Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czujnik doładowania - wychylony dopiero po rozgrzaniu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie Czujnik doładowania - wychylony dopiero po rozgrzaniu

    Hej. Nigdzie nie widziałem podobnego problemu do mojego, więc postawnowiłem zapytac. Chodzi o to, że po włożeniu kluczyka do stacyjki wskazowka doładowania jest na 0, po odpaleniu też jest na 0, dopiero jak pojeżdżę chwile i auto się nagrzeje to wskazówka na biegu jałowym jest delikatnie powyżej zera. Wiem, że są problemy z czunikiem, ale wtedy on od razu po włożeniu kluczyka wychyla się powyżej zera... a u mnie jest inaczej. Jak myślicie, to jednak czujnik czy coś innego? Miał ktoś podobny problem? Silnik 1.9 jtdm 8v 115KM.
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    A wiesz kiedy DPF się wypala. Jeśli podczas tego zjawiska masz wysokie spalanie to ECU wykonuje proces wypalania/regeneracji filtra


    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    DPF nie posiadam juz Może być ewentualnie problem z mapą, bo z tego co się dowiedziałem to auto przed sprzedażą miało wycinany dpf i z kompa został wywalony jakimś automatem, który mógł coś napierniczyć, ale tutaj wydaje mi się jednak, że to nie to. Czujnik nowy już kupiłem i jutro zamontuje, więc zobaczymy co się stanie
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Niestety po zamontowaniu nowgo czujnika sytuacja dalej wygląda tak samo. Nie wiem, czy to prawidłowe zachowanie. Miał ktoś podobnie?
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    mozliwe ze wypala Ci dpf ktorego nie ma

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Pozwólcie Panowie że się wypowiem- ale nie jako znawca.
    Z tego co opisujesz to wygląda mi na prawidłowe wskazywanie doładowania. Dlaczego?
    Otóż jak samochód odpalisz, silnik pracuje na podciśnieniu. Wówczas wskazówka powinna wskazywać wartości ujemne, ale tego w Alfie nie ma. W pewnym momencie silnik zasysa tyle powietrza że wskazówka powinna wskazywać 0 (czyli takie ciśnienie, niektórzy znawcy mówią że to zero atmosferyczne). Później następuje doładowanie czyli wskazówka wychyla się na wartości dodatnie. Tak jak jest to widoczne w alfie.
    Niestety ale wskaźnik doładowania w AR 159 wydaje mi się że nie jest on dokładny, raczej wątpię że u mnie jest doładowanie 1,2Bara.

    Według mnie twój przypadek jest jest spowodowany niedokładnym wykonaniem kalibracji zegara. Nie wiem czy da się to skorygować za pomocą komputera, też bym to chciał wiedzieć.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martenz Zobacz post
    Pozwólcie Panowie że się wypowiem- ale nie jako znawca.
    Z tego co opisujesz to wygląda mi na prawidłowe wskazywanie doładowania. Dlaczego?
    Otóż jak samochód odpalisz, silnik pracuje na podciśnieniu. Wówczas wskazówka powinna wskazywać wartości ujemne, ale tego w Alfie nie ma. W pewnym momencie silnik zasysa tyle powietrza że wskazówka powinna wskazywać 0 (czyli takie ciśnienie, niektórzy znawcy mówią że to zero atmosferyczne). Później następuje doładowanie czyli wskazówka wychyla się na wartości dodatnie. Tak jak jest to widoczne w alfie.
    Niestety ale wskaźnik doładowania w AR 159 wydaje mi się że nie jest on dokładny, raczej wątpię że u mnie jest doładowanie 1,2Bara.

    Według mnie twój przypadek jest jest spowodowany niedokładnym wykonaniem kalibracji zegara. Nie wiem czy da się to skorygować za pomocą komputera, też bym to chciał wiedzieć.
    No ale jeżeli nie masz wciśniętego gazu to nie masz doładowania, więc powinno być 0, prawda? Może faktycznie coś z tym dpfem mam bo na pewno przed moim zakupem był usuwany i z kompa usunęli go chyba jakimś automatem (tak mi powiedział tuner, który usuwał mi egr jakis rok po zakupie).
    Wesela, przyjęcia, bankiety, zabawy taneczne - oprawa muzyczna lubuskie, dolnośląskie - www.bluebinders.pl // www.facebook.com/bluebinders/

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Powtórzę to co napisałem: Otóż jak samochód odpalisz, silnik pracuje na podciśnieniu. Wówczas wskazówka powinna wskazywać wartości ujemne. W Alfie tego nie ma, więc powinna być na 0. Ale jeśli tobie cały czas po odpaleniu pokazuje coś ok +0,2bara. To raczej jest błąd wskaźnika niż prawidłowe wskazanie.
    Taka sytuacja z wychyloną wskazówką, pojawia się przy wypalaniu DPF ale przy tym masz zwiększone spalanie. Z tego co czytam to ty masz go usuniętego, więc nie powinno Ci się coś takiego dziać.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    mam dokładnie ten sam "problem", w takim samym silniku.
    pojawił się w zimie przy przebiegu 110kkm. identyczne objawy, na zimno nic, na ciepło lekkie odchylenie(ale nie takie jak przy wypalaniu DPF u mnie).
    gdy przyszła wiosna i zrobiło sie ciepło wskazówka odchyla się już ledwie o milimetr, choć kiedyś ani drgnęła na jałowym.
    Ciekawostka: przy klimie włączonej na maksa z pełnym nadmuchem w korku potrafiła sie mocniej odchylić, ale od jakiegoś czasu przestała.
    czyściłem czujnik doładowania. nie pomogło.
    Osiągi takie same , spalanie takie samo. Przy pełnym wdepnieciu wskazówka leci tak samo do góry.Nic nie dymi, nie hałasuje.

    Jeżdżę.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podłączcie MES i zwróćcie uwagę na różnicę ciśnienia doładowania zmierzonego i oczekiwanego oraz na masy powietrza.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] czujnik ciśnienia doładowania
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 378
    Ostatni post / autor: 24-06-2021, 07:45
  2. [159] czujnik doładowania
    Utworzone przez maximus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 10:46
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:14
  4. Czujnik ciśnienia doładowania...??
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 14:49
  5. Czujnik cisienia doładowania
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory