Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Brak mocy :(

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Najtaniej kupić prosty endoskop podłączany do smartfona i zajrzeć jak wygląda dolot. Jeśli klapy jeszcze są to trzeba je usunąć. Co do kosztów, musisz zapytać swojego mechanika.
    Dzięki za rady

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    z tymi klapami u mnie to taka trochę śmieszna historia wyszła. jak kupiłem auto w kwietniu, to przy przeglądzie zerowym mechanicy stwierdzili, że dziwne, alfa nie ma klap (spodziewali się dźwigienki od góry kolektora). po jakimś czasie doczytałem, że w polifcie sterowanie klap jest od spodu kolektora i to zabudowane, więc przy jesiennej wymianie oleju wróciłem do tematu. i klapki się znalazły . teraz trzymam je w woreczku na pamiątkę . za robotę zapłaciłem ok. 500zł. montaż/demontaż/czyszczenie kolektora i egr, usunięcie i zaślepienie klap. auto przy 175tys. miało ok. 1mm nagaru w całym dolocie, więc operacja usuwania klap generalnie zbędna, ale jak już było wszytko na wierzchu.... później się człowiek zastanawia urwie się, nie urwie....
    ps. niech mechanik sprawdzi ci, czy na pewno nie masz dpf. ja na pewno mam i rura też jest czarna, a alfa nawet dymka nie puści.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 28-12-2018 o 11:34

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    z tymi klapami u mnie to taka trochę śmieszna historia wyszła. jak kupiłem auto w kwietniu, to przy przeglądzie zerowym mechanicy stwierdzili, że dziwne, alfa nie ma klap (spodziewali się dźwigienki od góry kolektora). po jakimś czasie doczytałem, że w polifcie sterowanie klap jest od spodu kolektora i to zabudowane, więc przy jesiennej wymianie oleju wróciłem do tematu. i klapki się znalazły . teraz trzymam je w woreczku na pamiątkę . za robotę zapłaciłem ok. 500zł. montaż/demontaż/czyszczenie kolektora i egr, usunięcie i zaślepienie klap. auto przy 175tys. miało ok. 1mm nagaru w całym dolocie, więc operacja usuwania klap generalnie zbędna, ale jak już było wszytko na wierzchu.... później się człowiek zastanawia urwie się, nie urwie....
    ps. niech mechanik sprawdzi ci, czy na pewno nie masz dpf. ja na pewno mam i rura też jest czarna, a alfa nawet dymka nie puści.
    Dzięki za podanie orientacyjne ceny. Teraz będę wiedział czy mnie gościu nie naciąga jak mi np. 1000 zł zaśpiewa...

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mechanik stwierdził, że prawdopodobnie klapy są wymontowanie bo nie widział żadnych cięgien, a kiedy ruszał jakąś tam dźwignią to nie było żadnego oporu, w ten sposób mi tłumaczył.

    Chyba że tam nawet w przypadku zamontowanych klap wirowych też nie ma cięgien?
    Dodam że auto jest ze stycznia 2007.

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez DW 159 ; 16-01-2019 o 19:43

  5. #25
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał DW 159 Zobacz post
    Mechanik stwierdził, że prawdopodobnie klapy są wymontowanie bo nie widział żadnych cięgien, a kiedy ruszał jakąś tam dźwignią to nie było żadnego oporu, w ten sposób mi tłumaczył.

    Chyba że tam nawet w przypadku zamontowanych klap wirowych też nie ma cięgien?
    Dodam że auto jest ze stycznia 2007.

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Jak masz plastikowy kolektor to bez jego zrzucenia nie dowiesz się czy są czy nie.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Tego nie wiem, raczej na plastikowy nie wygląda. Poza tym na diagnostyce pokazało błąd klap wirowych. Usunąłem ten błąd i nie powrócił.

    Można to rozumieć, że ktoś przede mną usunął te klapy i po prostu nie wykasował błędu który pojawił się po wymianie?

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. Brak mocy, megaspalanie, brak obrotów, kłęby dymu JTD
    Utworzone przez pittlodz w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 16:47
  4. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  5. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory