Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Kilka pytań odnośnie Alfy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie Kilka pytań odnośnie Alfy

    Witam, mam na imię Marcin.

    Od tygodnia poruszam się AR 159 z silnikiem 19 jtdm 150koni.
    Mam kilka pytań odnośnie mojego samochodu, oczywiście zanim się zdecydowałem napisać ten post. Przeszukałem forum pod kątem moich pytań ale odpowiedzi nie znalazłem.

    1. Czy ktoś z Państwa ogarnął domykanie szyb z pilota? moja niestety nie ma tej funkcji bo jest z 2008r. Czy jest możliwość zaprogramowania tego z pozycji komputera, czy raczej trzeba grzebać w elektryce?

    2. Moduł Blue&me a raczej jego funkcja Media Player. Na pendrive mam ok 30 utworów, urządzenie czyta mi może z 15 lub 10 utworów. To tak działa czy u mnie jest coś nie tak? czy po wykonaniu aktualizacji do 5.5 lub 5.6 to ustąpi? i czy do tej pory powstały jakieś nowe aktualizacje? Czy u was też się Media player wiesza?

    3. Czy przy lekkim wciśnięciu pedału sprzęgła, powinienem czuć drgania?

    4. Czy będąc członkiem forum, można liczyć na zniżki w ASO Alfy na jakieś drobiazgi do niej?

    5. Czy ktoś może montował ładowarkę USB w samochodzie? i może się tym pochwalić jakimiś fotkami?

    Z góry dziękuje za rzetelne odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    1.Nie da się włączyć w kompie. Chyba był o tym jakiś cały temat, a tak sam na czuja powiem że pewnie wymiana modułów w drzwiach i pewnie dodanie czujników przeciwzgnieceniowych do uszczelek szyby to takie minimum - tylko nie wiem czy to ruszy w nowym aucie - czy jest kompatybilne z resztą elektroniki. Nie kojarzę żeby ktokolwiek to próbował dołożyć
    2.są problemy z niektórymi formatami mp3, oficjalnie też B&M wspiera tylko bitrate do 192kbps. U mnie na 5.6 na 2 różnych modułach B&M i B&M Nav, też nie czytało wszystkich MP3, albo zwieszało się (to szczególnie przy MP3 320kbps max z VBR) - u siebie przekonwertowałem wszystkie MP3 do WMA na stały bitrate 192kbps jakimś konwerterem z netu i teraz wszystko hula.
    3.nie pamiętam, choć nie brzmi to obco
    4.nie, ale np w sklepie autosklep24.pl mamy 10% zniżki dla alfaholików na wszystkie części
    5.nie wiem co specjalnego masz na myśli, miałem wtykniętą w gniazdo ładowarkę do telefonu i tyle
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Co do 1 mojego pytania, wydaje mi się że jest to proste do ogarnięcia. Skoro domykanie szyb jest z kluczyka to wydaje mi się że trzeba to podłączyć do centralki sterowania centralnego zamka.

    co do 2 mojego pytania, tak się domyślałem że może coś z tym być. Ciekawe jest to że odtwarza wszystkie utwory, chodź nie zawsze. Dziękuje za upewnienie mnie w tym.

    3. Mam nową dwumase i sprzęgło, dlatego się dopytuje czy jest to dobrze.

    4. Dziękuje za informacje, zaraz sprawdzę czy mają gumowe dywaniki do pojemników w drzwiach.

    5. Jestem osobą nie palącą. Dlatego myślę aby zamiast zapalniczki w to miejsce wstawić ładowarkę USB do telefonu. Byłem ciekaw czy ktoś coś takiego zrobił wcześniej i może się pochwalić takim patentem.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Ad.5 Ktoś montowal w panelu klimatyzacji trzeciej strefy (na tylną kanape), tyle że zasadniczo nie ma to sensu. Jeżeli będziesz chciał podladowac nieuzywsny telefon, to coś tam się da ale bardzo wolno, natomiast ładowanie telefonu z gniazda USB i używanie nawigacji już nie ma sensu, poziom baterii i tak będzie spadał.
    Gniazda USB w nowych samochodach służą bardziej do przesyłania muzyki na wbudowane radio niż do ładowania telefonu, polecam dobra markową ładowarkę.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Zależy jaką ladowarka moc. Moja ma 2.1 ampera i jest dość mocna

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    Panowie, sensem pytania o ładowarkę USB nie była jej moc ładowania. Tylko miejsce jej montażu w aucie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martenz Zobacz post

    3. Mam nową dwumase i sprzęgło, dlatego się dopytuje czy jest to dobrze.
    No raczej nie jest dobrze. Żadnych drgań być nie powinno.

    Poniżej masz przykład ładowarki USB:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post2102857
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 24-07-2018 o 12:25

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    [MENTION=64256]Klonek[/MENTION] dziękuję za link, też myślałem o tym miejscu. Ale bałem się że napój może mi się wylać, dlatego zastanawiałem się czy nie umieścić jej zamiast gniazdka zapalniczki. W końcu nie palę, gniazdo zapalniczki przenieść do tyłu tunelu pod nawiewy.

    Co do drgań na pedale sprzęgła, ja osobiście nie montowałem tej dwumasy. Ale jak robiłem przegląd we własnym zakresie (trochę mechanikuje) to widziałem ze jest ona świeżo założona bo nie mam na niej żadnej rdzy. Oczywiście nie zdejmowałem skrzyni tylko oceniłem jej stan na podstawie odkręconej blaszki która jest przykręcona do skrzyni biegów (mam nadzieje że wiecie o którą mi chodzi).

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Montaż gniazda USB w miejscu gniazda zapalniczki jest dość problematyczny. Nie chciałem uszkodzić tunelu, więc odpuściłem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180710_065110.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.4 KB
ID:	248479
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    55

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] a czy jak nie masz wpiętego przewodu do tej ładowarki, możesz włożyć z powrotem popielniczkę ? Myślę że odpowiedź na moje pytanie odnośnie ładowarki USB, została wyczerpana. Jak tylko u siebie zamontuje, zaprezentuje w odpowiednim dziale.

Podobne wątki

  1. [155] Kilka pytań odnośnie 155 2.0 8v
    Utworzone przez DJBisonus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 11:22
  2. [GTV Spider] Galuś pyta czyli - Kilka pytań odnośnie Alfy Spider :)
    Utworzone przez Galus87 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 16:10
  3. [33] Kilka pytań odnośnie 33.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 22:12
  4. [146] Kilka pytań odnośnie Alfy Romeo146
    Utworzone przez PiterQ146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 16:32
  5. Kilka pytań odnośnie 164
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2007, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory