Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Niespodziewane zachowanie elektroniki

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nano50
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM 200 KM
    Postów
    3

    Domyślnie Niespodziewane zachowanie elektroniki

    Witam wszystkich.

    Być może temat już został poruszony, jednakże nie znalazłem.
    Żeby nie namieszać, napiszę w punktach co się działo:

    1. Po zakupie samochodu zauważyłem, że szyby lubią wariować i samochód ma tak, że 2 tygodnie szyby działają świetnie, a następne 2 wariują(na okrągło).
    2. Raz na dosuwanie szyb przez pilota nie działa.
    3. Czujnik cofania robił błąd, więc czujniki nie działały. Po wymianie czujnika chodziło ogólnie przez tydzień i znowu inny czujnik robi błąd.

    I teraz kwestia, która dała mi do myślenia. Samochodu potrzebuję codziennie, dlatego nie mogę częściej jak raz na parę miesięcy zawieźć go do mechanika. Czujnikom za bardzo nie ufam, więc ich nie potrzebuję niezwłocznie i drugi raz już ich nawet nie robiłem. Minęło 3 miesiące jak czujniki nie działały aż do przed wczoraj. Wsiadam za kierownicę, a tu czujniki działają pięknie. Żadnych problemów, ale razem z poprawnym działaniem czujników przestały działać nawiewy. Panel użytkownika działa, mogę ustawić temperaturę i siłę nawiewu, ale żadnej reakcji(powietrzne nie jest nadmuchiwane do środka).

    Czy ktokolwiek kiedykolwiek spotkał się z tak dziwnymi usterkami? Lewy tylni czujnik powodował błąd. Uwierzyłbym w brak jakiejkolwiek korelacji, bo coś może się po prostu zepsuć, ale żeby cudownie się naprawić po 3 miesiącach to inna kwestia.
    Bardzo proszę o pomoc

    Pozdrawiam

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    moim zdaniem masz dwie opcje do rozpatrzenia:
    1. moduł komfortu ma zimny lut - jak masz czas i dobrego elektronika możesz się bawić w naprawę - albo wymienić cały moduł
    2. gdzieś w okablowaniu jest pęknięty przewód, który kontaktuje lub nie - sprawdź też, czy jakiś zwierz nie nocuje ci przy silniku i sobie nie podgryza kabelków.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nano50
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM 200 KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Rozpatrzę taką możliwość. Czy miałbyś jakiegoś dobrego elektronika w podkarpackim do polecenia? Z szybami dwóch mi powiedziało, że nie da rady.

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    dziwne, że nie umieją naprawić szyb, bardzo popularna usterka w autach grupy VAG (np. audi ma moduł komfortu pod podłogą kierowcy - woda + śnieg zimą szybko go załatwiają). tu masz temat z elektrody o wymianie modułu komfortu w alfie 159. w brerze powinno być podobnie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2898119.html. moduł komfortu do 159 na allegro kosztuje ~ 100zł. trzeba tylko sprawdzić tylko czy są różne do różnych silników i jak jest z kompatybilnością 159/brera. najlepiej porównać z twoim, jak go będziesz miał wyciągniętego. sprawdź, czy masz kartę kodową do kluczyka, bo może być ci potrzebna po złożeniu wszystkiego z powrotem. z elektrykiem nie pomogę, mieszkam na drugim końcu Polski.
    jak masz lutownicę i chcesz się sam pobawić, to zimny lut wygląda tak: https://www.google.pl/search?q=zimny...w=1440&bih=806

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar nano50
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM 200 KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za poświęcony czas i wszystkie informacje. Miłego dnia

Podobne wątki

  1. [159] Awaria elektryki, elektroniki !!
    Utworzone przez www156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2017, 21:01
  2. [MiTo] [Mito] Awaria elektroniki?
    Utworzone przez Damiannn w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-12-2016, 18:47
  3. [147] Nowy zakup, niespodziewane problemy
    Utworzone przez zlotk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 21:27
  4. [GTV] Nie odpala - jakas pierdola z elektroniki?
    Utworzone przez shadow187 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 16:07
  5. fabryczny kluczyk a obsługa elektroniki.
    Utworzone przez Wielki Q w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 15:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory