Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: 1.8 140km - 159_ka

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie 1.8 140km - 159_ka

    Mógłbym prosić o opinię na temat auta z tym silnikiem. Jak się sprawuje, koszty eksploatacji, blacharka, spalanie.
    Czy silnik daje rade.? Jeżdżę obecnie 147_ka 105km jak dla. Mnie koc znosna. Jak ten silnik 1.8 wygląda w 159?

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    W tamtym temacie jest dużo narzekania, można się zrazić. Niedawno kupiłem 159 z tym silnikiem i jestem zadowolony. Samochód nie zrywa asfaltu, to fakt, ale jeśli nie ma się ciśnienia, żeby ruszać jako pierwszy na światłach, to w zupełności wystarczy. Da się nim dość dynamicznie wyprzedzić, rozbujanie go do 180 to też nie problem, szybciej jeszcze nie próbowałem, ale coś tam jeszcze było pod stopą.

    Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku paliw, wydaje mi się, że jest to jedyna sensowna opcja silnikowa. Problemem jest bardzo mały wybór na rynku, no i marny stosunek ceny do wyposażenia, ale za pieniądze zaoszczędzone na paliwie można przecież sobie ją fajnie doposażyć :-)

    Musisz tylko uważać przy zakupie, spory odsetek to trupy. Podstawa to wizyta na stacji kontroli pojazdów. Ja zapłaciłem 50zł, a dzięki temu uniknąłem wtopy na 4-5000 w jednym przypadku, bo się okazało, że amory zdychają, maglownica cieknie itp, itd... Akurat ten egzemplarz już poszedł, ktoś będzie miał niemiłą niespodziankę przy przeglądzie :-/

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    weź pod uwagę, że to jest podstawowy silnik, jedyny ze skrzynią 5-biegową. co za tym idzie, jest ich jak na lekarstwo, z reguły w podstawowym wyposażeniu. a cena nie jest wiele niższa od np. 120KM diesla, który wcale więcej nie pali (porównując diesel do LPG) i wersje wyposażeniowe są z reguły dużo bogatsze.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    5-biegowa skrzynia z tego co się orientuję, to nie jest awaryjna M32, więc traktowałbym to raczej jako plus. Poza tym ludzie piszą, że 6-biegówka ma po prostu krótsze przełożenia, żeby lepiej wykorzystać moment diesla, ale tu mogę się mylić. Jeśli chodzi o spalanie, to z raportów na Autocentrum wynika, że średnie spalanie 120 jtdm to około 7 litrów, natomiast 1.8mpi to 10 litrów gazu. Ropa przekroczyła 5zł, gaz tankuję za 2.08 :-) No i jeśli ktoś jeździ głównie na krótkich dystansach i do tego po mieście, to średnio się jtdm opłaca, bo spalanie to chyba coś koło 8-9 litrów ON.

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    No właśnie tamte posty są stare, a nie ma jakiś aktualnie szych...
    Wszyscy piszą że ten silnik za mały jak na tą budę, a jeżdżąc teraz 147ka 105 koni tragedii nie ma, jak dla. Mnie dynamiczny jest.

    - - - Updated - - -

    Nie wiem tylko czy lpg do tego silnika jest rekomendowany bo zdania są podzielone regulacje ma luzu zawodowego też trzeba przeprowadzać.
    gdy nie użytkowaniem auta z takim silnikiem i nie wiem czy warto się polasic hehe

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli silnik w dobram stanie i od razu ogarniesz luzy to będzie służył. Skrzynia 5tka jest dobra do jazdy na miejscu, przy jeździe autostradowej może być bardziej uciążliwa. Poczytaj opinie na forum Opla na temat tego silnika. Na tym forum jest ich mało.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    Stan silnika ciężko ogarnąć... Jakoś prawdzie. Dopiero wychodzi w czasie
    Ostatnio edytowane przez lukas1993 ; 24-05-2018 o 14:45

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić czy chodzi równo lub czy nie wydaje podejrzanych dźwięków, sprawdzić zapisane błędy w ECU, wsadzić endoskop za 20 zł w otwór korka wlewu oleju i zobaczyć czy nie ma syfu. Ogólnie obejrzeć czy nie ma wycieków itp.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    No tak można to fakt.

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD 140KM przegrzewa sie
    Utworzone przez apophis w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 11:55
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 23:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory