Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Alfa gaśnie - proszę o pomoc w diagnozie

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    A więc tak, klap wirowych nie mam, kolektor zaślepiony jakieś 2 mc temu. Myślałem, że pomoże - jednak nie, EGR zaślepiony i wyprogramowany. Wtryski jak pisałem sprawdzane (jeden wymagał jedynie regulacji). Regulator ciśnienia wyjmowałem jakiś czas temu i nie znalazłem tam nic podejrzanego, po wyczyszczeniu na ile to możliwe wrocił na swoje miejsce. Żeby bylo ciekawiej błędów oczywiście brak. Wczoraj sprawdzałem ciśnienie w MES i różnic między oczekiwanym a mierzonym w zasadzie nie ma. Możliwe, że regulator przycina się ot tak raz na jakiś czas a komputer nie wyłapuje błędu? Jeszcze jedno, z innej strony, jakie objawy daje nieszczelna lub zatkana odma?
    Ostatnio edytowane przez arrrogant ; 10-06-2018 o 05:05

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nieszczelna to tak jakbyś miał dziurę w dolocie. Przy zatkanej (zależy jeszcze w którym miejscu) silnik może się czasem dławić, u mnie wywaliło ciśnienie przez bagnet kiedyś.
    Co do czujnika to nieprawda, że zaczyna świrować dopiero po rozgrzaniu. Podobnie regulator - na oko nie zobaczysz jeśli uszkodzona będzie cewka lub sam zawór się przycina. Nawet w MES to może nie być widoczne.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nieszczelna to tak jakbyś miał dziurę w dolocie. Przy zatkanej (zależy jeszcze w którym miejscu) silnik może się czasem dławić, u mnie wywaliło ciśnienie przez bagnet kiedyś.
    Co do czujnika to nieprawda, że zaczyna świrować dopiero po rozgrzaniu. Podobnie regulator - na oko nie zobaczysz jeśli uszkodzona będzie cewka lub sam zawór się przycina. Nawet w MES to może nie być widoczne.
    Dla mnie najbardziej podejrzany również wydaje się regulator ale nie mam pewności i brak potwierdzenia w komputerze w postaci błędów. Czy niesprawny regulator może mulić auto do 2000 rpm? Co do odmy, pytam o nią ponieważ zauważyłem, przy połączeniu przewodu z separatorem wydobywajace się lekko opary, stąd podejrzenie nieszczelności. Ogólnie separator również jest trochę przypocony. Pytanie jaki wpływ na pracę silnika może mieć to co opisałem?
    Ostatnio edytowane przez arrrogant ; 11-06-2018 o 04:30

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc w diagnozie - prawdopodobnie overboost (vgt)
    Utworzone przez czarek1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-03-2018, 15:30
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 09:24
  3. [159] Proszę o pomoc w diagnozie.. dym na niebiesko ? dpf ? wtryski ? silnik ?
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 16:25
  4. komunikat REPLACE FRONT BRAKE PADS Proszę o pomoc w diagnozie
    Utworzone przez policja9977 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 22:48
  5. 1.9 jtd 105 pomoc w diagnozie Log FES
    Utworzone przez kosik17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 14:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory