby nie uszkodzic ani radia ani oslony konsoli (mam aluminiowa)
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    co do aux, po Twoich postach zakladam ze nie masz zamontowanego Blue&me z USB/Media playerem, to o ile masz gniazdo AUX z tylu radia (zolte) , to chyba I tak trzeba je aktywowac w proxi (na 95% jestem pewny ze w mojej obecnej tak bylo, nie bylo aux dostepnego jak kupilem auto, ale mialem wejscie w radiu, jak zaczalem kombinowac z ustawieniami proxi to pojawilo sie aux po wcisnieciu ktoregos przycisku, ale dolozylem blue&me I zniknelo bo wiadomo gniazdo I tak zajete).

    co do wyciagniecia radia to jest do tego prosty przyrzad, np taki:
    http://allegro.pl/klucze-do-demontaz...568520954.html mozna kombinowac z drutow z wieszakow na ubrania albo gwozdzi, ale to kupa zabawy zanim koncowki zrobisz zeby dalo sie wyjac radio, wiec lepiej zamowic chwytaki I cierpliwie pare dni poczekac az przysla.
    w sklepie car audio albo elektronicznym mozna tez czesto kupic, tyle ze tam cena bedzie ze 20zl.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-05-2018 o 16:41

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    epsonix,
    Dzieki za obszerna odpowiedz. Ciekaw jestem tylko, czy klucze jakie dostalem do radia zony (kenwood) dalyby rade, ale tam jest mniejsze radio i mocowanie jest 2 punktowe. A wiadomo w 159 w ktorych miejscach wlozyc te klucze ?
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    W te 4 otwory w radiu okrągłe

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jeśli masz z tyłu gniazdo aux, to wystarczy 2x wcisnąć przycisk CD i na wyświetlaczu powinien pojawić się napis AUX. Nic nie trzeba rozbierać ani aktywować. Żeby sprawdzić, czy je masz, oczywiście.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    wlasnie w mojej 159tbi aux bylo na 95% zdeaktywowane przez ustawienia w proxi i pierwszy raz sie pojawilo jak sie pobawilem w proxi podczas gdy robilem retrofit centralki b&m.

    w. poprzedniej 159jtdm natomiast radio nie mialo aux (mimo ze wersja bylactez distinctive i to duzo lepiej wyposazona niz obecna), z tym ze radio bylo bez obslugi mp3 z cd i przedliftowa byla ta alfa (2005)

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Bo były 3 wersje tego radia: bez obsługi aux, z aux, ale bez mp3 z płyty, oraz z aux oraz z mp3 z płyty. Ja mam to drugie. Pierwsze było montowane w najstarszych rocznikach, natomiast pierwsze słyszę, że trzeba było włączyć tę funkcję w odbiorniku z fizycznym gniazdem. Całe życie człowiek się uczy :-)

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 2.2 JTS
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał KornelPL Zobacz post
    I tutaj pojawia sie kolejne pytanie - jak bezpiecznie wymontowac to radio tak, aby nie uszkodzic ani radia ani oslony konsoli (mam aluminiowa)
    Ja posłużyłem się sześcioma gwoździami :-) Cztery włożyłem w otwory, a w dwa pozostałe zagiąłem na końcu po ok. 1 cm pod kątem prostym i takimi "haczykami" chwyciłem radio za szczelinę od CD w radiu - wyszło bez najmniejszego oporu. Oczywiście to nie musi być reguła, niemniej 2 min. pracy i można próbować bez obaw - jeśli będzie zbyt duży opór to można całą operację przerwać i straci się co najwyżej dwa gwoździe, a jak się je wyprostuje to w ogóle bez strat ;-)
    Do swojego auta kupiłem taki wynalazek:
    http://tnijurl.com/aec77aa26732/
    Podłącza się to w miejsce zmieniarki i w zasadzie działa bez dalszych kombinacji (nie licząc układania kabli). Jest to odtwarzacz muzyki mp3 z pamięci USB, z gniazda line-in i z bluetooth (np. telefonu), a także zestaw głośnomówiący (mikrofon jest w komplecie, kable są na tyle długie, że można je swobodnie układać). Największa wada tego urządzenia to brak możliwości przełączania między katalogami z plikami mp3 - można tylko przerzucać kolejne nagrania (szukanie czegoś przy większej ilości jest mało wygodne...). Z zalet to oczywiście komfort wygodnych rozmów telefonicznych (chociaż dźwięk mógłby być odrobinę lepszy - muzyka brzmi bardzo dobrze tylko rozmowy są nieco zbyt basowe, brzmią jak audycja radiowa na falach długich) oraz sterowanie z kierownicy przy wyborze mp3 (dołączony pilot jest w zasadzie nieużywany) i cena.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Świebodzin
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16v 136KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Czy jak mam radio Blue&me to da się zamontować transmiter, żeby słuchać muzyki z youtube?

Podobne wątki

  1. Podłączenie DSP FL
    Utworzone przez Bartek146 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2016, 22:30
  2. Podłączenie popielniczki
    Utworzone przez matezoma w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 17:55
  3. Podłączenie sub'a
    Utworzone przez kryzys123 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 12:58
  4. podłączenie ASR
    Utworzone przez PHOENIX w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 19:25
  5. podłączenie halogenów
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory