Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Nie działają awaryjne - uszkodzony moduł bsi

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    159 1.9 120km mod na 150km
    Postów
    3

    Domyślnie Nie działają awaryjne - uszkodzony moduł bsi

    Siemka. Opiszę w skrócie moją historię i mój problem. Nie działały mi światła awaryjne - myślałem, że wciśniety jest po prostu przycisk. Dałem auto do elektromechanika, który zdiagnozował, że uszkodzony jest moduł bsi. Kupiłem moduł bsi od razu z tymi bezpiecznikami (używany ale sprawny) i zaniosłem z myślą że zrobią w 2-3 dni. Dupa. Koleś powiedział, że nie da rady tego zrobić on i jeden jakiś bardzo dobry elektromechanik w Opolu (choreee) i że to tylko w ASO zrobią, bo po wymianie modułu działają awaryjne ale nie da rady odpalić auta, a oni nie potrafią tego przeprogramować czy coś? (co to za elektromechanik xDD) Zawiozłem to do elektromechanika, który serwisuje Fiaty, Alfy i lancie... No i auto tam stoi dwa tygodnie. Dzwoniłem, ale wydaje mi się, ze mnie zbywają bo najpierw dwa razy usłyszałem, że kierownik pojechał na jazdę próbną innym autem a na następny dzień mowili mi przez telefon, że elektryk co się tym zajmuje miał problemy zdrowotne i że dalej to robi i że jeszcze chwile to potrwa. A najlepsze jest, to że raz jak zadzwoniłem to powiezieli mi że auto będzie gotowe na jutro. Panowie nie wiem co robić. Zabrać auto z modułem i szukać gdzie indziej? Gdzie mi to mogą zrobić żeby ten moduł pasował do mojego auta? Ile to mniej więcej kosztuje? Może samemu da rady to zrobić? Proszę o pomoc bo tęsknie za alfą... No i odradzam ten serwis gdzie teraz auto stroi - Lukoszek Opole. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Skrzynkę bsi tak jak Ci powiedział pierwszy spec nie da się tak poprostu to przełożyć. Musiał byś jeszcze przełożyć Z TEGO SAMEGO AUTA sterownik, guzik do odpalania, blokadę kierownicy i kluczyki. W tedy tak możesz wyjąć i wsadzić graty bez programowania. Druga sprawa musisz jechać tam gdzie ktoś się zna na programowaniu, sam elektromechanik to moim zdaniem za mało.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    W Tychach jest http://www.kocar.com.pl/o-nas/ .Zadzwoń do nich, robią takie coś i mają pojęcie. Naprawiają BSI, więc zaprogramować też będą mogli.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    159 1.9 120km mod na 150km
    Postów
    3

    Domyślnie

    Zabieram auto w poniedziałek od tych łajz bo auta nawet nie zrobili...podjade do aso i zapytam o koszt i najwyżej tam zostawię, jak nie to wyślę do Tych bo już z kolesiem rozmawiałem i koszt przeprogramowania / sklonowania to 250 zł. Ciężko wyjąć ten moduł? Muszę mieć jakieś specjalistyczne śrubokręty?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Modul jest z tylu za skrzynka bezpieczników w kabinie. Jest wcisniety w nia wtyczką.musisz odkręcić 3 imbusy trzymajace to wszystko i poodpinac wtyczki od skrzynki bezpieczników i troche obrócić całość, bo z tylu w bsi sa jeszcze 3 wtyczki.
    Troche tam ciasno jest ale dasz rade. Ja sobie pomoglem tym, ze troche poodginalem te blaszki mocujace i jakos wyszlo

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    159 1.9 120km mod na 150km
    Postów
    3

    Domyślnie

    I dupa, dzwoniłem dzisiaj żeby zabrać auto to serwisant powiedział, że elektryk rozberał tamteN MODUŁ i niby procesor jest inny. Zamowili niby wlasciwy procesor i do piatku maja zrobic bo niby teraz jak wkladaja to wszystko dziala ale nie odpala auta... obawiam sie ze do piatku oni tego nie zrobia. Co mam zrobic jak beda chcieli mi zwrocic auto ktore nie odpala? A ja im dostarczylem na chodzie? I pewnie modul ktory kupilem bedzie do kosza jak oni cos spapraja.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    Jedynie możesz walczyc na drodze sądowej. Ale niewiem czy to jest warte bo najlepiej trzeba wziasc adwokata za kturego musisz zapłacic. A biegły może uznac że nieznali sie na tym i mieli prawo sie pomylić.

Podobne wątki

  1. Kierunkowskazy i awaryjne - nie działają.
    Utworzone przez Tidimel w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 08:17
  2. nie działają kierunkowskazy i awaryjne
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-01-2017, 22:24
  3. [155] Kierunki i światła awaryjne nie działają.
    Utworzone przez Arek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 22:55
  4. Nie działają kierunkowskazy i awaryjne
    Utworzone przez pinki99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 07:22
  5. [156] kierunkowskaz i awaryjne nie działają
    Utworzone przez malek3333 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory