Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Ocena zestawu sprzęgła

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V 191KM 395Nm
    Postów
    91

    Domyślnie Ocena zestawu sprzęgła

    Jestem na etapie wymiany sprzęgła i dwumasy. Znalazłem na allegro interesujący mnie zestaw: http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwum...913922933.html
    Moglibyście zerknąć i zobaczyć czy ten zestaw jest godny uwagi?? W opisie jest podane, że wszystkie części łącznie z wysprzęglikiem są firmy Valeo. Cena tego zestawu jest bardzo kusząca ale przed zakupem zależy mi na opinii kogoś doświadczonego w tej kwestii.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Brać i wymieniać. Jakie miałeś objawy sprzęgła i dwumasy? Ślizgało się? Jak do tej pory sprzęgło "chwytało" - od początku skoku pedału, czy dopiero na końcu? Jak wchodziły ci biegi? Proszę o odpowiedź.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Mam prawdopodobnie taki sam zestaw, kupowałem kilka miesięcy temu o około 150/200zl drożej. Wymieniałem bo coś zaczęło chrobotać ale nic się nie ślizgało. Starej tarczy już prawie nie było, dwumas jeszcze by uszedł, ale jak już był to wsadziłem. Działa już kilka miesięcy bez problemów, niedawno zrzucalem skrzynie do regeneracji i zestaw sprzęgło dwumas sprawuje się bdb.

  4. #4
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Brałem od nich ten zestaw, jeżdżę na nim ponad rok. Ps. na aukcji jest ze śrubami u mnie ich nie było

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    U mnie też nie było +90zł u mechanika

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V 191KM 395Nm
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Brać i wymieniać. Jakie miałeś objawy sprzęgła i dwumasy? Ślizgało się? Jak do tej pory sprzęgło "chwytało" - od początku skoku pedału, czy dopiero na końcu? Jak wchodziły ci biegi? Proszę o odpowiedź.
    Co do objawów to głównie ślizgające się sprzęgło. Dwumas wymienam już dla zasady aby był nowy zestaw choć też już daje o sobie znać. Po uruchomieniu slinika czuć jak trzęsie samochodem. Wydaje mi się, że sprzęgło łapało już od góry. A co do wchodzenia biegów to tragedii nie ma, choć czasami 2 czy 3 wchodzą z oporem. Jedynka potrafiła nawet kilka razy mi wyskoczyć podczas ruszania. Mam jeszcze taki objaw, nie wiem czy zwiazany ze sprzęgłem i tu liczę na Waszą pomoc. Po zmianie biegów gdy puszczam pedał sprzęgła to czuć uderzenie jak docisk walił tarczą sprzęgła o dwumas. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    A co do zestawu to w takim razie zamawiam i wymieniam

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez Lethe ; 16-06-2018 o 06:25

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Panowie ile wam wytrzymał oryginalny dwumas? Ja mam 192 kkm przebiegu i od kilku miesięcy nasila się objaw taki, że szczególnie przy rozgrzanym silniku przy odpalaniu i gaszeniu mocno rzuca silnikiem i słychać metaliczne chrobotanie, wydaje mi się że pedał sprzęgła chodzi dosyć ciezko i dosyć mocno trzęsie budą na biegu jałowym. Zastanawiam się czy to już najwyższa pora na wymianę.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To zależy od stylu jazdy, jednym padnie szybko, drugim trochę później U Ciebie nadeszła pora
    I w końcu normalne ceny za zestaw.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V 191KM 395Nm
    Postów
    91

    Domyślnie

    Zestawik już zamówiony. Korzystając z okazji chciałbym obić tarczę sprzęgła kevlarem. Mógłby ktoś polecić zakład zajmujący się tym profesjonalnie?? Mile widziane okolice Białej Podlaskiej lub Siedlec ale akceptowalny jest również teren całej Polski

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 16V 191KM 395Nm
    Postów
    91

    Domyślnie

    Ma ktoś może jakieś doświadczenia z firmą zajmującą się obijaniem kevlarem tarczy sprzęgła z Warszawy na Skoczylasa 10??

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 17:03
  2. Pytanie dotyczące zestawu HID
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 22:04
  3. [147] JTD Podłączanie zestawu
    Utworzone przez Mateoo92 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 09:18
  4. Podłączenie zestawu głośnomówiącego
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 12:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory