Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa gaśnie - proszę o pomoc w diagnozie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie Alfa gaśnie - proszę o pomoc w diagnozie

    Szanowni. Potrzebuję pomocy. Otóż moje auto nie pracuje prawidłowo. Zauważyłem czasami lekkie falowanie obrotów po odpaleniu zimnego silnika do momentu przekroczenia mniej wiecej pierwszej kreski temperatury płynu chłodniczego. Co wiecej, do 2 000 obr. auto niechętnie przyspiesza, wolno wkręca się i dopiero powyżej jak "dmuchnie" turbo zaczyna jechać. Zdarza się również, że podczas zmiany biegu lub po prostu wyciśnięciu sprzęgła dojeżdżając do świateł obroty gwałtownie spadają (tak jakby odcinało dopływ paliwa) czasem do 500 i normują się, a czasem do 0 i auto gaśnie. Najczęściej dzieje się tak na nierozgrzanym silniku. Obstawiam od jakiegoś czasu układ paliwowy ale nie wiem, w którym miejscu szukać przyczyny. Wtryski były sprawdzane - są ok, filtr paliwa również wymieniony, przepływomierz sparawdzony, filtr powietrza wymieniony, błędów oczywiście brak.:-\ Proszę o jakieś sugestie. Kiedyś podczas jazdy z FES kolega zauważył, różnicę w oczekiwanym a zmierzonym ciśnieniu paliwa, właśnie przy niższych obrotach, poźniej i przy wyższych obrotach już jest ok. Czy to pompa kuleje? Pytanie która? Będę wdzięczny za każdą sugestię bo nie sposób jest wymieniać kupę części (szczególnie znając ich ceny) ;-) a w efekcie nadal mierzyć się z problemem.

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    olej w intercoolerze?

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Za gaśnięcie przy dojeżdżaniu do świateł może odpowiadać czujnik położenia wału. Często błąd w ECU się nie pojawia. Koszt to kilkadziesiąt zł, warto spróbować i osobiście od tego bym zaczął.
    Na liście znajdują się czujnik ciśnienia paliwa, regulator lub pompy paliwa (obie). Przydałoby się pojeździć z podpiętym MES-em i próbować prowokować pojawienie się usterki.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 136KM
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Za gaśnięcie przy dojeżdżaniu do świateł może odpowiadać czujnik położenia wału. Często błąd w ECU się nie pojawia. Koszt to kilkadziesiąt zł, warto spróbować i osobiście od tego bym zaczął.
    Na liście znajdują się czujnik ciśnienia paliwa, regulator lub pompy paliwa (obie). Przydałoby się pojeździć z podpiętym MES-em i próbować prowokować pojawienie się usterki.
    Czy czujnik położenia wału nie powoduje gaśnięcia przy rozgrzanym silniku i problemów z ponownym uruchomieniem? Jeżeli tak to na tej podstawie bym go wykluczył bo jak gaśnie to raczej jeszcze nie rozgrzany i daje się odpalić. Trudno jest sprowokować tą sytuację bo raz pojawia się sporadycznie powiedzmy raz na 1000 km a innego dnia dwa razy w ciągu dnia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    olej w intercoolerze?
    Możesz rozwinąć myśl? ;-)
    Ostatnio edytowane przez arrrogant ; 09-06-2018 o 05:21

  5. #5
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    dokładnie to co napisałem. sprawdź, czy w intercoolerze nie ma oleju. zdemontuj go, wyczyść. jak będzie dużo oleju, to musisz znaleźć źródło skąd on się tam bierze. bo samo wyczyszczenie pomoże na krótki okres czasu. najbardziej podejrzana jest turbina - puszczają uszczelniacze z układu smarowania turbiny i olej dostaje się do intercoolera razem z powietrzem lub odma. wygooglaj sobie artykuły "olej w intercoolerze". jest to dość dobrze opisane.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Identyczna sytuacja była u mnie, na zimnym silniku. Podam Ci parę przykładów: pierwsze odpalenie rano, gdy chciałem podjechać parę metrów i się zatrzymać, to auto gasło albo spadło do 500 obrotów (charakterystyczny klekot). Tak samo dojazd do skrzyżowania, ale tylko na zimnym. Lekko nabrał temperatury i nie gasł. Jazda w korku na pierwszym biegu bez gazu, niemożliwa. Buda trzęsło od tego. Szybka kontrola mesem, korekta na wtryskach - 5 +5 - 3 +3 mniej więcej bo nie pamiętam. Wiem, że pod 5 podchodziło. Regeneracja wszystkich i minęło dziś 80 tyś przejechane a korekty mam 0.20 do 0.40
    Może coś Ci to pomoże. Pozdro

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Też obstawiam wtryski. Po prostu już się skonczyly

  8. #8
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    niby tak, ale pisze kolega, że wtryski sprawdzone.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    [QUOTE=arrrogant;2092829]Czy czujnik położenia wału nie powoduje gaśnięcia przy rozgrzanym silniku i problemów z ponownym uruchomieniem? Jeżeli tak to na tej podstawie bym go wykluczył bo jak gaśnie to raczej jeszcze nie rozgrzany i daje się odpalić. Trudno jest sprowokować tą sytuację bo raz pojawia się sporadycznie powiedzmy raz na 1000 km a innego dnia dwa razy w ciągu dnia.

    - - - Updated - - -

    Czujnik p.w. możesz pominąć. Sprawdż regulator ciś. paliwa w pompie C.R.- może spowodować on unieruchomienie silnika jeżeli ciś. paliwa oczekiwane i zmierzone różnią się więcej jak ok. 100bar.(powinien zapisać się błąd P0191) Jeżeli masz duże różnice w ciś. paliwa, daj czujnik do mycia w wannie ultradżwiękowej

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrrogant Zobacz post
    Szanowni. Potrzebuję pomocy. Otóż moje auto nie pracuje prawidłowo. Zauważyłem czasami lekkie falowanie obrotów po odpaleniu zimnego silnika do momentu przekroczenia mniej wiecej pierwszej kreski temperatury płynu chłodniczego. Co wiecej, do 2 000 obr. auto niechętnie przyspiesza, wolno wkręca się i dopiero powyżej jak "dmuchnie" turbo zaczyna jechać. Zdarza się również, że podczas zmiany biegu lub po prostu wyciśnięciu sprzęgła dojeżdżając do świateł obroty gwałtownie spadają (tak jakby odcinało dopływ paliwa) czasem do 500 i normują się, a czasem do 0 i auto gaśnie. Najczęściej dzieje się tak na nierozgrzanym silniku. Obstawiam od jakiegoś czasu układ paliwowy ale nie wiem, w którym miejscu szukać przyczyny. Wtryski były sprawdzane - są ok, filtr paliwa również wymieniony, przepływomierz sparawdzony, filtr powietrza wymieniony, błędów oczywiście brak.:-\ Proszę o jakieś sugestie. Kiedyś podczas jazdy z FES kolega zauważył, różnicę w oczekiwanym a zmierzonym ciśnieniu paliwa, właśnie przy niższych obrotach, poźniej i przy wyższych obrotach już jest ok. Czy to pompa kuleje? Pytanie która? Będę wdzięczny za każdą sugestię bo nie sposób jest wymieniać kupę części (szczególnie znając ich ceny) ;-) a w efekcie nadal mierzyć się z problemem.
    U mnie podobne objawy powodowały nieszczelne klapy wirowe w kolektorze Po zsslepieniu problem zniknął Tylko że ja mam 2.4

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc w diagnozie - prawdopodobnie overboost (vgt)
    Utworzone przez czarek1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-03-2018, 15:30
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 09:24
  3. [159] Proszę o pomoc w diagnozie.. dym na niebiesko ? dpf ? wtryski ? silnik ?
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 16:25
  4. komunikat REPLACE FRONT BRAKE PADS Proszę o pomoc w diagnozie
    Utworzone przez policja9977 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 22:48
  5. 1.9 jtd 105 pomoc w diagnozie Log FES
    Utworzone przez kosik17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 14:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory