Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Temat: Bezpośrednie pytanie do właścicieli Alfa Romeo Brera

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Brera
    Postów
    49

    Domyślnie

    Przykład dobrego dźwięku

    https://www.youtube.com/watch?v=TiYX_QSU4Ys

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcf1337 Zobacz post
    Żartujesz sobie prawda?

    Widzę, że nie ma co rozwijać wątku dlaczego dlaczego diesel do samochodu marzeń pasuje jak rybie rower....
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Żartujesz sobie prawda?

    Widzę, że nie ma co rozwijać wątku dlaczego dlaczego diesel do samochodu marzeń pasuje jak rybie rower....
    Gdyby się dało to kliknąłbym lajka
    Ten wydech ma potencjał, ale nie w dieslu...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    Brera tylko z benzyną.

    Jakoś bocian mi nie pasuje do tego auta.

    Zasadniczo mi bocian nie pasuje, są jednak przypadki, że przymykam oko, ale nie w przypadku Brery.

    Wziąłbym z TBi, ale jak budżet się nie zgadza to 2.2 JTS też jest fajne i dużo fajniejsze niż jakikolwiek klekot z pierdźiliardem koni i niutów pod maską.

    Zwyczajnie nie ten dźwięk, nie te obroty, wszystko nie tak.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    To tak: troche moge zabrzmieć jak hipokryta ale już tłumacze nie będę ukrywał, że 2.4 bardziej do mnie przemawia bo raz, że spalanie niskie, dwa osiągi. jednak ilość Nm robi swoje. A teraz czemu hipokryta. Zawsze całe życie twierdziłem (po 5 latach jeżdżenia benzyną) że życie jest za krótkie na jeżdżenie dieslem a tu prosze... od tylunastu miesięcy jeżdżę klekotem
    Co do "kultury pracy" o której pisał [MENTION=78016]staniapl[/MENTION] założę się, że to 2.4 pracuje ogromnie lepiej niż moja konstukcja 1.6 z 2008 roku. Przedewszystkim ciszej w zakresie 2-3tyś obortów.
    Kwestia przyśpieszenia. Nie trzeba redukować. Gaz i auto się odpycha... a w benzynie?

    Tu pytanie do właścicieli 2.2: rozumiem, że bez klasycznej redukcji się nie obędzie przy wyprzedzaniu?

    W aspekcie awaryjności: czy mogę rozumieć w przypadku 2.2JTS, że wymieniam rozrząd na nowy plus leje dobrej jakości olej (do swojego Bravo chociażby mam zalane penrite enviro+ gdzie kilka osób stwierdziło, że to przerost formy nad treścią bo to olej premium 250zł za bańkę - ale jak pisałem wcześniej dbam jak tylko mogę) i nie musze się bać problemu z pęknięciem łańcuszka i obaw z nagarem na wtryskach?
    I o jakich kosztach tu mówimy? Ktoś może rzucić linkiem do dobrego rozrządu albo sama cena? Sam fakt, że robie to raz na bardzo dużą ilość kilometrów jest spoko, wiec tutaj tysiąc zł mnie raczej nie przeraża czy cuś.
    Mogę być troche chaotyczny w swojej wypowiedzi ale to przez ciągłe zastanawianie się, ale mam nadzieje, że mnie rozumiecie

    EDIT:
    u mnie w mieście stoi jedyna, taka:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-2jts-185km-alu-klimatronik-panorama-nawigacja-skora-ID6A5aiV.html#25a4b18249
    2.2JTS. Byłem ją oglądać przjeazdem tylko z zewnątrz w sumie. Troche poobijana więc odpada. Druga sprawa, która mnie dziwi to, że blachy ma Krakowskie. Więc czemu stoi u mnie w NS? Ktoś nie mógł jej sprzedać w KRK? No nic. Moge się nią przejechać, ale nadal nie będę miał porównania do 2.4 :/
    Ostatnio edytowane przez ZajcuNS ; 06-07-2018 o 22:41 Powód: 2.2jts/literówki

  6. #16
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał speedek Zobacz post
    Brera tylko z benzyną.

    Jakoś bocian mi nie pasuje do tego auta.

    Zasadniczo mi bocian nie pasuje, są jednak przypadki, że przymykam oko, ale nie w przypadku Brery.

    Wziąłbym z TBi, ale jak budżet się nie zgadza to 2.2 JTS też jest fajne i dużo fajniejsze niż jakikolwiek klekot z pierdźiliardem koni i niutów pod maską.

    Zwyczajnie nie ten dźwięk, nie te obroty, wszystko nie tak.
    nie wiem czym powodowane są Twoje animozje do mojej osoby w brerze :-(
    swego czasu szukałem takiej - razem ze mną miała mieć dwa bociany bo oglądałem i 2.0 jtdm
    no ale wyszło inaczej

    koniec końców - zgadzam się z jednym = tbi chyba najfajniej w tej budzie








  7. #17
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał speedek Zobacz post
    Brera tylko z benzyną.

    Jakoś bocian mi nie pasuje do tego auta.

    Zasadniczo mi bocian nie pasuje, są jednak przypadki, że przymykam oko, ale nie w przypadku Brery.

    Wziąłbym z TBi, ale jak budżet się nie zgadza to 2.2 JTS też jest fajne i dużo fajniejsze niż jakikolwiek klekot z pierdźiliardem koni i niutów pod maską.

    Zwyczajnie nie ten dźwięk, nie te obroty, wszystko nie tak.
    nie wiem czym powodowane są Twoje animozje do mojej osoby w brerze :-(
    swego czasu szukałem takiej - razem ze mną miała mieć dwa bociany bo oglądałem i 2.0 jtdm
    no ale wyszło inaczej

    koniec końców - zgadzam się z jednym = tbi chyba najfajniej w tej budzie








  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brera 2.2 jts
    Postów
    22

    Domyślnie

    [MENTION=79272]ZajcuNS[/MENTION] odpowiadając krótko na pytanie : oczywiście że redukcja, tutaj w sumie o to chodzi Benzynie trzeba dawać po obrotach, też przesiadłem się z diesla i początkowo jeździłem jak muł, tłukąc się między 1500 a 3000 obrotów. Wtedy byłem strasznie zawiedziony tym autem a widząc 6000 obrotów na liczniku w umyśle kształtował się obraz wira w baku. Jedyne co było na plus to spalanie średnie w okolicach 8.2-5 litra. Po kilku miesiącach zdałem sobie sprawę, że tym autem się inaczej jeździ i dopiero teraz odczuwam wielką frajdę nim jeżdżąc. Spalanie wzrosło tylko o litr. Gorzej jest na autostradzie, przy prędkości 140km/h to spalanie jest powyżej 11 litrów. Jeśli dużo jeździsz autostradami to chyba wybór pada na diesla.
    Sam szukałem 2.4jtdm przed zakupem, bo również patrzyłem na spalanie i lepsze osiągi. Różnie to bywa, ale być może szybko będziesz musiał te zaoszczędzone pieniążki oddać w warsztacie, nie ma reguły. Ja bym wybierając auto patrzył właśnie pod kątem km/rok i jakimi trasami się poruszasz.
    Co do wymiany łańcuszka to w ASO koszt około 3k (2lata temu) . Mam fakturę po poprzednim właścicielu.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo brera
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witaj
    a ja ci napisze coś innego niż pozostali jestem posiadaczem dobrze utrzymanej i wyposażonej Brery 2,4 jtdm i jestem mega zadowolony dżwięk silnika na wolnych obrotach chodzi ciężko i dostojnie ten piaty cylinder daje coś fajnego i słychać moc osiągi są naprawdę dobre a 400 Nm to jest to natomiast stosunek mocy do spalania to jeszcze lepsza sprawa jeżdziłem z Rzeszowa do Francji i przy ustawionym tempomacie na 190 km/h bo tylko tyle można a nie rzadko 200-220 spalanie na odcinku 1700km wyniosło zaledwie 7,7 l to najwiecej ile uzyskałem i jest to już moja trzecia alfa diesel a benzynę tez miałem to aktualnie sprzedaje Brere i kupuje 159 i tez 2,4 jtdm bo to naprawdę najlepszy silnik w swojej klasie

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ursus Zobacz post
    aktualnie sprzedaje Brere i kupuje 159 i tez 2,4 jtdm bo to naprawdę najlepszy silnik w swojej klasie
    Sprzedajesz? Możesz dać znać na PW?
    Edit:
    Co do silnika 1.75tbi. Spoko ale cena tych aut jest jednak dla mnie nadal poza zasięgiem. 40tysięcy i to nawet mało.
    Ostatnio edytowane przez ZajcuNS ; 07-07-2018 o 18:11

Podobne wątki

  1. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  2. [Zapowiedź] Ogólnopolski zjazd właścicieli Alfa Romeo 166. 21-23 czerwca 2013
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 351
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 21:33
  3. [155] Pytanie do właścicieli 155/146
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 01:14
  4. [155] Pytanie odnośnie przednich amortyzatorów do właścicieli 155
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 18:47
  5. [145] pytanie do właścicieli td
    Utworzone przez alfaromeo145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory