Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Brera na codzień.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie Brera na codzień.

    Na Brerkę choruje od kilku lat , ale zawsze coś stało na przeszkodzie-najpierw fundusze, póżniej konieczność 4 drzwi i większy bagażnik itd.W tym momencie wózka już nie wożę ,dziecko samo wchodzi do fotelika , a jest wystarczająco małe,żeby ta mała ilość miejsca z tyłu córeczce nie przeszkadzała(niecałe 3 latka).
    Prosiłbym o opinię o Brerce jako autku do codziennej jazdy-głównie chodzi mi komfort resorowania i głośność.W GT przeszkadzała mi nie tyle sztywność, co głośność zawieszenia i komunikowanie dzwiękami wszystkich niedoskonałości drogi Zazwyczaj nie jeżdzę szybko-jak sprawuje się wyciszenie ogólne i bezramkowych drzwi do powiedzmy 100-120 km/h.
    Jesli chodzi o parkowanie, to mała zwrotność , ani widoczność mi nie przeszkadza-często prowadzę busa i dostawczaka, więc wiadomo
    Czy przesiadka ze 166 może zaboleć?
    Wogóle to da się coś kupić w Polsce przyzwoitego, czy trzeba sprowadzać ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar _M_
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Jest: MEGANE RS 3 // Były: Alfa Brera 2.4+ , GT 1.9+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Hej,

    ja bym nie polecił. Dla mnie auto " na codzień" ma byc maksymalnie praktyczne i miec mozliwosc zabrania pasażerów. Nie jestem jakimś strasznym wielkoludem ale o ile problem nie tkwi w (nie)przesuwaniu sie moich foteli , to ja nawet nie jestem w stanie wejść do tyłu . A co dopiero siedzieć.... chyba tylko na środku.... Pewności jednak nie mam bo nie próbowałem .

    Co do wyciszenia w porównaniu do GT- niebo a ziema.... , a przynajmniej w porównaniu do mojej GT. Przy 100-120km/h prawie żadnego hałasu , gdzie w GT przy tej prędkości już jest dużo szumu.

    Ad. komfortu- jest ok, lepiej niż GT, nawet na 19' . Tylko ze jak dla mnie to i na gwincie jest zbyt komfortowo/ miękko .Ale trzeba pamiętać, że 159/BRERA nawet przy seryjnym zawieszeniu jest dosc niska w porównaniu do innych aut wiec może być problem z parkowaniem, krawężnikami itp.
    Ostatnio edytowane przez _M_ ; 09-08-2018 o 17:10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    a jest wystarczająco małe,żeby ta mała ilość miejsca z tyłu córeczce nie przeszkadzała(niecałe 3 latka).
    Ale wiesz, ze parę następnych latek to się mocno zmienić? Dzieci mają to do siebie, że rosną

    - - - Updated - - -

    a jest wystarczająco małe,żeby ta mała ilość miejsca z tyłu córeczce nie przeszkadzała(niecałe 3 latka).
    Ale wiesz, ze parę następnych latek to się mocno zmienić? Dzieci mają to do siebie, że rosną

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Atrakcyjność trakcyjna i użytkowa Brery jest odwrotnie proporcjonalna do jej wyglądu.

    Ja to bym sobie taką 166 3.0 kupił
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    [QUOTE=Wloczykij;2106525]Ale wiesz, ze parę następnych latek to się mocno zmienić? Dzieci mają to do siebie, że rosną

    - - - Updated - - -
    No gdzieś tam w moim małym rozumku jest taka myśl,że 3 letnie dziecko w przeciągu kilku najbliżych lat nie przekroczy 1.30-1,40

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Z tyłu nie usiądzie nic, co ma nogi - jest dosłownie 5cm przestrzeni między kanapą a fotelami, trzeba to auto traktować jako 2 osobowe z miejscem na psa/dodatkowe zakupy - dziecko się szybko przestanie mieścić.
    Z przodu mając 185cm wzrostu, ocieram włosami o podsufitkę (fotele elektryki).
    Jest raczej cicho w środku, chociaż nie jest to poziom limuzyny.
    Zwrotność jest ok, magiel ma tez wygodne przełożenie, także manewruje się fajnie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar _M_
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Jest: MEGANE RS 3 // Były: Alfa Brera 2.4+ , GT 1.9+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Z tyłu nie usiądzie nic, co ma nogi - jest dosłownie 5cm przestrzeni między kanapą a fotelami, trzeba to auto traktować jako 2 osobowe z miejscem na psa/dodatkowe zakupy - dziecko się szybko przestanie mieścić.
    Z przodu mając 185cm wzrostu, ocieram włosami o podsufitkę (fotele elektryki).
    Jest raczej cicho w środku, chociaż nie jest to poziom limuzyny.
    Zwrotność jest ok, magiel ma tez wygodne przełożenie, także manewruje się fajnie.
    hmm, a na pewno masz opuszczone na max siedzenie ? Ja przy maksylanie opuszczonym mam luzu, chyba nawet na kilka cm, a mam 190cm.

    [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION]- podsumowujac - Brera to nie auto do codziennej jazdy z rodzina, chyba że dla jednej 1-2 osob. Na pewno nie dla dziecka. Juz wyobrażam sobie proces układania i zapinania dziecka w foteliku .
    Ze cene zadbanej Brery mozna kupic naprawde fajne auto nacodzien. A do świrowania kup GT, 147 w 1.9 (150-170km) + program i ewentualnie grubsze mody, lub najlepiej 3.2

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    [MENTION=26939]_M_[/MENTION] tak mam opuszczone na max, ale nie leżę na oparciu tylko mam dość pionowo ustawione - jestem przyzwyczajony do sportowej pozycji. Jest tu gdzieś cały temat o tym

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar _M_
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Jest: MEGANE RS 3 // Były: Alfa Brera 2.4+ , GT 1.9+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    [MENTION=26939]_M_[/MENTION] tak mam opuszczone na max, ale nie leżę na oparciu tylko mam dość pionowo ustawione - jestem przyzwyczajony do sportowej pozycji. Jest tu gdzieś cały temat o tym

    hmmm, no to nie wiem.... Bo to dokładnie jak ja.

    A czy jezdziłeś GT i mozesz sie pochwalić wrazeniami ( ad miejsca nad glowa ) ? Bo tam faktycznie- nie mogę sie wyprostować, chyba ze troche położe fotel to mieszczę się na styk.
    Ale w Brerze bezproblemowo. A moze roznice jest w fotelach : po lift/ przed lift ? U mnie "po"
    Ostatnio edytowane przez _M_ ; 16-08-2018 o 16:44

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=26939]_M_[/MENTION] masz elektryczne fotele? Kiedyś drogą dedukcji doszliśmy na forum, że elektryczne fotele są wyższe
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Transaxle na codzień:)
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 16:30
  2. Alfa Romeo 75 itp. transaxle - czy ktoś jeszcze jeździ nimi na codzień?
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory