Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Alfa 159. TI, tbi

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    jako może ciekawostkę dla niektórych podam, że silnik w Giulii Veloce 280HP nie pali mi wcale mniej po mieście niż Tbi, czyli ok 15 przy dynamicznej jeździe. OK w Giulii mam Q4 i automat i mam kapcie 255 na tyle, do tego pewnie bardziej korzystam z mocy niż w TBi - kazde coś tam dodaje do spalania. na trasie w Giulii tak o 10% mniej bo jest 8 biegów i jedzie się na znacznie niższych obrotach (tempomat 140km/h Giuia ok 9.9l, TBi 10.8 - ekspresówka z górkami i zakrętami, na płaskiej jest lepiej). cudów nie ma, nie sądzę że wybierając inny samochód o mocy ok 200HP można spodziewać się szczególnie mniejszczego spalania niż w TBi (pewnie -10-15% jeszcze do zrobienia, ale nie -40-50%, to tylko w dieslu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    opel
    Postów
    4

    Domyślnie

    Hej

    Cytat Napisał magil
    Dużo km robisz rocznie?
    Jakichs zawrotnych dystansow nie robie, standardowo to 10-12 tys km rocznie ale problem w tym ze sa to zazwyczaj krotkie odcinki jak na ten silnik (tbi) tzn do pracy mam ~15km w jedna strone w warunkach pomiedzy miastami gminnymi czyli zazwyczaj sie jedzie a nie stoi, jak juz pisalem powyzej cytujac tego goscia z alfaowner na tym dystansie ten silnik srednio pali okolo 11-12l/100km co wedlug mnie jest wartoscia bardzo duza i nie mam tutaj zastrzezen do silnika, taka juz jego charakterystyka i tyle. Ciagle przywoluje tego mojego opla ze smieszna pojemnoscia ale on po przejechaniu 1,5km od wyruszenia do pracy przy 80km/h pokazuje chwilowe spalanie na poziomie 5l wiec moze dla wlascicieli alfy te 11l to nie jest duzo ale mnie sie wydaje jednak troche przesadzone.
    Cytat Napisał baster
    Moja pali w mieście 10,5 l/100 jeździ żona. Jak jeżdżę ja to pewnie pali więcej, ale przyjemność z jazdy nie ma ceny. W trasie przy spokojnej jeździe można zejść poniżej 9 l/100, ale przyjemności z jazdy wtedy brak. Generalnie polecam Alfę 159 z tym silnikiem
    Ja wiem ze to jest solidny silnik, wlasciwie jezeli chodzi o 159 to chyba jedyny rozsadny wybor jezeli chodzi o benzyne tylko cholernie paliwozerny zrozumialbym gdyby duzo palil kiedy ktos wciaska gaz do dechy ale ten wspomniany przeze mnie gosc z alfaowner pisal ze niewazne jak delikatnie jechal nie potrafil zejsc z tych 11l. W konsekwencji sprzedal samochod.

    Pozdrawiam.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał fin Zobacz post
    Hej


    Jakichs zawrotnych dystansow nie robie, standardowo to 10-12 tys km rocznie ale problem w tym ze sa to zazwyczaj krotkie odcinki jak na ten silnik (tbi) tzn do pracy mam ~15km w jedna strone w warunkach pomiedzy miastami gminnymi czyli zazwyczaj sie jedzie a nie stoi, jak juz pisalem powyzej cytujac tego goscia z alfaowner na tym dystansie ten silnik srednio pali okolo 11-12l/100km co wedlug mnie jest wartoscia bardzo duza i nie mam tutaj zastrzezen do silnika, taka juz jego charakterystyka i tyle. Ciagle przywoluje tego mojego opla ze smieszna pojemnoscia ale on po przejechaniu 1,5km od wyruszenia do pracy przy 80km/h pokazuje chwilowe spalanie na poziomie 5l wiec moze dla wlascicieli alfy te 11l to nie jest duzo ale mnie sie wydaje jednak troche przesadzone.

    Ja wiem ze to jest solidny silnik, wlasciwie jezeli chodzi o 159 to chyba jedyny rozsadny wybor jezeli chodzi o benzyne tylko cholernie paliwozerny zrozumialbym gdyby duzo palil kiedy ktos wciaska gaz do dechy ale ten wspomniany przeze mnie gosc z alfaowner pisal ze niewazne jak delikatnie jechal nie potrafil zejsc z tych 11l. W konsekwencji sprzedal samochod.

    Pozdrawiam.
    15km to nie jest już jakiś krótki dojazd do pracy. przy delikatnej jeździe, jeśli nie ma kupy skrzyżowań/świateł to te 8-9l spali, ale wtedy z 200HP nie korzystasz. przy dynamicznej jeździe na takich dystansach ze 12-13l.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Kiedyś w ramach testu udało mi się zejść do ok 7,7l wg komputera na trasie między miastami gminnymi przy bardzo spokojnej jeździe. Normalnie ani ja ani mąż nie schodzimy poniżej 9l

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jadąc w tempie 80-90 km/h da się zejść poniżej 9 na dystansie 15 km. Ale bez zbytniego szarżowania
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    - - - Updated - - -



    jesteś chyba pierwszym na forum któremu półosie padły w TBi.

    - - - Updated - - -

    Świat na forum się nie kończy.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    Świat na forum się nie kończy.
    nie kończy się, ale jest tu trochę TBi i Ty chyba jesteś pierwszy z takim problemem. Na alfaowner też się nigdy z tym nie spotkałem. Chodziło mi o to że awarie różnych rzeczy zawsze mogą się zdarzyć, Ty napisałeś o czymś egzotycznym co raczej nie jest powszechnym problemem, odpowiadając na pytanie kogoś o TBi i przedstawiłeś to w taki sposób jakby to był powszechny problem w TBi. Nie jest, nie są z tektury, raczej jesteś pechowcem i trafiłeś na jakąś gorszą/wadliwą serię, albo za mocno eksploatowałeś napęd. W TBi są inne problemy i o nich warto pisać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie kończy się, ale jest tu trochę TBi i Ty chyba jesteś pierwszy z takim problemem. Na alfaowner też się nigdy z tym nie spotkałem. Chodziło mi o to że awarie różnych rzeczy zawsze mogą się zdarzyć, Ty napisałeś o czymś egzotycznym co raczej nie jest powszechnym problemem, odpowiadając na pytanie kogoś o TBi i przedstawiłeś to w taki sposób jakby to był powszechny problem w TBi. Nie jest, nie są z tektury, raczej jesteś pechowcem i trafiłeś na jakąś gorszą/wadliwą serię, albo za mocno eksploatowałeś napęd. W TBi są inne problemy i o nich warto pisać.
    Też możesz mieć rację, ale weź pod uwagę jeszcze przebiegi. Bo podejrzewam, że mój jest raczej w górnej granicy niż dolnej. Dobra nieistotne, bo robię offtop. Pozdro.

  9. #29
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor Zobacz post
    Zagazowanie Tbi to będzie spory wydatek, w grę wchodzą tylko nowsze instalacje i trzeba liczyć się mimo to z jakimś tam zużyciem benzyny poprzez stały dotrysk benzyny na potrzeby chłodzenia wtryskiwaczy.
    4500 zł

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    I musisz pamiętać, że półosie są z tektury zrobione.
    Półosie to można i ukręcić mając 75 KM to jest bardziej zależne od ,,zdolności,,kierowcy
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 23-07-2018 o 14:42
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    Też możesz mieć rację, ale weź pod uwagę jeszcze przebiegi. Bo podejrzewam, że mój jest raczej w górnej granicy niż dolnej. Dobra nieistotne, bo robię offtop. Pozdro.
    To nie OT jeśli służy wyjaśnieniu sprawy. Pisałeś że masz 170kkm zrobione - gdyby były te półosie jak to napisałeś "z tektury" to już raczej dawno temu by się posypały, czyli nawet w Twoim przypadku nie jest tak źle. A jak było auto jeżdżone - może szybkie ruszania na skręconych kołach, może starty z pod świateł? Masz auto od nowości? Nie musisz odpowiadać, to tak tylko do przemyśleń pytania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory