Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 1.9 JTDm 8v - Tryb awaryjny[?] i brak błędów na zimnym silniku.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SEDAN 1.9 JTDM 120 KM 2008
    Postów
    6

    Exclamation 1.9 JTDm 8v - Tryb awaryjny[?] i brak błędów na zimnym silniku.

    Witam,

    Od tygodnia mam problem samochodem ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 8v 120 KM 2008r.

    Auto po około minucie od uruchomienia przechodzi w tryb awaryjny (sztywne maksymalne 2000 obr/min). Po rozgrzaniu silnika do 90 stopni(20-25min na postoju), praca silnika wraca do normy. Po rozgrzaniu, samochodem mogę normalnie jeździć i nie odczuwam żadnych nieprawidłowości. Auto nie dymi, brak spadków mocy, brak falowania obrotów oraz brak jakichkolwiek błędów na desce jak i w programie diagnostycznym.

    Dodam że, Alfa rok temu została poddana modyfikacji układu DPF i EGR (Usunięcie/Wyłączenie) oraz zwiększono jej moc z 120KM do 150KM. Od tamtej pory z autem było wszystko w porządku, aż do poprzedniego tygodnia, gdy problem wystąpił.
    Samochodem nie byłem jeszcze w żadnym warsztacie/serwisie. Chciałbym na początek wykonać diagnozę we własnym zakresie na tyle, na ile to możliwe.

    Na ten moment podejrzewam przepływomierz/filtr powietrza. Przepływomierz był odpinany oraz czyszczony preparatem przeznaczonym do jego czyszczenia(CRC). Możliwe, że niepotrzebnie, ponieważ nic się nie zmieniło i problem dalej występuje. Filtr sprawdzę i wymienię jak znajdę kanał. Co do parametrów w programie diagnostycznym, to jestem w stanie wykonać wykres pracy silnika, ale nie jestem w stanie go sam przeanalizować i wyłapać niezgodności.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie hipotezy i wskazówki. Prosiłbym też o podpowiedź jakie parametry dołączyć do wykresu i jak go najlepiej wykonać aby był przydatny. Na razie dołączam wykres z postoju na rozgrzanym silniku z 30s pracy w zakresie 900-4000 obr/min.

    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres Rydelkow Alfa 159 1.9 JTDm 8v.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	76.1 KB
ID:	249058

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Skoro przechodzi w tryb awaryjny a brak błędów w ECU, to najlepiej będzie przywrócić ori mape i sprawdzić co w trawie piszczy.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SEDAN 1.9 JTDM 120 KM 2008
    Postów
    6

    Domyślnie

    Czy po przywróceniu oryginalnej mapy, błąd który powoduje u mnie tryb awaryjny, pozostanie zapisany? Czy po wgraniu oryginału się skasuje i trzeba będzie czekać, aż samochód ponownie go pokaże?
    Dzwoniłem dziś do warsztatu w którym robiono mi modyfikacje. Poinformowano mnie, że mogę podjechać i zostanie wgrany oryginał. Teraz się zastanawiam czy jest sens, ponieważ auto przechodzi w tryb awaryjny tylko po długim odstaniu (np. całej nocy), po rozgrzaniu samochód jeździ cały dzień normalnie, a tryb awaryjny się nie włącza. Do warsztatu mam ponad 120 km. Jeśli wgram oryginał i trzeba będzie czekać ponownie na błąd, to możliwe, że go po prostu nie pokaże? Co wtedy? Mogę wracać do domu z oryginalna mapą? Dodam tylko, że warsztat to Electric-Service Białystok. Ja jestem z okolic Łomży.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm 210KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Hej, jak skończyła się sprawa? Mam od jakiegoś czasu takie same objawy Brera 2.4 JTDm. Na zimnym do 2000obr, jak sie rozgrzeje to śmiga jak należy. pomocy

Podobne wątki

  1. [159] tryb awaryjny
    Utworzone przez kazur22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2019, 10:00
  2. [159] Tryb awaryjny a brak błędów w komputerze 1.9 16v JTDm
    Utworzone przez Hanoris w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-09-2018, 15:56
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. [Giulietta] Strasznie muli....Tryb awaryjny.....Mnóstwo błędów
    Utworzone przez Megi_83 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 21:47
  5. Pilny problem brak mocy, tryb awaryjny
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory