Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tryb sport/winter

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Alfa romeo 159 2.4 200km 2006r
    Postów
    20

    Domyślnie Tryb sport/winter

    Witam Panowie interesuje mnie tryb w mojej belli. Tryb sport/winter moze ktos mi wyjaśnić jak włączyć i na czym polega? Po kliknięciu w niego przy biegu wyskakuje literka S chyba chodzi o sport a jak wlaczyc tryb winter?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    musisz dłużej nacisnąć

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Tryb sport/winter działa ponoć tylko w 2,4

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Tryb sport - biegi zmieniają się wysoko (powyżej 3k), skrzynia nie pozwala na spadek obrotów poniżej 2k dzięki czemu zawsze masz do dyspozycji maksymalny moment. Dodatkowo skrzynia sprawniej redukuje, nie trzeba cisnąć gazu do kickdowna. Bardzo przyjemnie sie na tym jeżdzi po krętych droga lub na zatłoczonych jednopasmówkach gdzie często się wyprzedza. Na autostradach nie przydatne, w mieście tym bardziej. Jedyny minus to wyższe spalanie ale też bez jakiegoś dramatu.

    Winter - auto rusza z drugiego biegu. Trzeba przytrzymać dłużej przycisk żeby włączyć.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Tryb sport - biegi zmieniają się wysoko (powyżej 3k), skrzynia nie pozwala na spadek obrotów poniżej 2k dzięki czemu zawsze masz do dyspozycji maksymalny moment. Dodatkowo skrzynia sprawniej redukuje, nie trzeba cisnąć gazu do kickdowna. Bardzo przyjemnie sie na tym jeżdzi po krętych droga lub na zatłoczonych jednopasmówkach gdzie często się wyprzedza. Na autostradach nie przydatne, w mieście tym bardziej. Jedyny minus to wyższe spalanie ale też bez jakiegoś dramatu.

    Winter - auto rusza z drugiego biegu. Trzeba przytrzymać dłużej przycisk żeby włączyć.
    Zgadza sie ale też bezsensownie trzyma przed zmianą biegu na wyższy do 4000 rpm.

    Ja zamiast trybu sport wole sie pobawić manetkami na kierownicy

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    jakie szczescie ze mam manual w q4

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Winter - auto rusza z drugiego biegu.
    No właśnie chyba nie. Spadło trochę śniegu i wypróbowałem to. Podczas ruszania wrzuciłem na "manual" i na wyświetlaczu pokazał sie bieg nr 1.
    Instrukcję od skrzyni mam po włosku, a on line nie znalazłem polskiej wersji, więc nie wiem co o tym pisze producent.
    Znalazłem cos takiego na stronie producenta samochodu, ale chodzi o DNA:
    "Wybór tego ustawienia zmienia układy dynamicznej kontroli trakcji w celu zapewnienia maksymalnej przyczepności. To zasługa wykorzystania układów dynamicznej kontroli trakcji VDC i ASR".
    Nie zauważyłem też, żeby biegi zmieniały sie w innym zakresie obrotów, niż zwykle.
    Ma ktoś polską instrukcję skrzyni i mógłby zerknąć?

    OK, znalazłem.
    WINTER: program dla ruszania na
    drogach o niskiej przyczepności, takich jak pokrytych śniegiem, lodem, błotem. W takich warunkach przy niskiej przyczepności sterowanie elektroniczne skrzynią biegów może spowodować ruszenie samochodu z biegu wyższego niż 1 aby uniknąć poślizgu kół: nie jest to nieprawidłowość
    Ostatnio edytowane przez jadzia ; 21-12-2021 o 12:02

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    No właśnie chyba nie. Spadło trochę śniegu i wypróbowałem to. Podczas ruszania wrzuciłem na "manual" i na wyświetlaczu pokazał sie bieg nr 1.
    Instrukcję od skrzyni mam po włosku, a on line nie znalazłem polskiej wersji, więc nie wiem co o tym pisze producent.
    Znalazłem cos takiego na stronie producenta samochodu, ale chodzi o DNA:
    "Wybór tego ustawienia zmienia układy dynamicznej kontroli trakcji w celu zapewnienia maksymalnej przyczepności. To zasługa wykorzystania układów dynamicznej kontroli trakcji VDC i ASR".
    Nie zauważyłem też, żeby biegi zmieniały sie w innym zakresie obrotów, niż zwykle.
    Ma ktoś polską instrukcję skrzyni i mógłby zerknąć?

    OK, znalazłem.
    WINTER: program dla ruszania na
    drogach o niskiej przyczepności, takich jak pokrytych śniegiem, lodem, błotem. W takich warunkach przy niskiej przyczepności sterowanie elektroniczne skrzynią biegów może spowodować ruszenie samochodu z biegu wyższego niż 1 aby uniknąć poślizgu kół: nie jest to nieprawidłowość
    Mam polską instrukcje w pdfie. Chcesz odezwij sie na PW wyśle ci na maila

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    351

    Domyślnie

    Dziękuję, ale juz znalazłem. Wyżej wkleiłem cytat z tej instrukcji.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Sport / winter i ksenony
    Utworzone przez ugryziony w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 21:03
  2. [159] Sport /Winter alfa romeo 159
    Utworzone przez roni194 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory