Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63

Temat: Bezpośrednie pytanie do właścicieli Alfa Romeo Brera

  1. #41
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jako były właściciel Brery napisze, ze Brera wiele obiecuje wyglądem ale tak naprawdę niewiele oferuje osiągami oraz prowadzeniem i trzeba to brać pod uwagę zanim się na nią napalimy żeby się tak jak ja nie rozczarować. Do robienia 10k km rocznie kupowanie 2,4 to jakieś nieporozumienie bo oszczędność paliwa nie jest współmierna do kosztów ewentualnych napraw. W dodatku najwięcej problemów sprawia właśnie osprzęt przy jeździe wokół komina daje się we znaku. Większość jtdeków z pierwszych roczników to okolice 200+ k km czyli przebieg gdzie już może (aczkolwiek nie musi) dawać się we znaki dwumasa (komplet LUKa ok 3K zł plus montaż), wtryski (700zł sztuka ub regeneracja, a mamy 5 sztuk), czy turbo o dpf nie wspominając bo jak kupisz auto krajowe gdzie ludzie upodobali sobie kupowanie dizli do jeżdżenia po mieście to pewnie będzie już dogrywał. U mnie całe szczęście obyło się bez większych wydatków ot typowe dla 2.4 usterki czy to przewody wspomagania, czy klapy kolektora ale kupując takie auta po prostu takie ewentualne koszty warto brać pod uwagę aby nie było zaskoczenia. Ogólnie auto fajne dla tych co nie oczekują auta o sportowej charakterystyce, a wystarczy im sam wygląd. Na trasy brałbym 2.4, do latania na krótkich dystansach dołożyłbym do 1,75TBi. 2.2JTS ma ciut za słabe osiagi jak na 1600kg, a 3.2 JTS jako auto do latania na co dzień może być drogie. O 2.0JTDM nie wspominam bo ani osiągów ani kultury pracy nie ma. Ogólnie nie ważne jaki silnik wybierzesz bo każdy ma plusy i minusy ważne aby na spokojnie poszukać dobrego egzemplarza, a coś o tym wiem bo zjechałem pół polski i obejrzałem kilka wątpliwych egzemplarzy zanim trafiłem swój, na który niestety musiałem wydać więcej niż początkowo zamierzałem. Jak kupisz trupa niezależnie od silnika wydasz worek złota, a jak trafisz dobrze to nawet 2.4 JTDM i 2.2JTS mogą się okazać bezawaryjne
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-07-2018 o 20:50

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Święte słowa Pływak....ja się z Brery wyleczyłem po pierwszej przejażdżce , a z diesla skutecznie po 3 latach jeżdżenia 159 2,4. I nie dlatego że to awaryjny motor tylko dlatego, że diesel nadaje się najwyżej do ciężarówek i orania pola.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drimacus Zobacz post
    Za miesiąc będę w Polsce jestem z okolic Nowego Targu jak chcesz możemy się spotkać. Opowiem Ci na przykładzie mojego egzemplarza o wadach i zaletach tego auta. Mam wszystkie faktury dotyczące serwisowania mojego samochodu więc sam będziesz mógł ocenić czy warto i czy auto jest awaryjne. Dla mnie nie, a dobrze zadbany motor 2.4 JTDm jest nie do zajechania. Jeśli masz jakieś pytania śmiało wal na PM.
    Jeśli do tego czasu nic nie wychaczę to chętnie Także napisze do Ciebie PW.

    Co do pozostałych odpowiedzi jak i tych wcześniejszych każda informacja jest cenna ale wniosek mam jeden - jeśli trafie na zadbany model to wszystko będzie dobrze, a jeśli nie, to cokolwiek bym nie kupił to i tak będzie to skarbonka.

    Aktualnie znalazłem idealny dla mnie egzemplarz (szczególnie pod względem wizualnym z zewnątrz jak i w środku) bo nie będe ukrywał, że czarnej raczej nie chce a tej jest bardzo dużo a interesuje mnie biały lakier. Jedyna aktualnie jest w Gdyni czyli 780km odemnie. Pytanie czy w takim wypadku warto wziąć usługe z autotesto?

  4. #44
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    sądzę, że lepiej sprawdzi ci auto alfoholik z trójmiasta za jakąś drobną opłatą (albo i nie) albo dobre 0,7, który ma porównanie chociażby do swojego egzemplarza czy to 159 czy brery (w końcu technicznie to prawie to samo) i wie na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę, niż pseudo specjalista, który ogląda różne auta i ma na check liście x punktów do odhaczenia.
    tak przy okazji ładna ta brera, na zdjęciach niczego sobie.

  5. #45
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    zgadaj z [MENTION=378]szerszeń[/MENTION] - może da radę zerknąć








  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Korzystałem z Autotesto i myśle ze to byly dobrze wydane pieniądze.

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZajcuNS Zobacz post
    Jeśli do tego czasu nic nie wychaczę to chętnie Także napisze do Ciebie PW.

    Co do pozostałych odpowiedzi jak i tych wcześniejszych każda informacja jest cenna ale wniosek mam jeden - jeśli trafie na zadbany model to wszystko będzie dobrze, a jeśli nie, to cokolwiek bym nie kupił to i tak będzie to skarbonka.

    Aktualnie znalazłem idealny dla mnie egzemplarz (szczególnie pod względem wizualnym z zewnątrz jak i w środku) bo nie będe ukrywał, że czarnej raczej nie chce a tej jest bardzo dużo a interesuje mnie biały lakier. Jedyna aktualnie jest w Gdyni czyli 780km odemnie. Pytanie czy w takim wypadku warto wziąć usługe z autotesto?
    Aktualnie siedzę kilka dni w domu na urlopie, więc mogę podjechać obejrzeć z grubsza
    Komputer mam, miernik lakieru musiałbym pożyczyć

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    Dzięki za informację. Napisze do niego skoro go polecacie.
    A Pan Panie Fxx daleko do niej masz?
    Pozdrawiam,
    Kamil

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZajcuNS Zobacz post
    Dzięki za informację. Napisze do niego skoro go polecacie.
    A Pan Panie Fxx daleko do niej masz?
    Pozdrawiam,
    Kamil
    Ogłoszenie z Pogórza, więc rzut beretem - kwestia do 5 km.
    Jak coś to pisz na priv, to podjadę obejrzeć.

    Pozdrawiam,
    Również Kamil

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 17-07-2018 o 12:15

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaso
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WAW
    Auto
    MiTo 1.4 16V 95km, Brera 2.0jtdm 09' BYŁA: AR 156 1.8 T.S. 98'
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZajcuNS Zobacz post
    Jedyna aktualnie jest w Gdyni czyli 780km ode mnie. Pytanie czy w takim wypadku warto wziąć usługe z autotesto?
    w przypadku Brery musisz sie nastawić na wycieczki po PL lub nawet "zagramanica"
    TO nie Passat w TDIku który kupisz w każdym komisie
    a wydanie kilku złotych na zaprzyjaźnionego forumowicza czy na dekre zwróci CI sie wielokroć choćby w czasie jakiego nie zmarnujesz na oglądaniu truchła, któe nie jest nic warte i psuje rynek.
    Brera Team Warsaw

Podobne wątki

  1. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  2. [Zapowiedź] Ogólnopolski zjazd właścicieli Alfa Romeo 166. 21-23 czerwca 2013
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 351
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 21:33
  3. [155] Pytanie do właścicieli 155/146
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 01:14
  4. [155] Pytanie odnośnie przednich amortyzatorów do właścicieli 155
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 18:47
  5. [145] pytanie do właścicieli td
    Utworzone przez alfaromeo145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory