Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dezaktywacja dźwięku uzbrajania / rozbrajania alarmu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlody0610
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 159 SW TI 2.4JTDm Q4
    Postów
    24

    Domyślnie Dezaktywacja dźwięku uzbrajania / rozbrajania alarmu

    Długo szukałem i nie znalazłem odpowiedzi, więc zakładam nowy wątek. (Jakby jednak był podobny to proszę o usunięcie)

    Podpowie mi ktoś jak wyłączyć ten denerwujący dźwięk? Da radę to ogarnąć MESem? Jeżeli tak to czy będzie potrzebna karta kodowa?
    A może inny program ogarnia takie rzeczy? Mam kable: VAG KKL i ELM237

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    jeśli masz oryginalny alarm w body computerze (czyli w panelu z lampkami w podsufitce z przodu, masz te czujki zamiast schowka na okulary) to ustawienia na konkretne rynki w MES (chyba Holandia) wyłączy dźwięki bo tam jest niedozwolone bipkanie. do tego potrzebujesz kartę kodową do swojego auta. jeśli masz nieoryginalny/dokładany alarm to musisz dojść do tego jaki i szukać po instrukcjach producenta, pewnie jest jakaś procedura.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlody0610
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 159 SW TI 2.4JTDm Q4
    Postów
    24

    Domyślnie

    Tak, mam oryginalny alarm. Spróbuję zrobić tak jak mówisz.
    Dzięki za podpowiedź

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    A ja mam trochę inne pytanie. Da się jakoś zrobić żeby był dźwięk włączania alarmu przy zamykaniu samochodu, bez alarmu? Niekoniecznie chcę zakładać alarm, chodzi mi jedynie o taki dźwięk https://youtu.be/xSc9xaLkxng

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    pewnie, zrobić sobie prosty układzik elektronik hobbysta, trochę pogrzebania przy kablach, najlepiej dostosowanie jakiegoś bipkacza gotowego (dziecięce piloty do zabawy - to podłączyć na syrenę za 20zł taką małą alarmową). ale jesteś pewien że takie coś chcesz?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pewnie, zrobić sobie prosty układzik elektronik hobbysta, trochę pogrzebania przy kablach, najlepiej dostosowanie jakiegoś bipkacza gotowego (dziecięce piloty do zabawy - to podłączyć na syrenę za 20zł taką małą alarmową). ale jesteś pewien że takie coś chcesz?
    Średnio mnie satysfakcjonuje takie rozwiązanie, chociaż, jeśli by działało z oryginalnym pilotem to może... jedyne co zniechęca mnie do założenia alarmu to to, że może się sam włączać. Wiem że nie ma prawa.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    To alfa 159 ma jakiś dźwięk alarmu ? nigdy się nie spotkałem w żadnej.
    Pokaż jak to działa

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    A czy ktoś ogarnął temat wyłączenia dźwięku aktywacji/ dezaktywacji alarmu dołożonego w salonie? Prawdopodobnie mam właśnie taki, brak dodatkowych przycisków w podsufitce, dołożone czujniki i te irytujące dźwięki podczas zamykania/ otwierania auta....

    Nie mogę znaleźć żadnej adnotacji w instrukcji/ książce serwisowej jaki to model alarmu.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    przecież w salonie mogli Ci dołożyć jakikolwiek alarm - nawet cokolwiek najtańszego - tak jak w żony Giulietcie jakąś podmarkę importera alarmów Cheetach - zero dokumentacji, zero strony internetowej, zero mozliości dodzwonienia się do importera itp. Jako preferowane przez samo AR natomiast zakładali Meta Systems - łatwo rozpoznać na przednią szybę przyklejali taki owalny element z diodą od alarmu (miałem Meta Systems w 159 z 2005r a teraz w Giulii też mam i ten element prawie się nie zmienił).
    W Giulii nic mi nie pika, ale nie mam pojęcia jak w razie czego przeprogramować, bo żadnej dokumentacji nie dali mi z autem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    O to to! Mam dokładnie taki z tym owalnym elementem. Znasz pełne jego oznaczenie? Rozpoczynam poszukiwanie jakiejś dokumentacji do niego! Dzięki za naprowadzenie!

    Edit - już wiem, to Meta System M782, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jak wyłączyć ten cholerny dźwięk, szczególnie irytujący przy otwieraniu samochodu... Any clues?
    Ostatnio edytowane przez bahcio ; 18-11-2018 o 23:58

Podobne wątki

  1. [159] Alarm M782 - dezaktywacja
    Utworzone przez dpar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 20:07
  2. Dezaktywacja Alarmu??
    Utworzone przez Slades w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2016, 18:55
  3. [Giulietta] Dezaktywacja buzzera systemu S.B.R.
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 09:41
  4. Immobilizer - dezaktywacja
    Utworzone przez jair w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 22:14
  5. Brak alarmu i dźwięku przy zamykaniu auta.
    Utworzone przez Mankovich w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory