Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Ciężko pali, długo kręci rozrusznikiem, siwy bąk

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    W każdym razie po tym wgrywaniu softu przez gościa od wtrysków robiłem co ~200km procedurę nowego DPFa w MESie co by nie dopuścić do wypalania (to "druciarstwo" oczywiście tymczasowo)
    Z tego co zauwazylem u mnie przy wrzuceniu w Mesie procedury nowego dpfa to stopien zapchania dpfa z 20proc. (zaraz po wypaleniu) Podskoczyl mi do 65proc.

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post
    Z tego co zauwazylem u mnie przy wrzuceniu w Mesie procedury nowego dpfa to stopien zapchania dpfa z 20proc. (zaraz po wypaleniu) Podskoczyl mi do 65proc.
    Te % zatkania można sobie w buty wsadzić. O czym pisałem wiele razy. To jest wartość wyliczeniowa i nawet jak fizycznie nie będzie DPF-a, to nasycenie będzie rosło. Przykładowo wypal DPF-a na trasie do 20% i potem zrób procedurę wypalania serwisowego i już będziesz miał 65%

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    W każdym razie po tym wgrywaniu softu przez gościa od wtrysków robiłem co ~200km procedurę nowego DPFa w MESie co by nie dopuścić do wypalania (to "druciarstwo" oczywiście tymczasowo)
    Wykonywanie co 200km procedury wymiany da ci tyle co nic, bo w ECU jest coś takiego jak procedura wypaplania spontanicznego, która ma zupełnie inny algorytm włączania. Potrafi się włączyć nawet jak nasycenie jest na poziomie poniżej 65% lub przy niskiej wartości ciśnienia różnicowego. Właśnie ta procedura powoduje włączanie się wypalania na parkingu jak właśnie spieszycie się do pracy
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 08-06-2018 o 06:49
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post
    Z tego co zauwazylem u mnie przy wrzuceniu w Mesie procedury nowego dpfa to stopien zapchania dpfa z 20proc. (zaraz po wypaleniu) Podskoczyl mi do 65proc.
    U mnie resetuje się do zera i co najważniejsze licznik kilometrów od ostatniego wypalania również się resetuje.


    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Wykonywanie co 200km procedury wymiany da ci tyle co nic, bo w ECU jest coś takiego jak procedura wypaplania spontanicznego, która ma zupełnie inny algorytm włączania. Potrafi się włączyć nawet jak nasycenie jest na poziomie poniżej 65% lub przy niskiej wartości ciśnienia różnicowego. Właśnie ta procedura powoduje włączanie się wypalania na parkingu jak właśnie spieszycie się do pracy
    No to dobrze wiedzieć. W sumie raz faktycznie w MESie miałem ostatnie wypalanie coś w stylu "20km temu" ale zwaliłem to na to że pewnie zrobiłem za duży interwał pomiędzy tą procedurą nowego dpfa.


    Wracając do tematu - soft fabryczny wgrałem. Po próbie odpalenia i odpaleniu pojawił się tylko błąd EGRa (jest całkowicie zaślepiony). Pliki porównałem w Winolsie i zmiany były kosmetyczne czyli można stwierdzić że gościu od wtrysków wgrał fabrykę z małą modyfikacją w postaci wyłączenia EGRa. W każdym razie żadne nowe DTC się nie pojawiły.

    Dzisiaj korzystając z chwili wolnego czasu pierwsze co zrobiłem to zrzuciłem pasek wieloklinowy (licząc po cichu że to alternator walnął i daje za duży opór dla rozrusznika). Nic to nie dało.

    Tak pomyślałem, że sprawdzę olej (no było już blisko minimum to dolałem).... potem płyn chłodniczy a tu PUSTO. Pierwsza myśl, że uszczelka pod głowicą. Ale spróbowałem dolać płynu i od razu usłyszałem jak wszystko co wlewam wylewa się na podłogę do kanału.
    Lokalizacja: termostat. Urwany wąż przy termostacie - ten idący do nagrzewnicy.

    Jak połączę fakty - to już jakieś dwa miesiące temu żona mi narzekała, że zimno w środku (ale zwaliłem to na to, że grzebałem coś za radiem i pewnie nie wpiąłem tego czujnika od mieszacza powietrza i dlatego klima za bardzo mroziła).

    Swoją drogą to nie mogę się nadziwić jak złomiaste auto kupiłem - raz że nie pojawił się żaden błąd/kontrolka że za niski poziom płynu chłodniczego, a dwa że nie pojawił się błąd/kontrolka o nadmiernej temperaturze w układzie chłodzenia (na zegarach też było sobie 90st. i nie rosło).
    Teraz muszę zamówić termostat, niestety mam złe przeczucia i oby nie skończyło się pękniętą głowicą. No bo sam ubytek płynu raczej problemów z odpaleniem nie powoduje

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    Swoją drogą to nie mogę się nadziwić jak złomiaste auto kupiłem - raz że nie pojawił się żaden błąd/kontrolka że za niski poziom płynu chłodniczego, a dwa że nie pojawił się błąd/kontrolka o nadmiernej temperaturze w układzie chłodzenia (na zegarach też było sobie 90st. i nie rosło). (
    Nie ma takiej kontrolki o za niskim stanie płynu chłodniczego.
    A temperatura może była 90 stopni...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Nie ma takiej kontrolki o za niskim stanie płynu chłodniczego.
    Faktycznie szukam informacji o czujniku poziomu płynu chłodniczego.... i widzę, że chyba nie ma czegoś takiego.
    No cóż, brak słów... bo takie "luksusy" to już miałem w E36 z 1991r.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Nie za często się udzielam ale czytając ten temat nie chcę uwierzyć, że pan panie marcin87, będąc tak obeznany w temacie napraw samochodu, nie zauważył BRAKU płynu chłodzącego i utrzymywał pan poziom oleju tuż nad lub minimum przez dłuższy okres?! Moja wiedza na temat napraw samochodów kończy się na wlaniu płynu do spryskiwaczy ale nawet ja jak zaglądam pod maskę to potrafię sprawdzić poziom płynu i robię to za każdym razem. Skoro do tak prostej czynności potrzeba czujnika to nie mam więcej pytań i proponowałbym panu oddać samochód do dobrego serwisu zanim zacznie pan bardziej narzekać, że kupił pan złom. Pzdr.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Po pierwsze to nigdzie nie twierdzę że jestem obeznany w naprawach samochodów.
    Po drugie tak, racja nie sprawdzam prawie nigdy płynu chłodniczego (poza sytuacjami przed dłużą podróżą, a takich wcale nie miałem ostatnimi czasy).
    Akurat olej sprawdzam dosyć regularnie (po prostu teraz było nad minimum, podczas ostatniej kontroli było ok) - to tak w ramach wyjaśnienia.

    Także Panie mklimko - nie życzę panu nagłego wycieku płynu podczas jazdy np. przy prędkościach autostradowych. Bo o ile w moim przypadku można powiedzieć "ma za swoje - tak rzadko kontroluje poziom płynu" tak w pana przypadku byłaby to niezwykle niesprawiedliwe zrządzenie losu, że mimo takiej pieczołowitości w sprawdzaniu płynu los by sprawił, że taki króciec od termostatu urwałby się w czasie jazdy i to jeszcze dosyć intensywnej.

    A zapewniam, że przy takim rozszczelnieniu: Załącznik 246579Załącznik 246580

    płyn by ubył bardzo szybko (i na nic zdałby się fakt że jeszcze 15 minut temu kontrolował pan jego poziom)
    o fakcie ubycia płynu poinformowałaby dopiero za jakiś czas kontrolka zbyt dużej temperatury w układzie i wskaźniki temp. w konsoli środkowej (choć jeżeli wierzyć forumowiczom z wątku o pękających głowicach to mogłoby być już wtedy za późno)

    Ciekawe czy również wtedy by pan bezkrytycznie przyznawał rację inżynierom alfy romeo, że ten czujnik (którego koszt razem z wiązką zamknąłby się w 50zł) jest rzeczywiście zbędny.
    Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    Tak pomyślałem, że sprawdzę olej (no było już blisko minimum to dolałem).... potem płyn chłodniczy a tu PUSTO
    ...
    Jak połączę fakty - to już jakieś dwa miesiące temu żona mi narzekała
    Ubytek płynu i poruszanie się z jego brakiem.

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    W sumie raz faktycznie w MESie miałem ostatnie wypalanie coś w stylu "20km temu"
    Wyrzucony fizycznie DPF bez usunięcia go z ECU.

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    Swoją drogą to nie mogę się nadziwić jak złomiaste auto kupiłem - raz że nie pojawił się żaden błąd/kontrolka że za niski poziom płynu chłodniczego
    ...
    No bo sam ubytek płynu raczej problemów z odpaleniem nie powoduje
    Nie, sam ubytek, a dokładniej brak płynu nie powoduje problemów z odpalaniem. Ale połączenie ze sobą dwóch chyba najgorszych czynników, czyli braku chłodzenia i jazda z takim stanem przez kilka miesięcy oraz zwiększonej temperatury przy próbie wypalań DPF... Moim zdaniem to cud, że to jak to nazwałeś "złomiaste" auto jeszcze Cię wozi.
    W obecnej sytuacji zacząłbym od pomiaru kompresji.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Ubytek płynu i poruszanie się z jego brakiem.
    Wiadomo teraz to się wydaje wszystko logiczne, ale tak jak pisałem
    1) coś grzebałem za radiem więc nadmierne chłodzenie klimy zwaliłem na niepodłączenie czujnika
    2) nigdy temperatura na wskaźnikach nie przekroczyła mi 90st.
    3) przyjąłem w ciemno fakt, że jest coś takiego jak czujnik poziomu płynu chłodniczego (pewnie jeszcze rzutowała na to sytuacja sprzed roku gdzie też miałem wyciek płynu w swoim E46 z 2004r. - no tyle że tam zapaliła mi się kontrolka, potem próba ciśnieniowa, zlokalizowanie wycieku, wymiana o-ringa i problem zażegnany)
    Oczywiście wszystko powyższe to w podświadomości bo nie jestem takim leniem, że gdyby w ogóle przyszła mi myśl o możliwości ubytku płynu to bym tego nie sprawdził... no a niestety nie przyszła. No i niestety z konsekwencjami tego braku pomyślunku przyjdzie mi się teraz zmierzyć. Dla czytających temat może to być zwyczajnie refleksja, że warto ten poziom naprawdę często kontrolować (bo alfa niekoniecznie nas o tym poinformuje).


    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Wyrzucony fizycznie DPF bez usunięcia go z ECU.
    Zawsze myślałem, że jedna przyczyna wypalania to zapychanie filtra, druga to interwały kilometrowe (mimo braku zapchania i tak co ileś km będzie się wypalać) no ale w tym temacie uświadomiłeś mnie że jest jeszcze trzecia - losowe wypalanie wg nieznanego algorytmu. No w każdym razie teraz już to wiem.


    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    W obecnej sytuacji zacząłbym od pomiaru kompresji.
    Tak też zrobię.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Ubytek płynu i poruszanie się z jego brakiem.
    Wiadomo teraz to się wydaje wszystko logiczne, ale tak jak pisałem
    1) coś grzebałem za radiem więc nadmierne chłodzenie klimy zwaliłem na niepodłączenie czujnika
    2) nigdy temperatura na wskaźnikach nie przekroczyła mi 90st.
    3) przyjąłem w ciemno fakt, że jest coś takiego jak czujnik poziomu płynu chłodniczego (pewnie jeszcze rzutowała na to sytuacja sprzed roku gdzie też miałem wyciek płynu w swoim E46 z 2004r. - no tyle że tam zapaliła mi się kontrolka, potem próba ciśnieniowa, zlokalizowanie wycieku, wymiana o-ringa i problem zażegnany)
    Oczywiście wszystko powyższe to w podświadomości bo nie jestem takim leniem, że gdyby w ogóle przyszła mi myśl o możliwości ubytku płynu to bym tego nie sprawdził... no a niestety nie przyszła. No i niestety z konsekwencjami tego braku pomyślunku przyjdzie mi się teraz zmierzyć. Dla czytających temat może to być zwyczajnie refleksja, że warto ten poziom naprawdę często kontrolować (bo alfa niekoniecznie nas o tym poinformuje).


    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Wyrzucony fizycznie DPF bez usunięcia go z ECU.
    Zawsze myślałem, że jedna przyczyna wypalania to zapychanie filtra, druga to interwały kilometrowe (mimo braku zapchania i tak co ileś km będzie się wypalać) no ale w tym temacie uświadomiłeś mnie że jest jeszcze trzecia - losowe wypalanie wg nieznanego algorytmu. No w każdym razie teraz już to wiem.


    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    W obecnej sytuacji zacząłbym od pomiaru kompresji.
    Tak też zrobię.

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z rozrusznikiem - za kródko kręci
    Utworzone przez medork w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 20:03
  2. 147 115KM JTD Ciężko odpala / długo kręci
    Utworzone przez sniadypl w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 20:33
  3. 2.4.jtd kręci a nie zapala lub długo kręci i pali
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 09:47
  4. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 12:51
  5. [146] Nie odpala!! w ogóle nie kręci rozrusznikiem...
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory