Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: zawieszenie AR 159 !

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie zawieszenie AR 159 !

    Witam wszystkich.
    Chyba przejrzałem juz całe forum ale do końca nie znalazłem odpowiedzi co do mojego problemu !
    od jakiś 3 miesięcy mam następujący problem W czasie cofania i puszczenie na luz czy też cofania i zahamowania - tu częściej ( nie mówi tu o ostrym cofaniu i hamulce w podłogę !) występuje takie jak by pukniecie i dodam że nie zawsze Ale na tyle często ze potrafi zdenerwowac nieraz pukniecie jest w miarę ciche ale nieraz potrafi dość mocno oddać głos ! Pierwsze co mi przyszło do głowy to wahacz górny wiec to wymieniłem rok temu został wymieniony wahacz dolny ale odgłos w czasie cofania i naciśnięcie na hamulec został ! Czytając forum zostałem skierowany na przegub wewnętrzny tylko czytając czym to się objawia to u mnie nie ma 1/4 tego co u kolegów z forum ! Auto oprócz tego pęknięcia W czasie cofania nie oddaje żadnych innych odgłosów nie ważne czy skręcam w lewo czy też prawo czy ruszam do przodu tylko w momencie cofania i wciśnięcia hamulca - dodam że od jakiegoś czasu minimum 2 lat jeśli nie od zawsze drży mi gałka od skrzyni biegów ale nie wiem czy mogę to łączyć w jeden problem z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Chyba przejrzałem juz całe forum ale do końca nie znalazłem odpowiedzi co do mojego problemu !
    od jakiś 3 miesięcy mam następujący problem W czasie cofania i puszczenie na luz czy też cofania i zahamowania - tu częściej ( nie mówi tu o ostrym cofaniu i hamulce w podłogę !) występuje takie jak by pukniecie i dodam że nie zawsze Ale na tyle często ze potrafi zdenerwowac nieraz pukniecie jest w miarę ciche ale nieraz potrafi dość mocno oddać głos ! Pierwsze co mi przyszło do głowy to wahacz górny wiec to wymieniłem rok temu został wymieniony wahacz dolny ale odgłos w czasie cofania i naciśnięcie na hamulec został ! Czytając forum zostałem skierowany na przegub wewnętrzny tylko czytając czym to się objawia to u mnie nie ma 1/4 tego co u kolegów z forum ! Auto oprócz tego pęknięcia W czasie cofania nie oddaje żadnych innych odgłosów nie ważne czy skręcam w lewo czy też prawo czy ruszam do przodu tylko w momencie cofania i wciśnięcia hamulca - dodam że od jakiegoś czasu minimum 2 lat jeśli nie od zawsze drży mi gałka od skrzyni biegów ale nie wiem czy mogę to łączyć w jeden problem z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam.
    znalazłem całą półoś na prawa stronę podobno bez lozow ma przejechanie 120 tys jak myślicie czy warto kupować używke ??? ja mam 230 tys. i dopiero po tym dystansie przegub wewnętrzny się odezwał ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    Mam to samo i z tego co już przerobiłem a było tegoduzo to przegub wewnętrzny. Też będę kupował uzywkę bo zamienniki zeta erre sa kiepskiej jakości, a połowa z nich jest fabrycznie uszkodzona/zle wyważona.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Wymieniłem obydwie półosie , a też od czasu do czasu mam takie pykniecie
    Jest już taki wątek podejrzenie pada na drążki końcówki drążków kierowniczych

Podobne wątki

  1. Zawieszenie tył 147 TI
    Utworzone przez esco1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 15:00
  2. Zawieszenie TI
    Utworzone przez siapek w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 22:58
  3. [GTV] Zawieszenie
    Utworzone przez romeo69 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 16:37
  4. Zawieszenie???
    Utworzone przez dziuba94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 18:32
  5. zawieszenie
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 22:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory