Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Ciepłe powietrze z kratek obok kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie Ciepłe powietrze z kratek obok kierowcy

    Cześć.

    Autko stało na naprawie klimy. Zostały wymienione rurka układu (ta co idzie od kompresora), osuszacz, zaworki plus uzupełniony oczywiście czynnik 460g (?).

    Przy odbieraniu mechanicy od razu mi powiedzieli, że coś z tych kratek kierowcy za ciepłe powietrze idzie, ale na pozostałych jest ok (patrzcie zdjęcie, kolory symbolizują temperaturę).
    Moim zdaniem przed awarią klimy nie było tak- zawsze i ze wszystkich kratek leciało takie samo powietrze (oczywiście mówię tu o ustawieniu MONO).

    Co może być nie tak...? Czyżby przypadek, że akurat w tym samym momencie padł jakiś silniczek od sterowania klapkami powietrza? (jak to ew sprawdzić? VW pokazuje diagnostyke wszystkich silniczków jak sie podlacze po kablu z lapkiem... ale w MES nie widziałem takiej funkcji)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kratki.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	247514


    Jak pozamykam kratki pasażera (te które są zaznaczone na niebiesko) to z moich kratek zaczyna lecieć chłodne powietrze... ale nie tak chłodne jak z kratek pasażera...


    Dodam jeszcze, że przy gaszeniu samochodu jest dość głośny szum, jakby ciśnienie schodziło (2-3 sekundy) w układzie klimatyzacji.


    Jakieś pomysły?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Cześć.

    Autko stało na naprawie klimy. Zostały wymienione rurka układu (ta co idzie od kompresora), osuszacz, zaworki plus uzupełniony oczywiście czynnik 460g (?).

    Przy odbieraniu mechanicy od razu mi powiedzieli, że coś z tych kratek kierowcy za ciepłe powietrze idzie, ale na pozostałych jest ok (patrzcie zdjęcie, kolory symbolizują temperaturę).
    Moim zdaniem przed awarią klimy nie było tak- zawsze i ze wszystkich kratek leciało takie samo powietrze (oczywiście mówię tu o ustawieniu MONO).

    Co może być nie tak...? Czyżby przypadek, że akurat w tym samym momencie padł jakiś silniczek od sterowania klapkami powietrza? (jak to ew sprawdzić? VW pokazuje diagnostyke wszystkich silniczków jak sie podlacze po kablu z lapkiem... ale w MES nie widziałem takiej funkcji)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kratki.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	247514


    Jak pozamykam kratki pasażera (te które są zaznaczone na niebiesko) to z moich kratek zaczyna lecieć chłodne powietrze... ale nie tak chłodne jak z kratek pasażera...


    Dodam jeszcze, że przy gaszeniu samochodu jest dość głośny szum, jakby ciśnienie schodziło (2-3 sekundy) w układzie klimatyzacji.


    Jakieś pomysły?
    Miałem takie same objawy z tym ciepłym powietrzem z lewych kratek. Po nabiciu klimy na 460g wszystko wróciło do normy.

    Może nabili Ci więcej czynnika? Ja jak pytałem w kilku punktach obsługi klimatyzacji ile powinno być czynnika w 159 1.9 8v z 06r. to różnie mówili od 500g do 550g. Ale nikt nie mówił, że powinno być 460g. Dlatego jak pojechałem nabić to sam kazałem 460g, a i przy okazji dolać trochę więcej oleju i efekt wiertarki też znikł

    Ale obstawiałbym, że masz mało czynnika.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Sęk w tym, że twierdzą, że dali właśnie 460... sugerowałem im, żeby sprawdzili bo jest wiele głosów, że jednak 550.... ale mówią, że dali 460
    Albo jednak za mało czynnika jest, albo zawór rozprężny szwankuje.... bo ten syk jest podejrzany.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Sęk w tym, że twierdzą, że dali właśnie 460... sugerowałem im, żeby sprawdzili bo jest wiele głosów, że jednak 550.... ale mówią, że dali 460
    Albo jednak za mało czynnika jest, albo zawór rozprężny szwankuje.... bo ten syk jest podejrzany.
    Taki syk z nawiewow miałem kiedyś w 156 ale podczas jazdy, nie pamiętam juz czy przy gaszeniu tez. Ale powodem było właśnie mało czynnika.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Haha być może to jest to, bo dzisiaj sprężarka w ogóle się nie załącza.... Dam znać.



    ----------------

    AKTUALIZACJA:
    No wygląda, że jednak wymieniona rurka niskiego ciśnienia też ma wyciek.... i zwyczajnie czynnika było zbyt mało- sprężarka się załączała, ale nie chciało chłodzić (dziwne moim zdaniem). Potem w ogóle sprężarka nie chciała się włączać.
    Dzisiaj będzie zakuwany wąż (gumowy przy sprężarce) i kolejna próba....




    -------------

    Aktualizacja... tak- jednak dalej była nieszczelność... ach te dzisiejsze warsztaty... za każdym k***a razem trzeba jechać na 2 razy- żeby coś zrobili, a potem poprawili.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 13-07-2018 o 08:18
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    I co teraz już działa jak należy?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Wydaje się, że tak. Aczkolwiek dziwi mnie, że MES nie pokazuje procentowego otwarcia jednego z silniczków.
    W każdym razie po uszczelnieniu i dobiciu klimy (460g) jest chłodno.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Za ciepłe powietrze w dolocie
    Utworzone przez Kris_Nero166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2018, 11:06
  2. Ciepłe powietrze po przejechaniu 8 km
    Utworzone przez blood_dd w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 21:45
  3. Nie leci ciepłe powietrze
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 22:25
  4. ciepłe powietrze w dolocie 156 1.8
    Utworzone przez don_antonio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 09:53
  5. Powietrze do silnika, ciepłe czy zimne?
    Utworzone przez Magnett0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory