Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Problem z odpaleniem 2.4 Jtd (błąd czujnik wałka rozrządu)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie Problem z odpaleniem 2.4 Jtd (błąd czujnik wałka rozrządu)

    Witam serdecznie, niedawno po spadnieciu 159 zakupiłem brere. Po przejechaniu z 300km pokazał się check engine oraz problemy z odpaleniem znaczy samochód kręci kręci i nie zapala. Dopiero po chwili jak dostanie to uruchomi się aczkolwiek nie ma na to reguły. Co do samej jazdy żadnych uwag nie mam. Ani nie mam problemów z mocą, wskazówka obrotomierza nawet nie drgnie. Po konsultacji z mechanikiem i podłączeniu pod komp wskazywało na czujnik położenia wałka rozrządu. Dodatkowo (gdyż niedawno był wymieniany rozrząd sprawdziliśmy jego ustawienie) wszystko w porządku. Po wymianie czujnika alfa odpalił, skasowasowal się check engine. Niestety po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do 'normy'. Jakieś pomysły? Świece nowe

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Źle ustawiony rozrząd albo zerwany klin koła dolnego.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Znaczy rozrząd był robiony w dosyć renomowanej firmie we Wrocławiu i po sprawdzeniu przez mojego mechanika faktycznie rozrząd jest dobrze wymieniony. Tutaj jeszcze podpowiedź od jednego z moich znajomych czy może jest to kwestia że czujnik nie jest oryginalny tylko zamiennik przez co nie będzie wspoldzialal z Brera?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Prawdopodobnie nie czujnik tylko kabelki czytające i zasilające czujnik.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Poprzedni właściciel z tego co widziałem w fakturach, nie oszczędzal na częściach i robociznie, do tego naprawdę wyglądał na osobę uczciwą (wiem jak to brzmi ale nie wyglądał na takiego co mógłby człowieka w balona robić) i po ostatniej rozmowie stwierdził że za jego posiadania alfa problemów z odpaleniem nie miała. Początkowo gdy ja przejąłem po wyświetleniu check engine lepiej paliła na zimno niż na ciepłym silniku. Teraz z kolei na ciepłym pali lepiej)(tak jak poprzednio) czyli za drugim podejściem natomiast na zimnym początkowo mimo palenia checku zapał odrazu. Zmieniło się to po przejechaniu kolejnych 500 km. Pali tak jakby chciał a nie mógł. I też zauważyłem pewna prawidłowość, iż po kilkukrotnym kręcenia rozrusznikiem alfa nie zapali. Dopiero gdy wyciągnę kluczyk, odczekam z 5 s, wsadze do ponownie jest szansa na odpalenie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9jtd 16v 2007
    Postów
    460

    Domyślnie

    Właśnie tak samo miałem aż całkiem zgasł i nie odpalal. Jeden mechanik stwierdził, że rozrząd jest ok i bo znaki się pokrywają, ale ścięty był klin na wale korbowym i rozrząd był przestawiony około 2mm. Po wymianie koła na wale i ustawieniu rozrządu Alfa jeździ bez problemu. Na 100 klin na wale, ta zębatka jest za kołem pasowym i ma lewy gwint i moment obrotowy około 350 nm

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Panowie, przyjmijmy że sprzedający był uczciwy. Rozrząd wymieniony był w październiku, ja samochód kupowałem w czerwcu. Facet mówi że nie miał problemów z odpalaniem samochodu, sam jednak mówi że za dużo nie jeździł. Czy możliwe jest ze po tak długim bezproblemowym czasie coś się z rozrządem stało i przestał odpalać?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Sprawdź dla pewności ten zamiennik co założyłeś i okablowanie, wtyczki...
    Jak to wyeliminujesz, to dalej koledzy Ci napisali co sprawdzić.

    Po nitce do kłębka.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Rozrząd był wymieniany w Irbis we Wrocławiu. Może jest tu jakiś były, aktualny klient co by powiedział na ile są rzetelną firmą póki co czekam na oryginał czujnika, będziemy kombinować

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia czy są rzetelną firmą czy nie. Klin mógł zostać zerwany już po wymianie rozrządu. Po prostu sprawdź ustawienie rozrządu z użyciem blokad.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Problem z czujnikami wałka/wałka rozrządu
    Utworzone przez nietyx w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 01:32
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  3. czujnik wałka rozrządu/czujnik halla
    Utworzone przez Alfista w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 07:47
  4. [145] błąd czujnika wałka rozrządu
    Utworzone przez jojko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 16:36
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2007, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory