Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Alfa 159. TI, tbi

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar sailor
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    AR159 SW TBi Ti
    Postów
    81

    Domyślnie

    Zagazowanie Tbi to będzie spory wydatek, w grę wchodzą tylko nowsze instalacje i trzeba liczyć się mimo to z jakimś tam zużyciem benzyny poprzez stały dotrysk benzyny na potrzeby chłodzenia wtryskiwaczy.

    Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L01 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tani diesel = oksymoron.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor Zobacz post
    Zagazowanie Tbi to będzie spory wydatek, w grę wchodzą tylko nowsze instalacje i trzeba liczyć się mimo to z jakimś tam zużyciem benzyny poprzez stały dotrysk benzyny na potrzeby chłodzenia wtryskiwaczy.

    Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L01 przy użyciu Tapatalka
    Albo zamontować nowszą instalację, która nie musi dotryskiwać benzyny.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał fin Zobacz post

    ps
    [MENTION=29970]szymonjot[/MENTION]
    co to dokladnie znaczy?

    Read more: forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/162185-alfa_159_ti_tbi.html#ixzz5LcimbBO2
    To znaczy, że przy agresywnym stylu jazdy szlag je trafi . U mnie półśrodki jakieś miały pomóc, ale prawdopodobnie obie idą na złom .

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar sailor
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    AR159 SW TBi Ti
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    To znaczy, że przy agresywnym stylu jazdy szlag je trafi . U mnie półśrodki jakieś miały pomóc, ale prawdopodobnie obie idą na złom .
    Czy jak w większości przypadków jeśli chodzi o AR 159, a TBi zwłaszcza - dostępność oraz wątpliwa jakość zamienników, w kwestii półosi również skłania do wyboru oryginalnych części zamiennych? To też istotna uwaga natury ogólnej dla kolegi szukającego informacji o użytkowaniu i serwisowaniu AR 159 TBi. Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał fin Zobacz post
    Kolejne sprawy, kazdy z tych moich znajomych ktorzy mi odradzali gdy pytalem ale "dlaczego nie?" mowil o zawieszeniu i elektryce. Z tego ze alfa "slynie" z elektroniki to i ja slyszalem, jak jest w tym przypadku? I co jest z tym zawieszeniem, ze wszyscy o nim slyszeli?
    to stereotyp który przylgnął w Polsce do Alfy przez modele 156/GT itp - tam były problemy z elektryką i było bardzo delikatne zawieszenie. W 159 jeśli chodzi o elektrykę jest już na normalnym poziomie. W pierwszych 159 już było znacznie lepiej jeśli chodzi o zawieszenie, a w TBi jest już poliftowe, i wydaje się być bezproblemowe. W razie czego kolega na forum [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] ma czy pracuje w firmie która robi regenerację oryginalnych (tylko) wahaczy, i te od niego podobno nie odbiegają jakością od oryginałów (to ze słyszenia z forum) - koszt dla górnych to było coś ok 200 czy 250zł, dolne nie wiem. W kazdym razie tu raczej nie szukałbym potencjalnych problemów.

    Jeśli chodzi o M32 to tez już raczej nie ma na taka skalę problemów jak w pierwszych 159 - na forum był chyba 1 przypadek w TBi. Raz na początku wymienić olej, dolać go więcej (0.5l ponad przelew (zakręcić i dolać z gory)) i powinno być cacy na zawsze.

    Jedyna przypadłość to turbina, jej smarowanie jest średnio rozwiązane a interwały wymiany oleju co 35tyś km i słaby olej jaki zalecała AR przyczyniały się do padów turbiny przed 100tyś km. W tym ukladzie smarowania turbiny jest śruba s filterkiem, ona może się zasyfić i ograniczać przepływ oleju. Do tego olej (marny i stary) smarzył sie w wężu doprowadzającym olej (nieizolowany termicznie, a puszczony nad kolektorem wydechowym), przez co degradował i potencjalnie dodatkowo zasyfiał śrubę/filterek. dlatego warto kupować auto które ma udokumentowane czestsze wymiany oleju. Potem jak byś kupił to przy wymianie oleju ja można robić płukanki (ja tak robiłem zawsze). Sam ten wąż warto wymienić na izolowany termicznie i inaczej powyginany (z Giulietty 2014+ też to u siebie zrobiłem, jest gimnastyka ale da się wymienić bezodkręcania turbiny). Samą śrubę z filterkiem też można wymienić albo zastąpić inną bez filterka (w razie czego jest w zestawie z wężem - koszt łączny ok 200zł).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    To znaczy, że przy agresywnym stylu jazdy szlag je trafi . U mnie półśrodki jakieś miały pomóc, ale prawdopodobnie obie idą na złom .
    jesteś chyba pierwszym na forum któremu półosie padły w TBi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Albo zamontować nowszą instalację, która nie musi dotryskiwać benzyny.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    czyli jeszcze większy koszt. raczej bym nie szedł w gazowanie TBi, słyszałem o jednym TBi zagazowanym (gość z Portugalii z forum Alfaowner ma od mniej niż roku), więc raczej mało doświadczenia na rynku z tymi silnikami
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ktoś tu na forum ma instalację sekwencyjną.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    opel
    Postów
    4

    Domyślnie

    Panowie (bo chyba zadne Panie sie udzielaly ) a szczegolnie [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dziekuje za rzeczowe odpowiedzi.

    Przyznam szczerze, ze na chwile obecna glownym czynnikiem powstrzymujacy mnie przed podjeciem jakichkolwiek smielszych dzialan zwiazanych z zakupem jest to zuzycie paliwa na poziomi 10-11 czyli 2x wieksze niz moj obecny woz, bo o ile stan techniczny mozna mniej wiecej sprawdzic aby uniknac dalszych kosztow to tego sie niestety nie da oszukac, silnik pali ile pali. Bede musial sie rozejrzec po okolicznych komisach i wziac jakas na jazde testowa i sprawdzic ile wyjdzie przy moim stylu jazdy.

    Pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    Panowie (bo chyba zadne Panie sie udzielaly ) a szczegolnie [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dziekuje za rzeczowe odpowiedzi.

    Przyznam szczerze, ze na chwile obecna glownym czynnikiem powstrzymujacy mnie przed podjeciem jakichkolwiek smielszych dzialan zwiazanych z zakupem jest to zuzycie paliwa na poziomi 10-11 czyli 2x wieksze niz moj obecny woz, bo o ile stan techniczny mozna mniej wiecej sprawdzic aby uniknac dalszych kosztow to tego sie niestety nie da oszukac, silnik pali ile pali. Bede musial sie rozejrzec po okolicznych komisach i wziac jakas na jazde testowa i sprawdzic ile wyjdzie przy moim stylu jazdy.

    Pozdrawiam.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dużo km robisz rocznie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,75 TBI
    Postów
    15

    Domyślnie

    Moja pali w mieście 10,5 l/100 jeździ żona. Jak jeżdżę ja to pewnie pali więcej, ale przyjemność z jazdy nie ma ceny. W trasie przy spokojnej jeździe można zejść poniżej 9 l/100, ale przyjemności z jazdy wtedy brak. Generalnie polecam Alfę 159 z tym silnikiem

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory