Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Temat: Bezpośrednie pytanie do właścicieli Alfa Romeo Brera

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Szok, sprzedający auto z dieselem - poleca taki silnik
    Tylko że Brera to nie jest auto które kupuje się z rozsądkiem, ona ma brzmieć i ma wyglądać. Można sobie tłumaczyć niskim spalaniem, niutonometrami itd, ale nie zmieni to faktu że JTDm do Brery, to jak gumiaki do garnituru.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar staniapl
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Zambrów
    Auto
    AR 159 - 2.2 JTS
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Szok, sprzedający auto z dieselem - poleca taki silnik
    Tylko że Brera to nie jest auto które kupuje się z rozsądkiem, ona ma brzmieć i ma wyglądać. Można sobie tłumaczyć niskim spalaniem, niutonometrami itd, ale nie zmieni to faktu że JTDm do Brery, to jak gumiaki do garnituru.
    i to najlepsze streszczenie.
    2.2 JTS jest naprawdę mega elastyczny (jak na wolnossącą benzynę) 60 km/h na 5 biegu i tak ładnie przyspiesza.

    Jedyne in minus to dość krótkie przełożenia jadąc 120 km/h na 6 biegu mamy chyba 3500 obrotów co jest też słyszalne. Ale ten silnik ze wzrostem obrotów aż prosi pokręć mnie wyżej. Poważnie.

    Najlepiej jak ktoś dał by Ci pojeździć godzinkę tym motorem i myślę, że miał byś banana na ustach

  3. #23
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    wy naprawdę myślicie, że ktoś na drodze słyszy, czy jest wyprzedzany przez kle kle kle, czy brum brum brum? że niby 2,2JTS pali 9l w mieście? jakbym nie miał kiedyś 2,0 benzyny w 1,5tonowym aucie to bym uwierzył. 9l to przy mega emeryckiej będzie. 12l to absolutne minimum przy dynamicznej jeździe (zimą 15). autostrada? spalanie = prędkość / 10. w dieslu masz spalanie 8, jak świrujesz 10, a jak chcesz przyoszczędzić to i poniżej 6 zejdziesz. ile osób jak staniesz przy przejściu dla pieszych usłyszy, czy pracuje diesel czy benzyna? zwłaszcza z wydechem kolegi mcf1337? kupować benzynę, która ma gorsze osiągi i pali 1,5x więcej, żeby uzyskać uznanie u 5% populacji? jak Karyny lecą na paserati w TDI to na Brerę tym bardziej polecą (chociaż tu kryterium może być wygoda tylnej kanapy hy hy hy). czy naprawdę rzędowe 4 cylindry mają taki zajebisty dźwięk? bardzo wątpię. przy V6 moze i jest różnica w dźwięku, ale bardzo wątpię, że ktoś kto szuka auta za 25-35tys. zł nie bierze pod uwagę ekonomii. bo jednak 9l przy 2,4jtdm to 45zł, a 15l przy 3,2jts to już 75zł za 100km. jak ktoś robi rocznie 20tys to różnicy ma bagatela 6000zł. wiem zawsze zostaje LPG....

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Klekota zza rogu słychać. Ale jak komuś słoń na ucho nadepnie to rzeczywiście obojętne Frajda z jazdy też pojęcie względne, jednak proponuję najpierw przejechać się oboma autami, żeby mieć jakieś porównanie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    magil , czasy TDI na pompowtryskach i diesli które zostawiały zasłonę dymną za sobą dawno minęły.

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co to ma do mojej wypowiedzi?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #27
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    to, że sprawny i zadbany jtdm jest cichym silnikiem

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] - a kogo obchodzi czy na ulicy ktoś odróżnia diesel'a od benzyny, czy nie - ważne że ja, siedząc w tym samochodzie będę odróżniał. Chyba dla siebie kolega chce go kupić, nie?

    Ale to można tak się przekomarzać miesiącami. Faktem jest mimo wszystko, że do auta o takim charakterze, olejak nie pasuje. Aha - to że ktoś nie chce brać kredytu na zakup samochodu i szuka w rozsądnych pieniądzach, nie oznacza że na codzień nie stać go na paliwo.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    wy naprawdę myślicie, że ktoś na drodze słyszy, czy jest wyprzedzany przez kle kle kle, czy brum brum brum? że niby 2,2JTS pali 9l w mieście? jakbym nie miał kiedyś 2,0 benzyny w 1,5tonowym aucie to bym uwierzył. 9l to przy mega emeryckiej będzie. 12l to absolutne minimum przy dynamicznej jeździe (zimą 15). autostrada? spalanie = prędkość / 10. w dieslu masz spalanie 8, jak świrujesz 10, a jak chcesz przyoszczędzić to i poniżej 6 zejdziesz. ile osób jak staniesz przy przejściu dla pieszych usłyszy, czy pracuje diesel czy benzyna? zwłaszcza z wydechem kolegi mcf1337? kupować benzynę, która ma gorsze osiągi i pali 1,5x więcej, żeby uzyskać uznanie u 5% populacji? jak Karyny lecą na paserati w TDI to na Brerę tym bardziej polecą (chociaż tu kryterium może być wygoda tylnej kanapy hy hy hy). czy naprawdę rzędowe 4 cylindry mają taki zajebisty dźwięk? bardzo wątpię. przy V6 moze i jest różnica w dźwięku, ale bardzo wątpię, że ktoś kto szuka auta za 25-35tys. zł nie bierze pod uwagę ekonomii. bo jednak 9l przy 2,4jtdm to 45zł, a 15l przy 3,2jts to już 75zł za 100km. jak ktoś robi rocznie 20tys to różnicy ma bagatela 6000zł. wiem zawsze zostaje LPG....
    Autor wątku pisał, że ekologia zostanie w 2.4 więc raczej nie będzie robił nowego softu,bo to prosi się o pęknięcie głowicy. Czy ktoś postronny usłyszy diesla czy nie, jest mało istotne...właściciel zawsze będzie go słyszał. Miałem 159 1.9 jtdm i po 4 latach jazdy, nie mogłem już znieść dźwięku klekota. 2.2 jts fajnie brzmi jak na 4cyl.i jest bardzo elastyczny. Piszesz, że pali zimą 15l...ciekawe..skąd możesz wiedzieć, skoro masz jtdm? Jeżdżąc po krk miałem max spalanie 11.5l myślisz, że 2.4 w mieście spali 8l, a w trasie poniżej 6? To poczytaj wątek o spalaniu, jakie tam dane są z miasta...spali praktycznie tyle co jts, różnica jest dopiero w trasie na plus 2.4. Gość pisze, że robi małe przebiegi roczne, wątpię czy ma sens w takim aucie duży ciężki diesel z przodu...gdyby był 4x4 to może...a tak trochę to się mija z celem.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    w jakimś aspekcie cieszy mnie Wasza dyskusja bo padają jakieś tam za i przeciw, ale prosze tylko o nie skakanie sobie do gardeł z mojego powodu nie jestem tego wart.
    Zasadnicze pytanie, co do porównania obu jednostek: czy ktoś tu jest z okolic Nowego Sącza lub Kraków i jaka jest szansa żeby się umówić na "oględziny"? Myśle, że to w jakiś sposób rozwiązuje ten wątek. Choć nadal nikt mi nie odpisał co do awaryjności 2.2JTS wiec zacytuje sam siebie z ostatniego swojego posta:

    "[...] W aspekcie awaryjności: czy mogę rozumieć w przypadku 2.2JTS, że wymieniam rozrząd na nowy plus leje dobrej jakości olej (do swojego Bravo chociażby mam zalane penrite enviro+ gdzie kilka osób stwierdziło, że to przerost formy nad treścią bo to olej premium 250zł za bańkę - ale jak pisałem wcześniej dbam jak tylko mogę) i nie musze się bać problemu z pęknięciem łańcuszka i obaw z nagarem na wtryskach? [...]"

    Bo rozumiem, że te rzeczy są "mniej" problematyczne niż ekologia w JTDm i przypadek pękającej głowicy?

Podobne wątki

  1. Pytanie do właścicieli Giulii z SBL
    Utworzone przez murder w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 16:35
  2. [Zapowiedź] Ogólnopolski zjazd właścicieli Alfa Romeo 166. 21-23 czerwca 2013
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 351
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 21:33
  3. [155] Pytanie do właścicieli 155/146
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 01:14
  4. [155] Pytanie odnośnie przednich amortyzatorów do właścicieli 155
    Utworzone przez pawel9116 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 18:47
  5. [145] pytanie do właścicieli td
    Utworzone przez alfaromeo145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory