Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: 3.2 jts kilka pytań

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Bardzo szybko poinformowałeś, że masz automat....
    Dobrze, że ktoś zapytał
    Cytat Napisał magil
    To też tłumaczy dlaczego spalanie jest nieco wyższe.
    To fakt, ale dziwi mnie, że jadąc trasą (gdzie w przypadku tego testu rodzaj skrzyni nie powinien mieć większego znaczenia) z prędkością około 100 km/h w zasadzie bez wzniesień spalanie średnie czy też chwilowe nie schodzi poniżej 12l. Przy 120 km/h spalanie przekracza 13l.

    Kupując V6-kę człowiek ma świadomość, że na samo powietrze to nie pojedzie, ale porównując to spalanie do innych silników o podobnej pojemności mam wrażenie, że mogłoby być nieco mniej. Dlatego też chce mieć pewność że z moim motorem jest wszystko dobrze a to spalanie jest w normie dla tej sztuki.

    Cytat Napisał quba
    Pierwsze co pomyślałem to, że chodzi o kick-down....no ale o oczywistych rzeczach głupio dyskutować...
    Jak się okazuje nie dla wszystkich to takie oczywiste
    Pierwszy raz się z takim wynalazkiem spotkałem...

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    Kupując V6-kę człowiek ma świadomość, że na samo powietrze to nie pojedzie, ale porównując to spalanie do innych silników o podobnej pojemności mam wrażenie, że mogłoby być nieco mniej. Dlatego też chce mieć pewność że z moim motorem jest wszystko dobrze a to spalanie jest w normie dla tej sztuki.
    Z Q4 masa auta jest spora. Ile masz wbite w dowodzie? U mnie 1700, nie sprawdzałem jeszcze masy rzeczywistej. Ale tu masa robi swoje. Nie wiem jak to jest z innymi V6, ale nasz JTS jest zestrojony w ten sposób, że po zdjęciu nogi z gazu spalanie nie spada do 0 od razu, ale bardzo powoli. Więc hamowanie silnikiem nie jest już tak opłacalne jak w przypadku 4-cylindrówek. W porównaniu do TBi mam teraz 2-3 litry wyższe spalanie.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    To spalanie jest normalne dla tego silnika i nieco otyłej 159 (i Brery zresztą też)

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    To spalanie jest kosmiczne. Gdy pierwszy raz zobaczyłem testy Alfy 3.2 i dziennikarz napisał, że trzeba się liczyć ze spalaniem ok 20 litrów w mieście, nie wierzyłem. Akurat byłem świeżo po podróży po Europie. Dojechałem prawie do Albanii i zużyłem podczas całej podróży 8,7 litra na 100 km. Moje auto miało wtedy 250 koni , benzynowy 6 cyl silnik o poj. 3 litrów. Ekolodzy powinni zabronić wpuszczania Alfy 3,2 do miast
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z Q4 masa auta jest spora. Ile masz wbite w dowodzie? U mnie 1700, nie sprawdzałem jeszcze masy rzeczywistej. Ale tu masa robi swoje. Nie wiem jak to jest z innymi V6, ale nasz JTS jest zestrojony w ten sposób, że po zdjęciu nogi z gazu spalanie nie spada do 0 od razu, ale bardzo powoli. Więc hamowanie silnikiem nie jest już tak opłacalne jak w przypadku 4-cylindrówek. W porównaniu do TBi mam teraz 2-3 litry wyższe spalanie.
    U mnie wpisane jest 1750 kg, lekki to ten samochód nie jest ;D
    Jeśli chodzi o odcięcie wtryskiwaczy i hamowanie silnikiem to da się to zauważyć, że dawka paliwa jest zmniejszana stopniowo po odpuszczeniu gazu, może taki urok wtrysku bezpośredniego.. Dziwi i denerwuje mnie jeszcze kiedy komputer podkładowy pokazuje spalanie chwilowe (podczas hamowania silnikiem) na poziomie 2 litrów.. a MES pokazuje że wtryskiwacze nie podają paliwa w ogóle podczas hamowania silnikiem.

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    To spalanie jest kosmiczne. Gdy pierwszy raz zobaczyłem testy Alfy 3.2 i dziennikarz napisał, że trzeba się liczyć ze spalaniem ok 20 litrów w mieście, nie wierzyłem. Akurat byłem świeżo po podróży po Europie. Dojechałem prawie do Albanii i zużyłem podczas całej podróży 8,7 litra na 100 km. Moje auto miało wtedy 250 koni , benzynowy 6 cyl silnik o poj. 3 litrów. Ekolodzy powinni zabronić wpuszczania Alfy 3,2 do miast
    Spalanie w mieście bym jeszcze zrozumiał bo bywa tam różnie, ale spalania z trasy nie jestem w stanie pojąć...
    Mam wrażenie, że ten silnik generuje ze 100 KM za mało względem apetytu na paliwo... ale chociaż dźwięk ma fajny jak na V6ke

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. [147]Kilka pytań.
    Utworzone przez Zarkan w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 13:24
  4. kilka pytań
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 14:46
  5. Kilka pytań
    Utworzone przez radke w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 17:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory