Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: 1.8 140km - 159_ka

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    alfa 159 1.8
    Postów
    25

    Domyślnie

    Mam od 4 lat, i jestem zadowolony. Dynamika trochę nie powala, ale koszty eksploatacji są na umiarkowanym poziomie. Częstą usterką jest wyciek spod chłodnicy oleju. Silnik jak i skrzynia biegów pochodzi z opla. Auto dobrze znosi LPG.

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał waski82 Zobacz post
    Mam od 4 lat, i jestem zadowolony. Dynamika trochę nie powala, ale koszty eksploatacji są na umiarkowanym poziomie. Częstą usterką jest wyciek spod chłodnicy oleju. Silnik jak i skrzynia biegów pochodzi z opla. Auto dobrze znosi LPG.
    A robiles regulacje zaworów? Jak z tym jest? I ile kosztuje założenie lpg?
    Jakie spalanie na lpg? Ciekawe jakie bez hehe

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lukas1993 Zobacz post
    A robiles regulacje zaworów? Jak z tym jest? I ile kosztuje założenie lpg?
    Jakie spalanie na lpg? Ciekawe jakie bez hehe
    A jak z blacharka? Ruda się nie pojawia?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    60

    Domyślnie

    lukas, cieszy ze kolejna osoba interesuje sie tym silnikiem, bardzo chetnie Ci pomoge i odpowiem na nurtujace pytania, jednak prosze najpierw przegladnij to, co juz na forum jest.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    alfa 159 1.8
    Postów
    25

    Domyślnie

    Po kupnie sprawdzałem luzy przy okazji wymiany uszczelki pokrywy zaworów i były w normie. Te silniki potrafią dużo znieść, bo znam auta od nowości na gazie gdzie przebiegi są w okolicy 200 tys.km. i luzy są w tolerancji. Rudej nie odnotowałem. Spalanie w jeździe mieszanej 10,5-11l LPG. W trasie potrafi spalić 11L ale da się też zblizyć do 9L zależy to od prędkości jazdy.

  5. #15
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    Obawiam się właśnie rudej, bo moja 147 ja ma i jestem zawiedziony trochę... Poza tym super autko. 159tka jest niby dopracowana ale czy nie ma jakiś uciążliwych usterek?

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Stepaniuk
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    Po co tobie te usterki . Każde może się zepsuć . Lepiej nie zawracaj sobie głowy póki jest dobrze . Zepsuje się to napraw . Naprawisz i dalej w drogę . Niech Hula jak jalepiej .

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Mam 159 z 1.8 mpi.
    Co do osiagow, auto to nie demon predkosci, ma 10 sekund do setki. Do zwyklej jazdy wystarczy. Na autostradzie przy 140 ma 4 tys obrotow, nie jest jakos uporczywie glosno.

    Nikt nie wpomnial o najwiekszej i w sumie jedynej bolaczce tego silnika czyli kola zmiennych faz rozrzadu. Objawia sie to stukaniem zaraz po odpaleniu, olej splywa do miski i po odpaleniu kola przez chwile pracuja na sucho przez co po 100tys km zwykle mozna juz je wymieniac, lub olac to dopoki nie zacznie sypac bledami
    Generalnie kopania wiedzy jest na forum opla o tym problemie. Nie jest to jakas kosmicznie droga naprawa, kola 1000 zl robota jak przy wymianie rozrzadu wiec mozna to zrobic na raz po zakupie auta i miec spokoj przez najblizsze 100 tys km

    Biorac pod uwage ze nie mamy dwumasy, wtryskow, skrzyni m32 oraz turbo te 1000 zl za nowe kola to chyba nie duzo.

    Ja jezdze na benzynie wiec nie powiem zbyt duzo o gazie, ale spalanie benzyny potrafi dojsc do 11 l po miescie w korkach. W trasie krajowkami przepisowo 7 litrow, na autostradzie 9.
    Ostatnio edytowane przez Wyso ; 26-05-2018 o 16:58

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    159 Sportwagon 1.8 MPI
    Postów
    60

    Domyślnie

    zeby zapobiegac uszkodzeniu kola zmiennych faz rozrzadu, zaleca sie stosowanie 'dlugiego' filtra oleju, np Man. U mnie jest 152 000 km i kola na razie ok. Regulacja luzow zaworowych kosztowala mnie siedemset paredziesiat zlotych u specjalisty od opli. Robilem profilaktycznie, nie bylo zadnych problemow z silnikiem.

    Odnosnie spalania:
    raz mialem spalanie katalogowe 6,2 l / 100 km. Ale to nie moja wina, jechalem za znajomym

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Wyso
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    Spalanie 6.2 w tym silniku to chyba przy jezdzie z wiatrem bez hamowania i przyspieszania 60km/h ;p

    W praktyce nigdy nie mialem wyniku nizszego niz 7 litrow.

  10. #20
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    A może ktoś zRobić porównanie alfa 147 1.6 105km do Alfy 159ki 1.8 140km?

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD 140KM przegrzewa sie
    Utworzone przez apophis w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 11:55
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 23:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory