Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Nierówne obroty po odpaleniu

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    więc rozumiem że w jakimś stopniu da się sprawdzić klapy bez demontażu kolektora? a czy można stwierdzić nieszczelność? z tego co pytam kumpla z pracy jak to działą to te klapy powinny się przy odpaleniu otworzyć. ale klapy otwierają się w jakiś mechaniczny sposób czy automatycznie przez ciśnienie które przez nie idzie?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    To czy klapy otwierają się czy nie ma niewielkie znaczenie. Chodzi wyłącznie o ich nieszczelność na osiach. Klapy trzeba wywalić i zaślepić otwory.

    Generalnie jestem zwolennikiem rozwiązań fabrycznych. W moim BMW klapy zostawiłem, ale dlatego, że były w idealnym stanie i demontaż kolektora zajmuje 15 min. W Alfie rozwiązanie jest tak tandetne i pracy jest tak dużo (robiłem to cały dzień) że nie pozwoliłem sobie na ryzyko konieczności ponownego rozbierania gdyby było nieszczelne.

    - - - Updated - - -
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Quba ma rację U mnie się otwieraly a mimo to silnik wariował Szczelności wizualnie nie sprawdzisz na 100 %

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Skąd jesteś-moze pomogę?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jestem z Jarocina w woj. Wielkopolskim. dzisiaj powinienem coś wiedzieć ;d

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    to tak. kolektor ssący jest niby ok. klapy w porządku. W filtrze pdf dodatkowo zostały przewiercone większe otwory. Ale nic to nie dało. Moje pytanie brzmi. Czy ktoś wie gdzie w okolicy znajdę osobę która pomoże mi pozbyć się tego problemu?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Rozwiercenie DPF. Brawo, pełna profeska. Problemy właśnie się rozpoczęły.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    bardzo motywujące i pomocne, bardzo.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Pomocne informacje dostałeś wcześniej , ale jak znam życie przekazałeś je mechanikowi a on powiedział "nie słuchaj frajerów z forum"

    Jeśli silnik zimny chodzi nierówno i dodatkowo po odpaleniu, przejechaniu 500 metrów, zgaszeniu masz problemy z uruchomieniem to na 100% masz nieszczelny kolektor. Ale nie sprawdza się go na zasadzie , że jak klapy się kręcą to jest ok, że jak jest czysto to na pewno nie ma przedmuchów. To dziadostwo jest tak tandetnie zrobione, że na osiach na których ruszają się klapy robi się luz i tam dostaje się "lewe" powietrze. Często tylko 1 klapa (przy EGR) jest lekko brudna i to wystarczy.

    Zniszczyłeś bezpowrotnie DPF. Jeśli teraz jest przelotowy to nigdy już komputer silnika nie przeprowadzi prawidłowej procedury wypalania. Dlaczego?
    Wypalanie polega na dodatkowym wtryśnięciu paliwa w czasu suwu wydechu , które zatrzymuje się w puszcze DPF i tam robi "ognisko" doprowadzając ją do temp. ok 600 stopni. Po przewierceniu to paliwo będzie się spalać w całym wydechu (chmura za autem) a nie w filtrze. Puszka nigdy nie osiągnie 600 stopni, a tym samym komputer nie będzie kończył procedury.

    Masz 350 tys przebiegu, a ile Ty sam zrobiłeś?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    problemy przy odpaleniu silnika mam tylko za pierwszym razem. potem gdy przejade kawałek , zgasze i odpale jest już ok. ja zrobiłem około 20k km. No filtr dpf sam z siebie ma mikro dziurki czy jak to się nie nazywa i zostały one po prostu powiększone. sama puszka dpf nie została naruszona. tak- powiedziałem mu że najprawdopodobniej problem jest z kolektorem i klapami. stwierdził że sprawdził i jest ok. Jak mówiłem jestem laikiem i opieram się na wiedzy mojego mechanika ponieważ już wiele razy miał ten samochód w rekąch i nigdy się na nim nie zawiodłem. Kontaktował się dzisiaj z osobą z miejscowości Pleszew która handluje częściami do AR. Nie do końca zrozumiałem o czym mówił ale problem może leżeć w tym że jeżeli egr był częsciowo zaślepiony przez długi czas to mogło to mieć konsekwencje.

Podobne wątki

  1. Nierówne obroty, brak mocy GT 2.0 JTS
    Utworzone przez Alfista GT w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2017, 07:34
  2. [159] Nierówne obroty
    Utworzone przez Luko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2016, 23:25
  3. Nierówne obroty ciąg dalszy
    Utworzone przez pakiet10000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 08:48
  4. [155] Nierówne obroty
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 19:31
  5. [145] NIerówne obroty
    Utworzone przez Zim0n w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-12-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory