Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 3.2 jts kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie 3.2 jts kilka pytań

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Z racji, że nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania postanowiłem założyć temat. Jeżeli któryś temat był już poruszany w innym wątku proszę o odsyłacz (nie wiem dlaczego ale wyszukiwarka na forum nie pokazuje mi żadnych wyników wyszukiwania...)
    Przechodząc do pytań:
    1. temperatura płynu chłodzącego - według wskaźnika na desce osiąga 90 stopni i cały czas się tego trzyma a według komputera dochodzi momentami do 100 stopni - pytanie jaka powinna być prawidłowa temperatura dla tego silnika skąd taka rozbieżność między wskazaniami?
    2. Wskazania przepływomierza - jaki powinien być przepływ powietrza na wolnych obrotach dla rozgrzanego silnika?
    Czy ktoś mógłby dla nie zrobić logi kilku parametrów pracującego silnika (przepływ, czas wtrysku, otwarcie przepustnicy itd)?
    3. Czy silnik 3.2 jts z zasady ma bogatą mieszankę czy to moja sztuka za mocno przelewa benzyną (ciemne, lekko okopcone świece)?
    4. Pedał gazu - czy w wszystkich 159 przed końcem jest coś w rodzaju stopnia (otwarcie przepustnicy do około 70% a po stopniu do opory dochodzi do 100%)?
    5. Czy w MESie powinienem mieć podgląd na kąt wyprzedzenia zapłonu albo na sygnał z czujników spalania stukowego?
    6. Czy komuś kiedykolwiek udało się zejść ze spalaniem do/poniżej 10 litrów?
    7. Ostatnio padła mi jedna cewka zapłonowa - to jakaś typowa/częsta awaria?

    Na chwilę obecną to wszystko co przychodzi mi do głowy. Jak tylko coś jeszcze sobie przypomnę to uzupełnię listę
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pawel13 ; 19-06-2018 o 21:47

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    1. temperatura płynu chłodzącego - według wskaźnika na desce osiąga 90 stopni i cały czas się tego trzyma a według komputera dochodzi momentami do 100 stopni - pytanie jaka powinna być prawidłowa temperatura dla tego silnika skąd taka rozbieżność między wskazaniami?
    Wskaźnik na desce został tak skalibrowany, żeby nie wkurzać kierowcy swoim wahaniem Utrzymuje się na 90 dla pewnych tolerancji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    3. Czy silnik 3.2 jts z zasady ma bogatą mieszankę czy to moja sztuka za mocno przelewa benzyną (ciemne, lekko okopcone świece)?
    Te lekko okopcone świece to normalne zjawisko przy wtrysku bezpośrednim. Tak jak okopcony wydech

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    4. Pedał gazu - czy w wszystkich 159 przed końcem jest coś w rodzaju stopnia (otwarcie przepustnicy do około 70% a po stopniu do opory dochodzi do 100%)?
    Mam przedlift, nie ma tej "opcji".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    6. Czy komuś kiedykolwiek udało się zejść ze spalaniem do/poniżej 10 litrów?
    Udało mi się zejść poniżej Ale tylko raz, przy spokojnej jeździe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180602_155741.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	112.0 KB
ID:	246948

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    7. Ostatnio padła mi jedna cewka zapłonowa - to jakaś typowa/częsta awaria?
    Od dawna zaglądam na to forum i były sporadyczne przypadki, więc to raczej nic charakterystycznego dla tego silnika

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    Czy ktoś mógłby dla nie zrobić logi kilku parametrów pracującego silnika (przepływ, czas wtrysku, otwarcie przepustnicy itd)?
    W najbliższym czasie jak będę miał chwilę to mogę podłączyć MES, z ciekawości sam popatrzę jak to wygląda.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Tez wymienialem cewke. A ze spalaniem poniżej 10 nigdy mi się nie udało zejść. Tak samo jak i poniżej 11 [emoji14]

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wskaźnik na desce został tak skalibrowany, żeby nie wkurzać kierowcy swoim wahaniem Utrzymuje się na 90 dla pewnych tolerancji.
    Heh to rozumiem że te wahania do 100 stopni to norma i nie ma się czy przejmować?

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Te lekko okopcone świece to normalne zjawisko przy wtrysku bezpośrednim. Tak jak okopcony wydech
    O okopconym wydechu wiedziałem ale o świecach już nie...

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Mam przedlift, nie ma tej "opcji".
    Czyli rozumiem, że to jest normalne zachowanie w poliftach i nic mi się nie zepsuło?

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Udało mi się zejść poniżej Ale tylko raz, przy spokojnej jeździe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180602_155741.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	112.0 KB
ID:	246948
    Mi jak na razie tylko raz trochę poniżej 12 litrów udało się zejść a potrafię jeździć oszczędnie... i zastanawiam się czy wszystko jest OK z moim silnikiem...

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    W najbliższym czasie jak będę miał chwilę to mogę podłączyć MES, z ciekawości sam popatrzę jak to wygląda.
    Chętnie porównam te parametry ze swoimi, czekam na informacje.

    Jeśli chodzi o cewkę zapłonową to padła mi na 3 cylindrze po trochę mocniejszym przejeździe po kilku zakrętach i prawdę mówiąc powrót do domu w trybie awaryjnym nie należał do przyjemnych... Teraz zastanawiam się czy to był przypadek czy też moja wina i nie mogę więcej tak mocno deptać ;D

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    11,7L to najniżej jak zszedłem, przy czym to było toczenie bardziej niż jazda - jak najszybciej na 6 biegu po mieście. 6 cylindrów swoje musi łyknąć.
    Pedał gazu chyba nie powinien mieć "stopnia"?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Przypadkiem natrafiłem dzisiaj na instrukcję do skrzyni automatycznej (a taką mam u siebie) i odpowiedź sama się znalazła, jest tam napisane że:
    "Aby raptownie przyspieszyć samochodem nacisnąć do oporu pedał przyspieszenia poza punkt utwardzenia (poza skok) powodując interwencję urządzenia kick-down aby uzyskać maksymalne osiągi (zryw i przyspieszenie)"
    Co wskazuje jednoznacznie, że taki stopień jest w przypadku występowania skrzyni automatycznej.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Bardzo szybko poinformowałeś, że masz automat....

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To też tłumaczy dlaczego spalanie jest nieco wyższe.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Pierwsze co pomyślałem to, że chodzi o kick-down....no ale o oczywistych rzeczach głupio dyskutować...
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Pierwsze co pomyślałem to, że chodzi o kick-down....no ale o oczywistych rzeczach głupio dyskutować...
    Np dostawczy Sprinter też ma "kick-down". W serii. I to przy skrzyni manualnej...

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. [147]Kilka pytań.
    Utworzone przez Zarkan w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 13:24
  4. kilka pytań
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 14:46
  5. Kilka pytań
    Utworzone przez radke w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 17:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory