Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Brak mocy :(

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 jtdm 150km
    Postów
    8

    Domyślnie Brak mocy :(

    Witam wszystkich serdecznie ! jestem nowym użytkownikiem forum zakupiłem w zeszłym tygodniu alfe 159 1.9jtdm 150km, i zauważyłem że auto nie ma mocy dla przykładu audi a4b6 1.9tdi 131km zbiera się lepiej niż alfa...
    poczytałem trochę o przyczynach i zabrałem się za czyszczenie EGR, zauważyłem że jest zaślepiony ale tylko jedną klapą od strony kolektora tak że spaliny do niego wlatują, był cały zapieczony tak że sprężyna nie pracowała, wyczyściłem wszystko ładnie, zamontowałem zrobiłem jazdę próbną i tak jak by szedł lepiej, na drugi dzień odpalam auto i podczas jazdy znowu brak mocy jadąc na 4biegu pedał w podłodze i na sekundę dosłownie wyczułem że się delikatnie zadławił.
    Żadnych błędów nie wyświetla kontrolki się nie palą, co może być przyczyną ?? bardzo proszę o pomoc !

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Przed zakupem nie zauważyłeś, że muli? ta zaślepka była pełna, czy z dziurkami? jak pełna, to EGR jest wyprogramowany z komputera. i samo zdjęcie zaślepki nic nie da.
    przyczyna małej mocy według mnie i tak pewnie jest gdzie indziej. DPF masz, czy wycięty? korekty wtrysków w normie? jaki jest stan turbiny i przewodów podciśnień?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 jtdm 150km
    Postów
    8

    Domyślnie

    Zauważyłem że nie ma mocy ale stwierdziłem że to nic poważnego pewnie przepływka lub właśnie egr za 2tyg jestem umówiony u mojego mechanika i zobaczymy co powie, chciałem się dowiedzieć właśnie na forum jaka może być przyczyna, zaślepiony jest pełną klapką dziurek nie ma, a czy dpf jest ? jeszcze nie sprawdzałem, za chwilkę rzucę okiem jak wygląda reszta : podcisnienia tip

    - - - Updated - - -

    A więc podciśnienia wyglądają ok, puszka od DPF po opukaniu wydaje się być pusta, rura od wydechu okopcona więc dpf'u raczej nie ma, może rozrząd źle ustawiony ??? Mam faktury na kilka tysięcy zł było nie dawno robione sprzęgło koło dwumasowe rozrząd oleje itd, jedna faktura jest na 6000tys zł niestety nie jest wyszczególnione co było robione. Może odepne wtyczkę od przeplywki i się przejadę zobaczymy jak to wygląda, mam nadzieję że uda się rozwiązać mój problem i inni też będą mieli pożytek z mojego posta.
    Dodam jeszcze tylko że znajomy na audi a4b8 2.0tdi i też nie mial pełnej mocy okazało się że rozrząd był delikatnie źle ustawiony.

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    może ktoś po prostu wgrał zły soft jak wycinał EGR/DPF

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 jtdm 150km
    Postów
    8

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z trasy, odłączenie przepływomierza nic nie dalo, natomiast zapalił się komunikat change engine oil, olej był wymieniany nie dawno, zauważyłem ze na zimnym idzie lepiej niż na rozgrzanym (tak przynajmniej mi się wydaje). I sporadycznie zdarza się takie delikatne brzęczenie podczas jazdy na YT jest kilka takich filmow, niestety podesłać nie mogę ze względu małej liczby postów.

  6. #6
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    oprócz wymiany oleju trzeba skasować inspekcję. brzęczenie może być od klimatyzacji, skrzyni biegów albo półosi (to najczęstsze przyczyny). w miarę łatwo to namierzyć.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 jtdm 150km
    Postów
    8

    Domyślnie

    A więc po wylaczeniu klimy dzwiek ustal... Dziwne jest to że klima była robiona miesiąc temu, mam pełną dokumentację o regeneracji płukaniu i napelnianiu... Co jeszcze zauważyłem : na 3biegu moment obrotowy jest dostępny przy niskich obrotach auto jest silniejsze niż na pozostałych... Co to może oznaczać ??

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    To może być "wszystko", umów się na diagnostykę w jakieś polecane na forum miejsce, które ma odpowiednie zaplecze i doświadczenie. Jak nie masz za daleko do Krakowa to zabierz Żonę, dziewczynę, czy kochankę na wycieczkę. Dogadaj termin na Belwederczyków, tam Ci sprawdzą auto od softu po stan techniczny, podadzą przedział cenowy napraw i będziesz wiedział co kupiłeś.
    Teraz takie pisanie to wróżenie z fusów, będziesz wymieniał części na ślepo i ponosił zbędne koszty.
    Przy okazji zwiedzisz Kraków.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 jtdm 150km
    Postów
    8

    Domyślnie

    a więc wracając do tematu : byłem dzisiaj u mojego mechanika z audi a4 na wymian rozrządu i omówiłem mu problem alfy : brak mocy, kopcenie "nie na czarno" zaślepiony egr i usunięty dpf, myślałem że to któryś wtrysk ale mówił że może dostaję za mało powietrza po zaślepieniu egr'u, trochę mnie pocieszył ale z ostateczną diagnostyka poczeka, w przyszłym miesiącu wciśnie mnie w swój kalendarz i bedzie patrzył co jest nie tak, widziałem na forum dużo wątków odnośnie utraty mocy i nikt problemu nie rozwiązał, albo rozwiazał ale ale tą wiedzą się nie podzielił, gdy tylko bedę coś wiedział to dam znać !

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Gość który to sprzedał pewnie szuka porady u specjalistów od leczenia upojenia alkoholowego.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. Brak mocy, megaspalanie, brak obrotów, kłęby dymu JTD
    Utworzone przez pittlodz w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 16:47
  4. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  5. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory