Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wysprzeglik

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar ADP10
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159 - 1,9 JTDm 16v
    Postów
    32

    Domyślnie Wysprzeglik

    Witam,
    Aktualnie jestem na wakacjach w Niemczech. Wczoraj po powrocie z przejażdżki, pedał sprzegla zaczal odbijać do połowy, a po paru wcisnieciach sprzegla, pedal został w podłodze. Po otwarciu maski zobaczyłem, że płyn ucieka z miejsca łączenia końcówki wysprzeglika z tym plastikowym trojnikiem na końcu którego jest odpowietrznik. Teraz pytanie czy na 100 % padł wysprzeglik ? Czy może uszczelka puściła? Mechanik źle odpowietrzyl układ? Ten plastikowy trojnik uległ awarii? Auto dwa tygodnie temu dostało nowy wysprzeglik, sprzęgło i Dwumas.
    Ostatnio edytowane przez ADP10 ; 16-08-2018 o 09:20

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Pewnie zapomniał zabezpieczyć taką spinką. Ktoś już miał podobnie jak Ty tutaj na forum. Świeżo po wymianie wężyk spadł.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar ADP10
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159 - 1,9 JTDm 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    W którym miejscu jest ta spinka/wezyk ? Mam nadzieję, że nie w skrzyni.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Jak widzisz odpowietrznik to i powinieneś zobaczyć wężyk. Nie jest to w skrzyni.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar ADP10
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159 - 1,9 JTDm 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    https://zapodaj.net/f8a911fe69ccc.jpg.html
    Chodzi Ci o ta w niebieskim okręgu? Bo u mnie cieknie z tego miejsca gdzie się kończy zielona linia.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    tak chodziło mi o to, niestety ja już nie pomogę ;/

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar ADP10
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159 - 1,9 JTDm 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Temat chyba ogarnięty bądź tymczasowo ogarnięty. Uszczelka od wysprzeglika była źle założona i spadla bądź ten trojnik/tulejka z odpowietrznikiem jest walnięty. Wie ktoś jak się nazywa ta plastikowa część z odpowietrznikiem? Szukałem po Google, allegro i ni cholery nie moge znaleźć.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    podłączę się do tematu. Co może być przyczyną iż sprzęgło po odpowietrzeniu działa ok.
    Ale potem z czasem zwiększa się skok jałowy pedału i trzeba coraz głębiej wciskać aby wysprzęgliło.
    Czy to musi być wysprzęglik? Czy jest szansa że jest to pompa? Jak wygląda z kosztami wymiana pompy sprzęgła?
    Bo wysprzęglik to koszt ogromny, bo pewnie pasuje już zrobić cale sprzęgło. ( silnik 2,0 JTDM, 2010r. przebieg 213 tys)
    Jakieś pomysły na diagnostykę?
    Bo w sumie nie jest to jakoś bardzo upierdliwe, i jeśli mam wydać 2-3 tys. to na razie się jeszcze z tym wstrzymam.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    masz chyba podobny przypadek do mojego: pedał zaczął sporadycznie odbijać do połowy, trzeba go było podciągać stopą. Sprężynka pedału na miejscu, wycieków z wysprzęglika brak, pompa również sucha.
    Zacząłem od wymiany pompy (część 350 zł) za wiele się nie zmieniło, raz było ok, raz trzeba było podciągać stopą, czasami pedał klapał. W między czasie sprężynka wypadła z prowadnicy (trzeba było podciągać stopą za każdym razem) i została ponownie założona na miejsce. Pedał zaczął działać lepiej, ale czasami klapał i wydaje mi się cały czas że zakres działania sprzęgła jest w całym zakresie skoku pedału jakby mniejszy (choć nie wiem czy to nie autosugestia). Wymieniłem jeszcze tłumik drgań pedału sprzęgła (to to okrągłe za pompą) i sytuacja bez zmian. Kupiłem też nową sprężynkę, bo tylko to mi praktycznie zostało do wymiany i w piątek chyba ją wymienię.
    Nie jestem pewnym, czy cokolwiek co zostało wymienione miało wpływ na poprawę działania pedału.
    Komplet sprzęgła wymieniałem 22 tyś km temu.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    masz chyba podobny przypadek do mojego: pedał zaczął sporadycznie odbijać do połowy, trzeba go było podciągać stopą. Sprężynka pedału na miejscu, wycieków z wysprzęglika brak, pompa również sucha.
    Zacząłem od wymiany pompy (część 350 zł) za wiele się nie zmieniło, raz było ok, raz trzeba było podciągać stopą, czasami pedał klapał. W między czasie sprężynka wypadła z prowadnicy (trzeba było podciągać stopą za każdym razem) i została ponownie założona na miejsce. Pedał zaczął działać lepiej, ale czasami klapał i wydaje mi się cały czas że zakres działania sprzęgła jest w całym zakresie skoku pedału jakby mniejszy (choć nie wiem czy to nie autosugestia). Wymieniłem jeszcze tłumik drgań pedału sprzęgła (to to okrągłe za pompą) i sytuacja bez zmian. Kupiłem też nową sprężynkę, bo tylko to mi praktycznie zostało do wymiany i w piątek chyba ją wymienię.
    Nie jestem pewnym, czy cokolwiek co zostało wymienione miało wpływ na poprawę działania pedału.
    Komplet sprzęgła wymieniałem 22 tyś km temu.
    Czyli wymiana sprzęgła z wysprzęglikiem też nie pomogło? U mnie to jest tak że jak odpowietrze układ to jest lepiej, a potem z czasem coraz gorzej, aż zaczynaja biegi haczyć przy zmianie. I trochę sie boje że tym haczeniem to skrzyni raczej nie pomagam.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

Podobne wątki

  1. [GTV] v6 tb wysprzeglik ?
    Utworzone przez gtv_v6 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 08:38
  2. Czy to wysprzeglik
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 18:21
  3. Wysprzeglik
    Utworzone przez zenek2562 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 13:48
  4. [145] wyskoczyl wysprzeglik
    Utworzone przez sk8er w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory