Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Glosne stuki w przednim zawieszeniu.

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,8
    Postów
    14

    Domyślnie

    To u mnie na pewno nie jest poduszka amora bo stuka tylko na skreconych kolach jak wjezdzam na prog zwalniajacy albo jak wjade w dziure. Na wyprostowanich kolach nic nie slychac gdzy przejezdzam przez to.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 159SW 1,9 120KM 2009r.
    Postów
    13

    Domyślnie

    Sprawdź, czy nie strzeliła Ci śruba mocująca ławę zawieszenia do karoserii , wiem że to brzmi irracjonalnie aczkolwiek miałem bardzo podobne objawy bardzo nocny metaliczny stuk, na szarpakach nic nie pokazało wszystkie elementy zawieszenia trochę dojechane ale do eksploatacji, jak mechanior robił rozrząd i podniósł auto to wyczaił że brakuje jednej śruby a jedna jest pęknięta. "Znafca" który robił poprzednio moje auto najprawdopodobniej zapomniał o jednej, siła poszła na pozostałe i jedną złamało co objawiło się właśnie takimi stukami przy skręcaniu, na mocniejszej dziurze itd.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Nie mam niestety zdjęć :/

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Hej. Podłączę się pod temat. Skrzypiał mi dolny wahacz w przednim kole. Wachacz zostal wymieniony na ori, regenerowany. Po paru dniach, przy przejeżdżaniu przez muldy, w momencie, gdy przód auta maksymalnie się podnosi, słychać pojedyńcze puknięcie. Występuje to tylko w tej sytuacji.
    Zanim zawiozę auto do mechanika, który wymieniał wahacz, chciałbym zerknąć na to sam. Na co radzicie zwrocic szczególną uwagę? Mechanik twierdzi, że teraz górny wahacz mógł paść. Dziwne, że akurat po wymianie dolnego. Szkoda, że geometria już zrobiona

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar MM97
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa 159SW 1.9 JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    Co prawda u mnie nie stuka ale szukam, szukam i nie mogę znaleźć powodu dlaczego u mnie zawieszenie "skrzypi". Cudzysłów dlatego, że nie jest to normalne skrzypienie tylko jakby takie sprężynowanie + dźwięk luźnego plastiku ocierającego o coś. Słychać to z przodu z prawej strony. Wszystkie drążki, stabilizatory, amortyzatory, poduszki, spręzyny i wahacze górne nowe, stare mam tylko wahacze dolne ale są w dobrym stanie... Dodam, że zaczęło się to po zmianie zawieszenia (amortyzatory, drążki i sprężyny) i mechanik twierdzi, że tak pracują niższe sprężyny na seryjnym amortyzatorze (amory to Bilstein B4). Psikałem wszystkie tuleje i sworznie silikonem w sprayu - nic to nie dało, sprawdzałem łożyska kół - również to nie to...

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,8 mpi
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam, poradził ktoś sobie z problemem głośnych stuków z przedniego zawieszenia. Całe zawieszenie jest nowe a coś dalej stuka i żaden mechanik nie może znaleźć przyczyny.

Podobne wątki

  1. Stuki w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 14:43
  2. Głuche stuki w przednim zawieszeniu. Alfa 156
    Utworzone przez Bauer w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 20:51
  3. Stuki w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 18:12
  4. Stuki w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez donat18 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 12:12
  5. stuki w przednim zawieszeniu - wielka niewiadoma
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory