Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Dym z okolic rozrządu i stukanie sprzęgła...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie Dym z okolic rozrządu i stukanie sprzęgła...

    Cześć! kupiłem wczoraj AR 159 1.9 JTDm 8v 110km.
    Alfa zapowiada się idealnie, ale dzisiaj po powrocie z trasy zacząłem się niepokoić.

    Na autostradzie przez odcinek ok 10km poleciałem z prędkością 180/200kmh, gdy zjechałem z trasy i zatrzymałem się na światłach z pod maski wydobywał się biały dym, bardzo dużo białego dymu.
    Po otwarciu maski (silnik był ciągle włączony) dym wydobywał się z okolic "rozrządu", nie było żadnego smrodu, żadnego hałasu, trzęsień, jak gdyby nigdy nic się nie stało, co to może być?
    Wyłączyłem silnik na ok. 5 minut i po włączeniu wszystko wróciło do normy, nie ma żadnego błędu, nic się nie zmieniło, ale zaczęło hałasować przy zmianie biegów.

    Po wrzuceniu biegu na wyższy bądź redukcji i puszczeniu sprzęgła czy to płynnie, czy gwałtownie ściągając nogę ze sprzęgła słychać stuknięcie, biegi wchodzą bez problemu i nie ma drgań.
    Tak samo jak jadę np. 40km/h i z biegu 3 wrzucę bieg 5 i lekko w tym czasie zacznę dodawać gaz to słychać to samo stukanie tylko w bardzo przyspieszonym tępie i auto zaczyna szarpać.
    Podczas zmiany biegów, tak aby utrzymać 1500 obr/m. problem z szarpaniem nie występuje (stuknięcie jest).
    Mogę ruszyć samym sprzęgłem na 1 biegu i auto podjedzie pod górkę bez dodawania gazu i nie szarpie.

    Dodam, że auto stało długo nie ruszane, od 1 dnia jestem jego właścicielem i pierwszy raz właścicielem diesla (nie znaczy to, że nie jeździłem śmierdzielami), może to moje urojenia, a może coś się zaczyna dziać, czekam niecierpliwie na odpowiedzi, może ktoś miał podobnie.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie jeździj z takim problemem. Trzeba obejrzeć rozrząd i pasek osprzętu, może coś się poluzowało lub dostało w tamte okolice. Może koło pasowe jest uszkodzone.

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Auto stało długo nie ruszane a ty wpadasz na autostradę i rura
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    sugerowałbym zwrot auta z powodu wad ukrytych.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzisiaj pojadę do mechanika, niech zobaczy co i jak, jeżeli naprawa będzie droga to auto zwracam.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    nie rozumiem tego bełkoktu o zwracaniu auta z powodu wad ukrytych..byłeś kupić auto więc widziałeś co bierzesz. jeśli nie jesteś pewien swojej wiedzy na temat mechaniki to należy zabrać ze sobą kogoś kto się na tym zna. Poza tym w cale nie musi być mowy o jakiejkolwiek wadzie ukrytej. Może po prostu pech i coś popsuło się akurat kiedy ty nią jechałeś - równie dobrze mogło się to samo stać poprzedniemu właścicielowi. To jest alfa i trzeba mieć świadomość że coś może się popsuć w każdej chwili.

    Jak pewnie mogę się domyślić to egzemplarz za 15-17 tys. zł? Tak to bywa jak szuka się egzemplarza jak najtańszego.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Byłem z autem u diagnosty, nic nie wykrył, po podłączeniu komputer też nie pokazywał żadnego błędu, zaprzyjaźniony mechanik po oględzinach nie stwierdził żadnego problemu, więc go kupiłem.
    Problem powstał samoistnie, dzisiaj nim jeździłem i nie dochodziło do wcześniej wymienionych efektów.
    Jeżeli chodzi o dym to stwierdzono, że może to być jakiś wyciek, który akurat trafił w tamte "gorące" okolice, obstawiam, że odrobina płynu chłodzącego mogła kapnąć z nieszczelnego przewodu, bo płynu ubyło (nie dużo ale jednak).

    Źle się domyślasz, bo auto kosztowało 19500zł.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Może pompa wody cieknie? Skoro stamtąd się wydobywał "dym" to bym tam zajrzał bezzwłocznie. Masz informacje kiedy był robiony rozrząd?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Sprzedający nic mi nie był w stanie o tym powiedzieć, sprzedawał auto za córkę, ale cytując "Panie, ja mam zasadę, jak kupuję od kogoś auto to od razu robię rozrząd itp.", jestem już umówiony na wymianę rozrządu, tylko pytanie, czy w tym modelu jest możliwość założenia łańcucha rozrządu czy tylko pasek? i czy jest jakaś jakaś firma produkująca części do rozrządu, którą możecie polecić?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Tylko pasek, do założenia łańcucha to pewnie musiałbyś pół silnika przerabiać . Kup cały zestaw - pasek z napinaczem i pompą wody. Coś, jak ten: http://allegro.pl/rozrzad-ina-pompa-...324672665.html - tylko spytaj sprzedawcę, czy będzie pasował do twojego silnika (podaj mu VIN).

Podobne wątki

  1. Głośne stukanie z okolic wtrysków 1.9 JTDm
    Utworzone przez ers w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2018, 14:42
  2. Stukanie z okolic rozezadu
    Utworzone przez gruby33 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2017, 20:50
  3. Dziwne stukanie z okolic rozrządu
    Utworzone przez lukiop76ers w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2017, 19:29
  4. Terkotanie z okolic sprzęgła
    Utworzone przez jurek_lub w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 18:11
  5. [155] Stukanie z okolic zawieszenia/skrzyni podczas delikatnego hamowania/jazdy na luzie
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 01:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory