Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Co to za część? Osłona termiczna zderzaka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
    Postów
    8

    Domyślnie Co to za część? Osłona termiczna zderzaka

    Hej,
    zauważyłem że przy prawym wydechu brakuje wykończenia wokół zderzaka. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_tyl_prawy.jpg
Wyświetleń:	689
Rozmiar:	22.2 KB
ID:	246932
    W jednym z wątków znałem informacje, ze jest to osłona termiczna (60688694) jednak zdjęcie znalezionej części w ogóle nie pasuje do wyglądu tego co jest po prawej stronie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0_0_productGfx_939d7f4dae83cd4bebe2463855627295.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	27.4 KB
ID:	246933
    Czy to faktycznie jest ta część i wystarczy ją polakierować czy brakuje czegoś jeszcze żeby było tak jak po lewej? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_tyl_lewy.jpg
Wyświetleń:	699
Rozmiar:	21.7 KB
ID:	246935

    Pozdrawiam,

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jeśli masz motor 2,4 to zderzak masz od 1,9.

    Jeśli masz motor 1,9 to masz dolozony prawy tłumik i wycięty otwór

    Zaślepki nie dopasujesz takiej jak masz po lewej stronie. Szukaj zderzaka lub podchodzi do auta od przodu

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    o ile mi się wydaje (kiedyś tematem przerobienina wydechu na podwójny się interesowałem), to tej ramki nie da sie kupic jako część zamienna (podobnie jak zaślepki jeśli ktoś ma zderzak z jednym wylotem a z prawej strony jest zgrzana zaślepka i mu np przy jakiejś przygodzie odpadnie), tylko jako cały zderzak
    Obstawiam że w aucie miałeś zderzak wymieniany na wersję z pojedynczym wydechem a tylko z prawej strony wyrwali zaślepkę.
    Sugeruję podzwonić po szrotach, najlepiej tam gdzie rozbierają sami na miejscu auta powypadkowe na części I się specjalizują w Alfach (np Carenzo, a z allegro chyba Warsztat Pusz) - może mają jakiś połamany zderzak tylny z podwójnym wydechem którego i tak nie sprzedadza nikomu, a tak to za coś w stylu 30zł kupisz sama brakującą część.
    Osłona termiczna to dodatkowy element montowany przy wylocie, i jego akurat da się kupić osobno i pewnie to ten element z drugiego zdjęcia montowany od wewnątrz zderzaka (na żywo niegdy się nie przyglądałem, ale mogę wieczorem looknąć jak to u mnie wygląda)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za wyjaśnienia. Wiem, że auto jest po stłuczce więc pewnie ze zderzakiem jest tak jak mówicie.
    Zrobię wycieczkę po szrotach i zobaczę czy uda się coś upolować.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] będę wdzięczny jeśli uda Ci się zerknąć w wolnym czasie.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    obczaiłem jak to wygląda u mnie w TBi (choć pewnie w Twojej w lewym wydechu jest tak samo), metalowa osłona termiczna jest zamocowana wewnątrz zderzaka mniej więcej taka jak pokazałeś na zdjęciu, a brakuje Ci samej plastikowej ramki. musisz szukać z rozbitka - jeżdżenie może być dość daremne, kupę czasu stracisz i kilometrów nabijesz - zacznij od dzwonienia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    oslony sa z obu stron

Podobne wątki

  1. Osłona termiczna wydechu 1.6 105KM
    Utworzone przez Rekin85 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 13:02
  2. Osłona termiczna tłumika 1.9JTD
    Utworzone przez Mati87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 18:45
  3. Osłona termiczna tłumika
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 21:37
  4. Osłona termiczna kolektora
    Utworzone przez topola w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 19:41
  5. [156] Osłona termiczna przy kolektorze
    Utworzone przez taif w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-04-2008, 00:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory