Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: Jaka blokada do rozrządu

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Bez blokad = nieprawidłowo
    Patrz, ponad 4 lata już i wszystko prawidłowo
    Zawsze powtarzam, że najlepiej na blokadach. Ale da się i bez, chociaż nie powinno, ponieważ ryzyko spaprania roboty występuje.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Pytanie jaka może być przyczyną Przeskoczenia paska rozrządu. Czytałem, że klin na wale potrafi się ściąć inny pomysł, poluzowanie napinacza. Od kwietnia auto na zimnym silniku lekko falowaly obroty. Wtryski sprawdzone i są w normie. Auto ciężko odpalalo tzn szybko, ale strasznie ciężko jak traktor choć nie zawsze. Przypominam, że zaraz po zakupie auta po przez zaniedbanie poprzedniego właściciela pompa wody się zatarla na autostradzie przy prędkości 120 kmh i wtydy wymieniony został cały rozrząd i dzwigienki i auto jeździło bez problemu do niedzieli, gdzie jak parkowalem to check engine i błąd p0016 i p0340. Czujnik zmieniony, a auto nie odpala. Zanim to się wydarzyło słyszałem dziwny gwizd z okolic rozrządu, nawet założyłem temat, ale brak konkretów. Zdemontowalem pasek alternatora, żeby wykluczyć alternator i jego osprzęt i gwizd dalej był. Mechanik powiedział jeździć nic niepokojącego nie słychać i stało się. Rozrząd ma 3 lata i 50 tys km robione w Niemczech w ADAC

    - - - Updated - - -

    Zanim to się stało od kwietnia silnik chodził tak https://youtu.be/boIhxf3Hxrs, https://youtu.be/WF3H7GPGfo0

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    16V nie ma znaków! I przy naciągu paska luzuje się koło wałka.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    https://www.ebay.it/p/Fiat-ALFA-Lanc...d=263753041589

    Bynajmniej w ktrych ja robiłem były znaki na kole rozrządu. Nie ma do czgo tego znaku odnieść prócz paska to fakt (w odróżnieniu od 8V). I pomimo tego, że instrukcja faktycznie mówi o luzowaniu koła rozrządu to tej operacji zupełnie nie rozumiem. Koło ma klin co uniemożliwia obrót koła na wałku.

    Absolutnie nie namawiam do wymiany rozrządu bez blokad. Po prostu kupiłem, użyłem raz i leży bo w sumie nie widzę w przypadku tych silników sensu jej stosowania.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jackblackxxx Zobacz post
    Pytanie jaka może być przyczyną Przeskoczenia paska rozrządu. Czytałem, że klin na wale potrafi się ściąć inny pomysł, poluzowanie napinacza. Od kwietnia auto na zimnym silniku lekko falowaly obroty. Wtryski sprawdzone i są w normie. Auto ciężko odpalalo tzn szybko, ale strasznie ciężko jak traktor choć nie zawsze. Przypominam, że zaraz po zakupie auta po przez zaniedbanie poprzedniego właściciela pompa wody się zatarla na autostradzie przy prędkości 120 kmh i wtydy wymieniony został cały rozrząd i dzwigienki i auto jeździło bez problemu do niedzieli, gdzie jak parkowalem to check engine i błąd p0016 i p0340. Czujnik zmieniony, a auto nie odpala. Zanim to się wydarzyło słyszałem dziwny gwizd z okolic rozrządu, nawet założyłem temat, ale brak konkretów. Zdemontowalem pasek alternatora, żeby wykluczyć alternator i jego osprzęt i gwizd dalej był. Mechanik powiedział jeździć nic niepokojącego nie słychać i stało się. Rozrząd ma 3 lata i 50 tys km robione w Niemczech w ADAC

    - - - Updated - - -

    Zanim to się stało od kwietnia silnik chodził tak https://youtu.be/boIhxf3Hxrs, https://youtu.be/WF3H7GPGfo0
    Przy odkręcaniu koła na wale korbowym owszem może. Poza tym nie widzę takiej możliwości bo to koło jest naprawdę sporym momentem przykręcone.
    Albo słabo napięty pasek, albo pękła sprężyna w napinaczu. Innej opcji nie widzę
    Ostatnio edytowane przez kamil_pk ; 28-06-2018 o 09:15

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil_pk Zobacz post
    Koło ma klin co uniemożliwia obrót koła na wałku.
    A ja słyszałem, że są dwie wersje. Druga na stożku.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Tak czy siak auto nie odpala, błędów brak bo skasowałem te co były. W sobotę postaram się naprawić zdjąć pasek rozrządu i od nowa zamontować.

    - - - Updated - - -

    Na forach Opla znalazłem ciekawy trop tego buczenia z okolic rozrządu i jeden kolega napisał, że wymieniał 3 razy rozrząd i dalej był ten dźwięk, ale jeśli to jest w silnikach montowanych w Opel, Fiat, Alfa, Saab jest jeden Wspólny mianownik, mianowicie wszyscy mieli paski Gatesa ja też nie taki mam który niezbyt współpracuje z kołami zębatymi i z czasem się rozciąga. Koleś który to pisał zmienił pasek i cisza. Co wy na to?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Błędy, które pokazałeś wskazują na "rozjechanie" się odczytów z czujników. Niepotrzebnie wymieniałeś. Hałas z rozrządu sugeruje, że chyba znowu pompa, albo zatarł się napinacz i przeskoczył pasek.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Pompa optycznie sucha i wydaje się ok. Wałem można kręcić, wiadomo jest kompresja i ciężko idzie, ale da radę. Czujnik używka oryginał 20pln.Jak zatarty napinacz czy pompa to podczas próby i odpalenia auto nie kręciło by się koła i pasek czy źle myślę?

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Dobrze, że jest kompresja. Musisz sprawdzić rozrząd i jego ustawienie. Zdejmij pasek i sprawdź jak się kręcą rolki. Jeśli nie masz blokad możesz ustawić tłok w GMP dla pierwszego cylindra i wtedy w zaślepkę przy wałku rozrządu wkładasz śrubę 8 i to musi się zgrać.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil_pk Zobacz post
    https://www.ebay.it/p/Fiat-ALFA-Lanc...d=263753041589

    Bynajmniej w ktrych ja robiłem były znaki na kole rozrządu. Nie ma do czgo tego znaku odnieść prócz paska to fakt (w odróżnieniu od 8V). I pomimo tego, że instrukcja faktycznie mówi o luzowaniu koła rozrządu to tej operacji zupełnie nie rozumiem. Koło ma klin co uniemożliwia obrót koła na wałku.
    Koło luzuje się po to by poprawnie naciągnąć pasek po stronie rolki prowadzącej. W 16V wymagana jest precyzja synchronizacji wałków z wałem, w 8V jest większa tolerancja dlatego przy 8V nie trzeba tego robić (chodź do wymiany pompy wody trzeba koło całkiem odkręcić). Znaki na kołach są TYLKO po to by ułatwić założenie paska.
    Co do klina to jak zluzujesz koło to sobie sprawdzisz jak można nim ruszać o prawie jeden ząb. Stożek jest elementem trzymającym koło.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jackblackxxx Zobacz post
    Tak czy siak auto nie odpala, błędów brak bo skasowałem te co były. W sobotę postaram się naprawić zdjąć pasek rozrządu i od nowa zamontować.

    - - - Updated - - -

    Na forach Opla znalazłem ciekawy trop tego buczenia z okolic rozrządu i jeden kolega napisał, że wymieniał 3 razy rozrząd i dalej był ten dźwięk, ale jeśli to jest w silnikach montowanych w Opel, Fiat, Alfa, Saab jest jeden Wspólny mianownik, mianowicie wszyscy mieli paski Gatesa ja też nie taki mam który niezbyt współpracuje z kołami zębatymi i z czasem się rozciąga. Koleś który to pisał zmienił pasek i cisza. Co wy na to?
    Dlatego tu na forum poleca się paski RICAMBI (oryginały) albo DAYCO (oni produkują oryginały) i to najlepiej teflonowe.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Dalej nie wiem po co jest, znak na obudowie koło wału.

Podobne wątki

  1. Blokada rozrządu 1.6
    Utworzone przez nietyx w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 20:20
  2. Blokada rozrządu 1.9 JTD
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-05-2013, 16:01
  3. blokada rozrządu jtd 16v
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 19:56
  4. Blokada rozrządu T.S
    Utworzone przez Kazek w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:57
  5. blokada rozrządu
    Utworzone przez aniucha05 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory